Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brutte

    aktív tag

    válasz G-Guts #10 üzenetére

    Jós úr! A bada javuló tendenciát mutatott a statok alapján, még az álltalad kedvelt win7 nem nőtt. Max a Nokia projekt segít majd.

    "Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz G-Guts #12 üzenetére

    Az a legnagyobb baj, hogy ebben tévedsz. Már többször írtam ( kifejezetten Neked is válaszolva), hogy vannak országok, pl.: Oroszország, Franciaország, Lengyelország, Olaszország, India, ahol igen népszerű a Wave és a Bada is. A globális eladások nagy részét ezek adják és ettől előzi meg a Bada WP7-et.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz G-Guts #14 üzenetére

    Tudod, minden csak nézőpont kérdése: olyan undorító felülettel, mint amilyen a WP7-nek van egyik rendszer se rendelkezik.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • n6230i

    tag

    válasz G-Guts #14 üzenetére

    Ha a Wave tulajok lecserélhetnék a telefonban lévő bada op. rendszert WP7-re, akkor szerintem a tulajok nagytöbbségének WP7 futna a Samsung Wave telefonján.

    Erősen tévedsz! Van egy kisebb csapat bada (és nem csak a wave-ről beszélünk ugye) telefon tulaj, akik istenítették az androidot, ám még is bada-s telefont vettek - na ők és még egy elenyésző kisebbség szeretne más rendszert a bada helyett. Adott egy másik csoport (átfedésben az előbb említettel), akik a bada mellé(!) szeretnének egy másikat - multiboot gyanánt (az is inkább az andro warez része miatt). Végül maradt a túlnyomó többség, aki megvette és mai napig használja egészséggel a rendszert.

    a tulajok többsége nem azért szereti, mert rajta van a bada is
    Nem is ezért kell "szeretni" egy telefont, mert bada, android, win, ios, etc. van rajta, hanem mert tökéletesen illik a kényelmi, igénybeli szinthez.

    Én még mindig azt mondom, hogy ha valami nem tetszik egy telefonban, az nem feltétlenül a telefon hibája, csak egy rossz döntés okozta rossz vásárlás.

    És még egy kis kiegészítés a fejlődéshez:
    http://mobilarena.hu/hir/bada_blog_2012-tol_nyilt_forraskodu_lesz_a_bada.html

    Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz G-Guts #19 üzenetére

    Te aztán nagyot csalódtál. Erős túlzásokba esel, amikor a Badát kell szidni.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • n6230i

    tag

    válasz G-Guts #19 üzenetére

    Lehet, hogy ezek szerint bennem van a hiba. Nekem minden olyan program meg van bada-ra, amire szükségem van (és tényleg hasznos és használom is). A gps progik csak az egyetlen sarkalati pont a választékban, amire láthatóan ráférne a referencia-bővítés.
    Mi olyan program van, ami feltétlen szükséges és nincs meg pl bada rendszerre? Nyilván csábító, hogy droidra egy-egy funkcióra szánt programból 3-4 alternatíva van és hogy ezekből legalább egy warez-ként is felrakható (de ne a warez legyen már a motiváló része egy komplett op rendszernek). Az ingyenes programok csekély számát aláírom én is, hogy nagy hiba, bár ez betudható a relatív kevés fejlesztőnek és a zárt rendszernek. Ennek megoldásaként látom (én), hogy nyitottá teszik, más gyártók is licencelhetik, valamint folyamatosan csábítanak át programozókat (lásd pl a symbian-tól).
    Én személy szerint nem adnám fel semmiért a 4-5 naponkénti töltését a telefonnak a konkurenciával szembeni többszörös programválaszték fejében (és itt nem mennék bele a hasznos/összes arányába).
    Látom erőre, hogy a következő nagy "közfelháborodást" a hivatalos 2.0-s bada fogja okozni, mert nem jön ki vele egyszerre 100e program és hogy "miért nem android", vagy hogy persze mert mindent innen-onnan szedtek össze... valahol mindenkinek van (egy kis) igaza, de a lényeg, hogy fejlődik és próbálja lekövetni a felmerült újabb és újabb igényeket.

    Nem a chat-on bevezetése fogja megváltani a bada-t, mint ahogy ez a wave 3 reklám is mutatja. Az emberek már rég nem egy-egy program miatt választanak telefont, hanem egyéni ízlés, hype illetve bizonyos specifikus funkció(k) miatt. Ha tényleg ez a hivatalos marketing anyag, amivel vásárlókat akarnak vonzani a wave3-hoz, akkor ez itt egy erős marketinges mellényúlás.

    Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz G-Guts #23 üzenetére

    Egy okostelefonban nem az a lényeg, hogy megvannak a szükséges programok, aztán viszontlátásra, hanem az, hogy folyamatosan új alkalmazások jönnek ki rá, ettől lesz változatos, folyamatosan megújuló stb.

    Vannak, akik már kinőttek abból, hogy folyamatosan cserélgessék, keresgessék a "jobbnál jobb" programokat.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • n6230i

    tag

    válasz G-Guts #23 üzenetére

    Kezdésként egy kis fogalom tisztázás:
    azokat az internetezésre is alkalmas, érintőképernyős vagy teljes (QWERTY) billentyűzettel ellátott mobiltelefonokat tekintik okostelefonnak, amelyek saját operációs rendszerrel rendelkeznek, és amelyekre különböző alkalmazások tölthetők le.
    Nem véletlenül volt az én 6230i-m is okostelefon, hiszen ezeknek a kritériumoknak már akkor megfelelt (csak hogy ne menjünk messzire a 6600 is az volt, pedig az 2003-as...). Melyik fele nem okostelefon? :))
    Ha komolyan akarok fényképezni, akkor a családi digit gép, vagy a tükörreflexes. A telefonokban lévő kamera nálam a hobby fotózás szintjét alulról súrolja, így amikhez a telefont használom, arra tökéletesen megfelel (nyilván nem akarom az ISO értékeket tekergetni egy ekkora optikájú gépen). Ebook reader-ben nem nyilatkozom mert sosem volt igényem (sem a környezetemnek) arra, hogy egy maximum 4"-os kijelzőn könyvet olvassak :DDD
    Csak hogy megértsd miért tartom fontosnak a 4-5 napot: folyamatosan be van kapcsolva a wlan (itthon és munkahelyen is használom); menet közben szolgáltatói net mellett mennek a push mail szinkronizálások; óránkénti időjárás frissítés; soc.hub-okhoz kapcsolódó widgetek; napi fél-egy óra net; napi minimum 2 óra beszélgetés és néha még unaloműzőként játszok is pár percet. Nem hiszem, hogy pihentetve használom a telefont. Volt droidom is, de egy kb. ilyen mértékű használat mellett minden(!) nap töltenem kellett.
    Amiben fejlődnie kellene a rendszernek: app-widgetek, többféle navigációs soft., a soc.hub mély integrálása, na és persze: coverflow a zenelejátszóba, 3 havonta stílusosan elnevezett frissítések (amik nem fejlesztenek, hanem hibákat javítanak) etc. :DD
    Komolyan: a "fejlődés" lassulása engem is zavart, nem is a lassúság, hanem a kommunikáció gyakorlatilag teljes hiánya, hogy mikor mi várható egyáltalán. Itt legalább van visszamenőleges támogatás - én ennek is örülök, mert látva a mostani terméktámogatási tendenciát nem lepődtem volna meg ha a wave-re már nem jön ki a 2.0 (pl. feleségemnek x10mini-je van, android ide vagy oda, már rég nem elérhető egyetlen frissítés sem rá, míg maga a készülék alkalmas volna rá)

    Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

  • n6230i

    tag

    válasz G-Guts #26 üzenetére

    "KITALÁLOD":
    khm, erős a tévedés! Ezek szerint vagy belőlem vagy a neon fényétől kapja azt a plusz "kitartását", amit te már a hazugság kategóriájába sorolsz - ezen ponton _arom le az egész normális eszmecserének induló fórumozást. Ja, és köszönöm jól el vagyok a telefonommal (mindattól függetlenül, hogy van mellette a tulajdonomban más gyártó "okostelefon"-ja is).

    Még egy észrevétel és részemről befejeztem a fölösleg off-ot:
    egy olyan definíciót hogyan lehet csonkítani, aminek ezek szerint nincsenek is meghatározott, mindenki által elismert alapjai? :DD

    Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

Új hozzászólás Aktív témák