Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanit610

    aktív tag

    Nekem tetszik az új jövevény, eddig is szemezgettem valamilyen tablettel. Az ára majd megy lejjebb, mint minden más terméknek, szóval emiatt nem vagyok izgatott. Jó lesz ez, ki kell próbálni és kész, de mivel iPad-et már használtam, sok meglepetés nem hiszem, hogy ér. :)

    Mint ahogy akkor sem ért, amikor benéztem a topikba. Megint megy a fikázás, hőzöngés, meg a "yumumi R672W 7,5 maggal és fullHD felbontással, 7,343" méretben igazi iPad killer blabla", meg a Nexus7, ami most az aktuális császár. Rendre ezen nickek aláírásában jellemzően droidos termék típusa szerepel. Nem igazán fogom megérteni, hogy ez miért jó? Aki szereti és megszokta az iOS-t, meg úgy egyáltalán az Apple világát, annak jó lesz, slussz. Sőt, aki nem szokta meg, akár annak is alternatíva lehet, ha van rá pénze.

    Ne feledjük el, hogy minden annyit ér, amennyiért megveszik. Ha nekik ennyit ér a beleölt munka, fejlesztés, legyártás, szállítás, haszon, stb., akkor ennyit kell fizetni érte. Vannak és mindig lesznek más olcsóbb alternatívák, tessék azok közül választani, de nem kéne minden almás cikkhez tartozó topikot szétfikázni, mint ahogy nincs minden hetente több drodios cucc topikjában almafanoktól oltogatás. Érdekes, hogy ott is megy a fikázás, tehát a hazait is leszólják, de akkor is az alma a sz@r. :D

    Jó termékek vannak mindkét "oldalon", nem kéne feleslegesen egyiket sem a földbe döngölni!

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz Antares83 #59 üzenetére

    Hát ezzel nem lehet mit kezdeni. :) Jó árban vetted, nem volt gondod vele, mégis hibának tekinted a megvásárlását, mert Apple. Ebben valahogy nem érzem, hogy a termékkel lenne a gond... :))

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz #16820480 #115 üzenetére

    Eszmecsere, elmék pengéinek összecsapása, szikráiknak mások általi kioltása, esetleges erősítése, melyből lángok csaphatnak fel - nekem ez a fórum. Ezért járok évtizedek óta fórumokra, mert tetszett, ahogy az emberek más szemszögéből láthattam adott dolgokat, akik arcukat is adták a gondolataikhoz (fórum találkozók, topiktalik).

    Manapság meg van a széthúzás. Akkoriban is voltak trollok, de akkor még nem tudtuk, hogy mi lesz a nevük. Mindenkinél mindent jobban tudtak, de általában üres fecsegés mögött nem volt tartalom, tapasztalat, egyéniség. Mostanra ez már divat lett, a trollokról külön oldalak vannak, vicces képregényszerű rajzolatok készülnek. Ez még önmagában kezelhető lenne, de zömében ezen emberek jellemzően egy másik Unix alapú rendszert imádnak és anélkül szarozzák le a másikat, hogy lenne tapasztalati háttere.

    Amióta almám van, valahogy jobban észreveszem a trollokat és ők is engem. Nem vagyok szemellenzős almás, tényleg két iPhone-om volt eddig, de amennyi támadást kaptam/kapok... ugyanaz az ember vagyok, csak más a telóm. Mégis mindenki lesznoboz, neadjúristen lebuziz. Attól, hogy almás logóval ellátott telóm van, akkor automatikusan srácokra lesz erekcióm? Érdekes elgondolás, de lefogadom, hogy elenyésző azon emberek száma, akik valamilyen almás termék megvásárlása után jobban elkezdtek volna érdeklődni a saját nemük iránt. Sznobság? Nem kaptam mellé Aston Martint, 200nm-es luxusházat óceánra néző terasszal és még jobb nőm sem lett. Semmivel nem néznek meg jobban az ellenkező nem tagjai, tulajdonképpen pont nem érdeklek több embert, mint eddig. A fura az, hogy akik eddig ismertek, már-már ellenségként tekintenek rám, mert almám van és folyton bt-n akarnak fájlt küldeni, meg memóriakártyát akarnak rám tukmálni. Eleinte vicces volt, ma már inkább fárasztó, mert még mindig csinálják. Bezzeg, ha lecserélném mondjuk egy S2-re, akkor megint faszagyerek lennék. Hogy miért? Nem tudom.

    Nem megyek más topikokba lázadozni, meg hittéríteni szegény eltévelyedett honfitársaimnak, hogy a zöld robottól találjanak vissza/rá az almával kikövezett igaz útra. Nem, mert nincs értelme, ugyanis elfogadom mások választását, igényeit és majd rájön arra, hogy aktuális választása vajon kielégíti-e a vágyait. Valahogy ezt várnám el visszafelé is, de valamiért sosem sikerül. Ami cikkben, topikban szerepel az Apple szó, borítékolni lehet, hogy 5 hsz után jön az első "az alma szar, kukacos, megromlik, hahaha" és ehhez hasonló magasröptű csuklófikázás, ami mögött általában nulla gyakorlati tapasztalat van, de ő odatett valamit, amivel belerúghatott a másik platformba és fülig érő mosollyal megy el a vécére kiverni. A többieknek meg már kialakult egy szűrő, hogy átugorják ezeket a hsz-eket, mert az értékes időt vétek ilyenekre pazarolni.

    Tehát, hogy mégis válaszoljak a kollégának arra a felvetésére, hogy véleménynek tekinthető-e az odabiggyesztett minden Apple topikba, hogy "szar, nem jön be, sosem lesz Apple cuccom, mert fosírtanivalóiparihulladék" okosság, szerintem nem. Ennél valami több kell, hogy annak lehessen tekinteni, vagy inkább főzzön egy raviolit, azzal legalább valamit létrehoz. :)

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz Touch-ko #120 üzenetére

    Február óta van almás cuccom, bár addig is olvastam az Apple topikokat, mert kb. 1 éve megfogalmazódott bennem egy i4 birtoklása, csak kerestem a megfelelő ajánlatot. Addig nem tudtam teljesen átérezni, míg nem kezdtem el a saját bőrömön tapasztani a támadásokat.

    A fórumbeli vergődések már-már hozzátartoznak a folklórhoz, de tényleg bosszantó a jelenléte. Ez a csökkent az Apple bevétele meg gyakorlatilag benzin volt a tűzre, azért van az első pár hsz kivágva. Ez a topik már ugye érdektelenné vált, mert lett másik helyette, azért írtam le belső gondolataimat, amik megfogalmazódtak február óta. :)

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz Bici #122 üzenetére

    Akár komolyan is vehetném, de a lelkem nem törékeny, pusztán unalmas már a sok fikázás.

    Az ötleted jó, esetleg küldd el Cupertino-ba, hátha ráharapnak és küldenek neked egy ajándék iPhone-t, amit zavarodottságodban elfogadsz, kipróbálod, hogy fikázhasd nagy mellénnyel és aztán napok múlva azt veszed észre, hogy "jééé, ez is működik, nahát, nem írja, hogy Force close, azta, van elég memóriám, húha" ésatöbbi. Ritkulnak a gyalázó hsz-eid és téged kezdenek oltogatni az ismerőseid, hogy hol a zöld robotod, barátom? Aztán már maszkban jársz csak, nehogy felismerjenek, de az alma már ott a bal zsebedben és a szíved tudja: jó döntés volt. :D :DDD

  • hdanit610

    aktív tag

    válasz Bici #124 üzenetére

    Ez végre egy normális hozzászólás, az ilyen eszmecseréket szeretem!

    Mindenkinek más jön be, másra használja. Számomra az iPhone kiválóan hozza azt, amit vártam tőle: frankón működik. Szeretek gépészkedni, Desire-re volt, hogy óránként raktam új szoftot, mert kerestem az igazit, ugyanis a gyárija a tipikus Force Close volt. Kiválónak tartom a Sense UI-t, de egy idő után folyton memóriahiánnyal küzdöttem, és a végén meguntam, hogy nem tehetek rá akármit, mert valamit le kellett szednem. Pl. egy Igo-t nem lehetett áttenni SD-re, viszont megevett vagy 20Mb-ot. Ekkor rootoltam, ugye gari viszlát, és mentek rá a főzött csodák. Mondanom sem kell, hogy ezek sem voltak hibátlanok, de némelyike milliószor jobb volt, mint a gyárija és még memóriám is maradt elegendő. Ezekkel egy gondom volt csupán: hiányzott a Sense. Itt besokkoltam és eladtam. Minden másban okés volt: szuper méret, kiváló anyagok, alap 2.2-es szoftver járt hozzá (magasabb már nem) és szép is volt. A kamerája ellenben pocsék volt, inkább átok volt, mint áldás, illetve a fentebb sorolt szoftveres gondok bosszantottak.

    Aztán sok csere-bere, kitérő után jött az iPhone és mellette ment tovább a csere-bere, WP7, Symbian Anna, stb. míg végül kikötöttem a HTC Wildfire S-nél, így lett kerek most minden! :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés