Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinstonWolf

    senior tag

    Áldom az eszem, hogy nem vettem még meg az S4-et. Ebben a telefonban minden benne van, ami nekem kell. Szóval hibátlan! Szürkében pedig kifejezetten elegáns.

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

  • WinstonWolf

    senior tag

    Mondjuk a hírből nem derül ki, de más hiteles források szerint:

    "Samsung's long-rumored Galaxy S4 Active has entered the realm of officialdom at last, and will be out in the U.K. this summer, Samsung has confirmed."

    Azaz már nyáron Európában lesz az S4 active. Remélem nálunk is...

    Kengyel: Kettővel lett csak több a fizikai gombok száma... Engem annyira nem zavar. Mondjuk véleményem szerint egy érintőgombot egyszerűbb vízállóvá tenni, mint a fizikait... Szóval nem értem miért kellett...

    [ Szerkesztve ]

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

  • WinstonWolf

    senior tag

    válasz RigoJancsi #12 üzenetére

    Miért ne lehetne drágább, mint egy S3-as??? Nem értem... :F

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

  • WinstonWolf

    senior tag

    válasz RigoJancsi #20 üzenetére

    Igen, csak azt nem értem miért is lenne baj? Merthogy az S3-nál kicsit komolyabb a cucc..

    A kijelzőhöz:

    Személy szerint én soha nem voltam oda az Amoled-ért. Engem soha nem zavart, hogy a TFT kijelzőkön nem olyan sötét a fekete, mint egy fekete lyukban. Az viszont már inkább zavar, hogy napsütésben az S3 kijelzőjét maximális fényerő mellett is alig látom. Ha ezen segít valamit a TFT akkor az egy plusz pont neki. Ha nem, akkor meg nem vesztek vele semmit...

    Amúgy meg az, hogy 8 vagy 13 megapixel... Hát ettől sem tudom, hogy megremeg-e majd a lábam. Nekem bőven elég az S3 kamerája, ha ugyanazt a szintet hozza az S4 active, doszt elég. Amúgy az a tény, hogy hány megapixeles egy kamera csak egy adat. Meg lehet nézni más készülékekben - pl Razr HD - melyekben ugyanúgy 8 megapixeles kamera van mennyivel gyengébben szerepelnek a teszteken.

    Előbb-utóbb el fog jönni az a pont ahol a megapixelek emelésével nem fog drasztikusan változni a képminőség. Hacsak nem változik az optika, vagy az érzékelő mérete. De ettől függetlenül egy S3-as minőségű kamera egy mobilba a legtöbb embernek elég. Akinek meg nem, az vegye meg az S4-et.

    Amúgy meg szerintem nem fog az Active jelentős mennyiségű S4 vásárlót elcsábítani. Több dolog miatt sem. Az egyik az, hogy az S4 vásárók jelentős része nem azért fogja megvenni, mert minden funkcióját kihasználja, és kell neki. Hanem presztizsből. A strapatelefon meg nem presztizs.

    Mondjuk egy dolognak nagyon tudnék örülni, ha lehetne venni az Active-ra indukciós töltős hátlapot. Vagy még jobb lenne, ha alapból benne lenne... Nagyban megnövelné a mikro usb takaró ajtó tömítésének élettartamát...

    [ Szerkesztve ]

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

  • WinstonWolf

    senior tag

    Na tegnapelőtt meghozta a futár az S4 Active-ot. Epansys-től jött, magyar nyelvvel, garanciával mindennel.

    2 nap után tapasztalatok:

    1. A kijelzője nagyon jó! Nekem abszolút nem hiányzik az Amoled, szerintem teljesen hibátlan színekkel betekntési szöggel, olvashatósággal rendelkezik ez az LCD. Merem mondani, hogy talán napon jobb is.

    2. Az akkumulátor egy napos. Este 15% körül van, mondjuk heavy user vagyok, sok telefonálás, e-mail, viber stb... Az S3 a gyári extra akksicsomaggal (3000mAh) 2 napot ment el éppen. Lehet fog ez még javulni, majd visszatérek erre az 5. töltési ciklus után...

    3. Fura, hogy a legkisebb terhelésre is érezhető melegedéssel reagál. Pl. névjegykártyák importálása, ami azért nem egy processzorigényes mutatvány. Nem tudom mi lehet az oka, de S3-nál ilyet nem tapasztltam.

    4. Kedvenc játékom az International Snooker Pro hát hogy is mondjam... S3-on, de még Motorola Razr Maxx-on is úgy hasított mint a forró kés a vajon. Ezen a ketyerén olyan, mintha 10 FPS-el menne a játék. Élvezhetetlen. Nem tudom mi az oka, lehet a játékot nem optimalizálták még erre a felbontásra, de egyszerűen még annál is rosszabb, mint amikor az S3-at energiatakarékos üzemmódban felejtettem játék közben...

    4. Nagyon rosszul van megoldva a kamera lencséje, szerintem tok nélkül pusztán az asztalra lehelyezve szarrá fog karcolódni hetek alatt... Megoldásként rendeltem rá műanyag tokot az Amazonról fóliával együtt... Ezért is szar elsők között birtokolni egy telefont, mert semmi tartozékot nem tudsz beszerezni itthon... De ez van. Az oldalsó gombok nagyon érzékenyek... A konditeremben a cardió gépre letéve vagy kikapcsolja magát a saját súlyától, vagy lehalkítja. Remélem a tok ezen is segíteni fog...

    Ha valahol, hát ennél a telefonnál jó lenne, ha megoldható lenne a vezeték nélküli töltés. Mert az USB gumiajtaja, ami ugyabár az IP67-es védettség egyik pillére hogy is mondjam... A napi töltögetés mellett adok neki 3 hónapot, és le fog szakadni... Nem tűni egy masszív darabnak.

    Összességében elmondható, hogy az összeszerelési minősége jó, ahhoz képest, hogy érezhetően mindene műanyag. Nem nyekereg, nem recseg-ropog... Szóval masszív darabnak tűnik.

    A sok beépített újdonság nekem egyelőre parasztvakításnak tűnik, ez a görgessünk a szemünkkel projekt egy határ fos, szinte akkora mozdulatokat kell tennem a fejemmel, hogy belefájdul a nyakam. Ki is kapcsolatam. Szinte minden ilyen gesztusokkal való vezérlést kikapcsoltam, mert eléggé pontatlanul, bizonytalanul működnek.

    A kamerája hozza az S3-as szintjét, bár éjszaka mintha kicsit jobban teljesítene, de csak egy hajszálnyival.

    Térereje rendben van, talán egy picivel jobb, mint az S3. Ahol az már elvesztette a Hsdpa-t, ott még az Active vígan tartja. A wlan-al kapcsolatban kicsit fura, hogy nem ajánlja fel, ha talál hálózatot, hogy válasszam ki mi legyen. Az S3 megtette. Lehet, hogy valamit be kell állítanom, de lehet, hogy a 4.2 android kicsit másképpen működik ha igen, akkor ez a változás nem tetszik.

    Na kezdetben ennyi. Várom a kérdéseket. Majd még írok.

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés