Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz <Lacy85> #32 üzenetére

    A Telekomnak jó ideje van már több városban is 450 Mbps 4G+ hálózata, Gödöllőn már közel 2 éve és azóta más városokban is.

    Ezt a minél gyorsabb az elérhető mobilinternetes sebesség, annál gyorsabban, percek alatt elfogy az adatkeret dolgot sosem értettem, mert az csak jó, ha valaki gyorsabban, illetve hamarabb megkapja a kívánt adatmennyiséget, de attól még nem fog annyira megváltozni a felhasználói szokása, hogy rövid időn belül nagyságrendekkel többet forgalmazzon.
    A 4G-nél is ment a korábban ilyen tekintetben a problémázás, feleslegesen.
    Jó lenne persze, ha olcsón, nagyobb adatkeretet adnának a szolgáltatók, de a tudatos felhasználók gyorsabb sebességen sem használnak feleslegesen nagyobb adatmennyiséget, így nincs direkt összefüggésben a kettő.

    Az sosem baj, ha a készülékek hardvere többet tud, mint a szolgáltatások tekintetében az aktuális legjobb, fájjon annak a feje, akinek a telefonja a szűk keresztmetszet.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz <Lacy85> #38 üzenetére

    Megfelelő telefon is kell hozzá, ami jól összefűzi a három hálózatot és hardveresen is elbír a sebességgel.
    Ja, meg szolgáltató függvénye is, valamelyiknél hiába a 4G+, annyit sem tud, mint a másiknál a sima 4G.
    A Mate 10 Pro és a Telekom mobilos topikban találsz 380 Mbps sebességű Telekomos méréseket is, az már elég ütős azért.
    Én a Keleti pályaudvarnál forgalmas délutánokon mértem Telekom hálózaton 310 Mbps-ot (tettem be róla mérést az említett topikokba), az is elég korrekt ott és úgy.

    Ne csak a sebesség növekedését lássátok amúgy az 5G-ben, más előnyei is lesznek.
    Arról nem is beszélve, hogy a 3G és a 4G között nincs átjárhatóság, de a 4G és az 5G között lesz.

    Stabi83: Nincs már olyan messze az az 5G, mint sokan gondolják, de addig nem muszáj venni 5G-s telefont, ha valaki nem tart rá igényt.
    Így nézve, az emberek jelentős többsége feleslegesen vesz meg sok telefont, mert a tudásuk egy része nem használható még ki, de ezt nem érdemes így nézni, szerintem legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz <Lacy85> #40 üzenetére

    A 380 Mbps pont nem Budapesten mérődött és nem is a legnagyobb városok valamelyikében, hanem Zalaegerszegi Telekomos hálózaton, de lehetne még más városokat is említeni, ahol folyamatosan fejlesztik a hálózatot és elég jó a sebesség.
    A Vodafone nem annyira jó sebességben, de legalább stabil, a Telenor viszont legyilkoltatta a hálózatát, köszönhetően főként az olcsó korlátlan mobilinternetes csomagjának (Hello Data), amire azóta nem is lehet már előfizetni, mert lezárta, aztán idővel ki is vezeti, utána biztos jobb lesz a helyzet.
    Nem tudom, hogy 5G melyiknél lesz először, de a Telekom már nyomta élesben, valós körülmények között is tavaly nyáron.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz Juhaszatti #50 üzenetére

    Jól emlékszel, szinte mindenhol a wifi az alap, a mobilinternetes csak bekapcsolható.
    Ha valaki külön bekapcsolja, az az ő felelőssége, de ez nem csak 5G-n lehetne probléma, hanem már egy jobb 4G-n is hibalehetőség számára, mert úgy is bukhat akár 1 GB környékén is minden percben, nem beszélve a gyorsabb 4G+ hálózatokról - de ez többnyire csak elmélet (meg kifogás néhány ember számára), mert a gyakorlatban csak nem mindenki olyan buta.

    EclipseGT: Ne egy szolgáltató alapján általánosít, amúgy meg van akadálya, hogy másik, adott tekintetben jobb szolgáltatóra válts? Ha nincs és annyira zavar, akkor hajrá, ellenkező esetben muszáj bevállalnod a kompromisszumot.
    Meg erre sokan azt szokták mondani, hogy az a ~60/30 Mbps már szinte mindenre bőven elég.

    Ez a Budapestezés továbbra sem állja meg sok esetben a helyét, a Telekomnál például a mikor már szinte minden vidéki nagyvárosban 300 Mbps-os hálózat volt, sőt, néhány helyen már 450 Mbps-os, a fővárosban még a legtöbb helyen akkor is csak 225 Mbps-os, szóval ez kifogásnak és terelésnek sem alkalmas.

    Az 5G-nél sincs rá semmi garancia, hogy kimondottan fővároscentrikus lesz.
    Én várom az 5G-s telefonokat és szolgáltatásokat, szeretem mihamarabb kipróbálni a technikai újdonságokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák