Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz bacsis #146 üzenetére

    Jobbulást mindenkinek! :R

    Még lehet amúgy, hogy én is elkaptam a hétvégén. És ebből (is) látszik milyen gyorsan és könnyen átadható egy ilyen vírus és mennyi emberhez elérhet.
    Szombaton megbeszélésre mentem a pesti kolleganőmmel. Egy kocsival mentünk, nyilván semmi baja nem volt, ő se jár emberek közé csak vásárolni, hát nem volt rajtunk maszk. Illetve tárgyalni mentünk, ott se volt rajtunk maszk. Nyilván, ha valaki csak egy kicsit is náthás a csapatból, akkor lefújjuk az egészet. De, hát nem állhat meg az élet, meg valamiből meg is kell élni.
    Na a lényeg, hogy eltelt 3 nap és hétfő délután hívott, hogy én jól vagyok-e meg minden rendben van-e? Oh na mondom Covid? Hát igen. Aznap már nem érzett szagokat se ízeket és vasárnap elég szarul is volt. Se ő se a férje. Szombat este már fáj a feje, aztán vasárnap kidőltek, majd már jött a szag és ízlelés vesztés. Kedden tesztre mentek és szerdán kiderült, hogy pozitívak.

    A lényeg, hogy a tünetekből adódóan én mindezt csak hétfőn tudtam meg. 3 nappal a találkozó után. De, vasárnap voltunk fent anyáméknál, ahol én nem, de a gyerek ölelkezett vele meg minden. Puff, én elvileg megfertőztem a gyereket, a gyerek a nagymamát. A nagymamához húgomék is felmentek később, őt is megfertőzhették. A gyerek hétfőn még ment iskolába, ahol simán megfertőzhetett legalább 3-4 másik gyereket, aki ezt egy nappal később simán továbbadhatta a szüleinek... és így tovább és így tovább. A lényeg, hogy cirka 3 nap alatt 1 embertől kiindulva simán megfertőződhetett 10-15 másik ember, mindez úgy, hogy kizárólag a legszűkebb családi körben találkoztunk és úgy is minimálisan.

    Nálam egyelőre semmi érdemi tünet. Tegnap este kicsit benáthásodtam, éreztem a torkomat. Már ebből csak a nátha maradt, de minimális szinten. Illetve ma érzek valami minimális nyomást a tüdőmön, de párom szerint csak beképzelem. :D Simán lehet. Úgy számoltam, az átlag alapján holnap / holnap után kell kijönnie az első tüneteknek. Ha nem jön, akkor valószínű nem sikerült elkapni. Pedig már én is túlennék rajta. =/

Új hozzászólás Aktív témák