Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #54625216 #29 üzenetére

    "Egyébként az innováció úgy működik, hogy valaki előáll egy megoldással, ami eltér a többiekétől. Ha az jobb, akkor idővel az lesz az új szabvány. ... Na ezért innováció ellenes baromság ez az egész."

    Az elképzelés ott került tévútra, hogy az Apple nem akarja, hogy az legyen a szabvány amit ők használnak. Az egyediséget tartja fontosnak. A nem saját eszközökön túli kompatibilitás lényegtelen vagy kerülendő.

    "Ez olyan, mintha az autógyártókat nem úgy általában a belső égésű motorok elhagyására köteleznék, hanem azt is előírnák nekik, hogy innentől csak a Tesla motorokat használhatnák, mert akkor ugye a szabványnak köszönhetően egységes lesz az alkatrészellátás és kevesebb a szemét."

    Nem jó a hasonlat. Az EU nem egy terméket, hanem egy szabványt írt elő a használatra.
    Mivel szabvány, az USB-C "utód" szabványára probléma mentesen térhetnek át a gyártók.
    DIN EN 62680-1-3:2018-01 a jelenlegi elfogadott szabvány. Angol nyelvterületen EN 62680-1-3:2016.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #87 üzenetére

    "...ahelyett, hogy ingyen ugyanabban a csomagban, ugyanazzal a szállítással kapnál egy új töltőt, inkább rendelhetsz egyet külön, külön csomagolással és szállítással, amikor a meglévő nem elég erős vagy szimplán már öreg...."

    Mennyivel jobb ha használat nélkül kerül ki a szemétbe a felesleges töltő, mint az amúgy újrahasznosítható papírcsomagolás miatt aggódni. Nyilván annak aki a folyamatos telefon cserélgetésre van beállva, nincs felesleges töltője. Legfeljebb akkor, ha a csere előtt sikerül összetörni.
    De a telefonok általában hamarabb jutnak a veszélyes hulladék feldolgozóba, mint a töltő.
    Egy átlagos Németországban élő kétévenként kap egy új telefont a meglévő előfizetéséhez. Ha csúcs készüléket akkor akkor fizet néhány száz eurót. A régi telefon megy a szekrény aljába.Töltő, adatkábel és fülhallgatóból találsz nála legalább 5-6 darabot. Ezeknek a többségét ki sem csomagolta.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz szkaroly #102 üzenetére

    "1. Sokan eladják vagy odaadják a telefonjukat, töltővel."
    Ezek után töltő nélkül fogják eladni. Ha nem az aktuális eladónál halmozódik a töltő, akkor következő tulajdonosnál fog. Az esköz hamarabb szokott tönkremenni, mint a töltője.

    "2. Sokat érek az előző töltővel, nem tudott gyorstöltést, használjam a mostani 5160-as aksihoz? Kb. 3 óra vagy több 0-ról 100-ra."
    Nincs összefüggés a két dolog között. Veszel egy gyors töltőt, ami vélhetóen több telefont tud majd kiszolgálni.
    Én nem erőltetem a gyors töltést, csak az akkumulátor élettartamát kurtítja.

    "3. Közismert, hogy pár kivételtől eltekintve különböző gyártók különböző töltői nem kompatibilisek egymással."
    Városi legenda. Az alaptöltés esetében kompatibilitást meg kell tartania a gyártóknak. A kocsi töltőforrása minden telefonnal kompatibilis. Akkor hogyan is állunk a közismert tény valóság tartalmával?
    Annyira nem, hogy mind a három csatlakozó fajta (TYPE C, Micro, Lightning interface) használható egyetlen kábelről és töltőről. A jobbak adatátvitelre használhatóak.) [link]

    "4.Nyílván aki fél milláért vesz telót az akár 10-et is tud venni, de én ha 80-ért veszek egyet, nem mindegy hogy még 5-10 rugót rá kell költeném arra ami eddig ingyen volt."

