Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz ChuckyCheese #116 üzenetére

    Unalmas már a kamera téma. Ez nem fényképezőgép, hanem mobiltelefon. Minden másban teljesen az élvonalban van. És bármennyire is furcsa, a kamerájuk sem rossz. Csak a pixelhuszárok szoktak ezen lovagolni, akik nem az egész képet nézik, hanem a kép sarkának ezredrészét, hogy milyenzajosfostalicskaképezmárastöbbisokkaljobb. De a téma, az lényegtelen.. Az is, hogy a legtöbb kép a fosbook és társaira készül, nem profi fotók, hanem az élet szülte képek, események. Oda tökéletesen megfelel, főleg, hogy a fosbúk, még le is rontja a felbontást. De ha a pixelhuszár is venné azt az egyszerű lépést, hogy a 23MPX képet átméretezi ~2MPX-re, azaz full HD felbontásra, és az általa favorizált telefonon ugyanezt megcsinálná, nagyítóval sem találna különbséget. Csak itt a tisztelt nagyérdemű, született Pulitzer díjas fotóművész, aki mindenhez is ért.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz ChuckyCheese #124 üzenetére

    Ha van DSLR géped, akkor tudod, miről akartam beszélni. Egyetlen telefon sem ér a fényképezők nyomába, maximum a low budget kompaktoknál jobbak, a csúcs telefonok képei. Ami eleve egy rossz összehasonlítás, mert egy 200k-s telefont hasonlítok egy 30k-s kompakthoz. Egyébként én is osztom, hogy szerintem is direkt nem foglalkoznak a telefonjaik képfeldolgozásával. A szenzorok, jók, láttuk már más telefonokban sokkal jobb képekkel, mint amit a Sony hoz ki a saját készülékeivel. Sőt házon belül ugyanezzel a szenzorral, a saját bridge gépük is nagyságrenddel jobb képeket csinál, féláron mint a telefon, plusz kapsz egy brutális zoom-ot. Ilyent nyúzok, de hamarosan lépek tovább a MILC gépek felé, mert kevés lett. (Melyik márka nem tudom, még kutakodok) Arra, amire szánták a telefon kameráját, arra jó. Másra nem. Vannak persze fényképezésre kihegyezett telefonok, de az az egy-két darab, csak kivétel. Nem a fényképező miatt fogok telefont venni, sosem ez volt az elsődleges, sőt... Ismerős S7E telefonjával talán, ha egy tucat kép készült, mert nem érdekli. Pedig annak kiváló kamerája van. Az összeszerelési minőség problémáiról kamionszám lehetne példát hozni az összes gyártótól, egy sem jobb. A sárguló kijelzőt pedig garanciálisan cserélték szó nélkül, mert ismert hiba volt. És járt ajándék elő és hátlapi fólia is a csere után.
    A Sony marketingje is csapnivaló, mert nem a fotós képességeket kéne kiemelni, mert az eleve nem kiemelhető, hanem pl. az audió lejátszást. Kiváló hangja van fejesen keresztül. A lejátszó szoftvere mindent megeszik, a losslesst is simán, nem is kell jobb lejátszó szoftver a play-ből. Üzemidő terén is egész jók a többiekhez képest kisebb akkukapacitás ellenére is hozza a két napot.

Új hozzászólás Aktív témák