Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dönc

    tag

    Nem tudom, hogy hol az igazság, de kényszerűséből váltottam 3-ról 8. genre Intel vonalon a napokban. Szinte mindenki laptopot használt eddig a családban (rajtam kívül), de ebből egy sajna megpusztult.

    Annó a 3. genes i5 3570k be lett lőve hosszas tesztelés után 4.3 GHz-re, ezt a szintet a 8. genes i5 8400 enchanted boosttal simán hozza 1 magos teljesítményben 3,8-on kb. nulla piszkálás mellett, sokkal kevesebb energiát fogyasztva.

    Gyakorltailag minden átkerült a 3. genes cucc alól a 8. genes alá, tehát táp, hűtő, ház, ventik, hdd-k és a rendszert tartalmazó ssd.

    A 3. genes konfig vissza lett állítva alap beállításra és megkapta az annak idején hibásnak vélt HD6870-es vga-t, ezzel szét szívtam magam annak idején az oc-s környezetben, viszont így boldogan el van (ezért se adtam el, mert hibásnak véltem).

    A kihalt laptop, amit a 3. genes i5 váltott egy hasonló korú AMD alapú laptop, amit csak az Atya, a Fiú és az, hogy kb. heti szinten masszíroztam tartott életben eddig, de behalt az alaplap benne.

    Ekkor jött a gondolat, hogy lessünk rá a már w11 támogtott 8. genre, és lőn: 70k-ért i5 8400 + z370-es lap + 8Gb ram használtan.

    Szóval 70k-ból pótoltam a kiesett (amúgy multimédiás) laptopot, úgy, hogy ha valami gond lenne, mondjuk a lassan 10 éves lappal, amire az a rendszer épül, ezt fillérekből lehet pótolni.

    Én meg bebuktam a tuningot, amivel azóta nem foglalkoztam, mióta a 3570k-t belőttem stabilra. Szerintem 7-8 éve nem kellett ehhez hozzányúlni.

    A háztartásban fut még egy ősöreg core2 duo Fujitsu gépezet + egy pár évvel fiatalabb első genes i5-ös HP üzleti laptop. Szerintem ezek is a PCsítés sorsára fognak jutni, ha elpusztulnak.

    Annó a 3570k + 8Gb ram + (Z-s) lap megvolt egy nem túl vaskos fizuból újonnan (ja... erre költöttem az első nem diákmelós fizumat). Erre szerintem simán lapot húzam a váltással és nem buktam semmi életbevágót.

    Annyi plusz infó, hogy minden sallang megvolt itthon, ami az új gép beüzemeléséhez kellett. Kivéve a ház, ez meg egy agyonüthetelen Chieftec oldshool ház lett gombokért (amit gyerekkén is tökre szerettem volna). :D

Új hozzászólás Aktív témák