    Nincs ingyen semmi. Az árba bele van kalkulálva a kiegészítők ára is. De, ha nem lenne, akkor sem elfogadható, hogy azért gyártsanak kiegészítőket, hogy használat nélkül kerüljenek szemétbe.

    "És nem hiszem hogy én egyedül vagyok így ezzel. Mert a telefon 1000 százalék hogy nem lesz olcsóbb emiatt."

    De a szemét és környezetszennyezés csökken. Amit nem gyártanak le teljesen feleslegesen, azzal csak nyerünk hosszútávon. A nyomtatókhoz sem adnak már USB kábelt kb 20 éve. A szeméttermelést sikerült csökkenteni vele. Senki sem tiltakozik a hiánya miatt. A töltőért sem fog.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz szkaroly #157 üzenetére

    "Szerintem meg egy 40 perces gyorstöltés nem károsabb mint egész éjszaka töltön hagyni és ezt állandóan persze."

    A töltést az akkumulátor elektronikája szabályozza. Nem fog túltöltődni a telefon, még csepptöltés sincs, mint a korábbi akkumulátor generációknál. Amúgy a gyorstöltés sem működik folyamatosan. A nagyon alacsony vagy magas t9ltöttségi szinten még a "hagyományos" töltés is korlátozva van.

    "Nem városi legenda. Olvass utánna te is rá fogsz jönni."

    Mire?
    Már írtam, hogy a gyorstöltés nem tartozik (ma még) a szabványos töltéshez.

    "egy másik Alcatel töltővel próbáltam pár százalékot rakni bele egy délután, az aksi soha nem volt olyan jó mint előtte"

    Ha nincs előtte és utána mérési jegyzőkönyv, akkor nem tekintem ténynek. A töltésvezérlést továbbra is elektronika biztosítja. Amennyiben nem megfelelő a hőmérséklet és feszültség, a töltést teljesen le is kapcsolhatja az elektronika. A károsodás és robbanás elkerülése elsődleges feladat.
    De mondok jobbat. Egy Samsung akkumulátort valósággal feljavított egy Microsoft telefon töltője. :DDD

    "Így nem kell emelni árat, de ha kell meg kell venned a tokot, töltőt, fülhallgatót, fóliát."

    Valaki kötelez arra, hogy tokot vásárolj?
    Az eddigi fülhallgatóim közül csak egy került használatba. Az USB-C csatlakozós fülhallgató egy régi notebookban teljesít szolgálatot. Az eredi hangeszköz be adta a kulcsot. Átalakítóval viszont szebb a hangzás, mint a gép újkorában volt.
    De ennyi. Nekem ne gyártsák le feleslegesen ezeket a filléres alkatrészeket.
    Nem kell bevezető áron venni az új eszközöket. Akkor már a kedvezőbb ár kompenzálja a hozzáadott felesleg hiányát.
    Ha meg leszel szorulva töltő vagy kábel dolgában szívesen adok neked, ha eljössz érte.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz szkaroly #165 üzenetére

    "...vajon miért vesz az emberek többsége tokot a telefonhoz? Vajon miért?"

    Nyilván vigyázni akar a telefonjára, aki tokot vesz.
    Vajon miért árulnak széles választékban tokokat a telefonokhoz?
    Hogy gyorstöltéskor legyen miből kivenni a telefont! :DD

    "Na ezen röhög a fél világ hogyan vannak olyanok akik ezt beveszik."

    Látom téged nem lehet átverni.
    Ha a bevezető ár után három hónappal 25% kedvezménnyel ám tok nélkül adják azt a telefont, inkább megveszed teljes áron, hogy tokot is kapj hozzá!? Jól értem?
    Nem hagyod átverni magad a kedvezménnyel. :Y

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #210 üzenetére

    De ki akarna használ töltőt venni, amikor van neki elég?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #212 üzenetére

    A eljössz hozzám adok szívesen pár darabot.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák