Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz szupermacs #49 üzenetére

    alapvetően két szakaszt nem kellene összemosni: az egyik a tényleg pár éves hiperszenzitív szakaszt, ahol a legtöbb életre meghatározó minta rögzül, kevesebb az igazán szabad akarat és szabatos igény, könnyebben irányítható, formálható a gyerek és nagyjából az a valóság amit megteremtesz neki.

    majd a későbbi kisgyerekes szakaszt, amikor már jobban pörög az egó, bizonyos dolgok viszonylagosan rögzültek vagy inkább megformálódtak és elkezdi a gyerek is kialakítani a saját igényeit meg némiképp ráfeszülni a szülői iránymutatásra.

    eddig megvan gondolom.

    na már most az a nem mindegy, hogy a gyereket hogyan kondicionálod. kondicionálni az első szakaszban kezdesz és ott alapozol meg sok mindent, ha ott stabil alapja van az analóg játéknak, mozgásigénynek, társas létnek, motorikának, önálló fantáziának, akkor az később kamatozik mert lesz képessége játszani és igénye is lesz rá, az esetleg a második szakaszban engedett pc-játszás mellett.

    az első szakaszban nem tudsz eleget a gyerekbe pakolni, ott a "pc-játszásnak" nincs helye, nem produiktív, és esszenciális skillektől veszi el a kevés időt és lehetőséget amíg köt a beton. itt én nem engedem-engedném, nem is mutatnám. amit a pc előtt lát engem az is sok. leolvadtam tegnap amikor közölte velem a nincs-két-éves gyerekem, hogy "apa tedd le a telefont" ööö...

    a második szakasz pedig a "mennyit" és "mivel"-ről szól, elszeparálni nem szeparálhatod, mert outsider lesz. meg nem is tudod, mert úgy is megtalálja a módját.

Új hozzászólás Aktív témák