Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Kecsua #10 üzenetére

    Nézd, nem vagyunk egyformák. Mások az értékrendek, mások a viszonyítási alapok.

    Nem azt mondom, hogy 400-500 dollárt kell egy telefonra szánni. De egy Xiaomi Redmi 3S Prime vagy egy Huawei P8 Lite nincs brutálisan túlárazva a felhozott 40e Ft-s árhoz képest (már ha 40e Ft-s árral számolunk, és azzal, hogy a vámon nem fogják meg). Oké, 12-15e Ft plusz, és csak 5"-osak. De a felhasználók eme telefonoknál azért jellemzően nem panaszkodnak "váratlan" problémákra, vagy legalábbis elenyésző az arányuk.

    Lehet azt mondani, hogy te 5,5"-ot akarsz FHD felbontással, sok RAM-ot és erős SoC-ot ennyi pénzért. Mert neked ez a fontos. Ám legyen.

    Felhoztam a saját példámat is, én is égettem meg magam kínai másod-harmad vonalbéli gyártóval. Én is azt hittem, hogy igenis az számít, hogy legerősebb hardware az adott pénzért. Mit kaptam érte? Nem éppen nyugalmat. A ZP998 után egy Nexus 4-est vettem használtan. És meglepődtem. Voltak vele gondjaim (gyengébb kamera, nem bővíthető tárhely, kisebb képernyő), de a másik oldalról nézve viszont volt egy telefonom, amelynél nem voltak igazából meglepetések. Ha telefonálni akartam, telefonáltam, ha Facebook-ot nézni, akkor Facebook-oztam, ha GPS-re volt szükségem, akkor működött a GPS, és stabil volt a helymeghatározás.

    Ha te úgy gondolod, hogy igenis bevállalod az olcsó árcéduláért a rizikót, szíved joga. Igen, abban is egyetértek, hogy sok telefonnál csak tartós használat esetében jelentkeznek a gondok, így hiába teszteli le a Mobilaréna az adott telefont, lehet, hogy a felhasználók már korántsem fogják osztani a tesztelő véleményét. Lásd Vernee telefonok...

    De nem, nem azt mondom, hogy csak 400-500 dollárért szabad telefont nézni. Azt mondom, hogy mindenkinek először meg kell néznie, hogy mekkora összeget tud rászánni, utána pedig azt, hogy ennyi pénzért mit kaphat. Én úgy vélem, hogy a megbízhatóság fontosabb, mint a jó hardware...

    A nézetkülönbségünket kb. ennyiben látom...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák