Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    Szívmelengető hír! Ismét büszkék lehetünk, hogy európaiak vagyunk. Köszönjük Európai Unió, hogy megvéded a polgáraidat, megvéded a jogainkat! Nem hiába ontották azt a rengeteg vért a múltban a jelenlegi jogainkért. :R

    Viszlát szitakötő projekt!

  • mepet

    addikt

    válasz Tigerclaw #54 üzenetére

    "Ha egy technológiának van egy azonnali és kézzelfogható előnye, illetve egy kis valószínűséggel bekövetkező hátránya,"
    Itt tévedés van, ha valamit lehetséges visszaélésre használni, akkor 100%, hogy belátható időn belül visszaélés fog történni. Ennek oka az emberi jellem. Erre a bizonyíték az emberiség eddigi történelme.

    "ha bekövetkezik a legrosszabb, az nem nevezhető katasztrófának."
    Kérdés, mi a katasztrófa. Ha pl. téged és a családodat letartóztatnak, a fejeteket kopaszra borotválják, megvernek párszor, szétválasztanak a családtól majd egyenként külön-külön átnevelőtáborba zárnak valószínűleg évekre, de lehet, hogy életetek végéig, az katasztrófa? Lásd: az a hely a Föld bolygón, ahol a témaadó technikát a legprofibban alkalmazzák jelenleg, tehát Kína.

  • mepet

    addikt

    válasz Tigerclaw #59 üzenetére

    "Ha ilyen megtörténhet egy országban, akkor ezt nem az arcfelismerés tiltása fogja megakadályozni."
    Így van, teljesen egyet értek! Nem az arcfelismerés miatt lágeresítettek legalább sokszázezer embert Kínában a közelmúltban. Az arcfelismerés csak lehetővé tette, hogy a Világon még sosem látott hatékonysággal kövessék ezt el. Arcfelismerő rendszer nélkül nehezebb dolguk lenne, sokkal több ártatlan áldozat úszhatná meg.

  • mepet

    addikt

    válasz Tigerclaw #68 üzenetére

    Bátorkodom a 2. bekezdésed egyetlen félmondattá rövidíteni, javíts ki, ha pontatlan vagyok: nem az arcfelismerés a gond, hanem a diktatúra.

    És ezzel egyet is értek. Viszont, ha marad az arcfelismerés, akkor sosem fog megszűnni a diktatúra, hiszen egy korábban még sosem látott hatékonyságú eszköz került a diktátor kezébe. Ráadásul nem csak arcfelismerés van ott, hanem hozzá pontrendszer, állami kémcuccok mindenki mobiljában, államilag követett fizetési rendszerek (wechat & alipay), stb...Miután a fizetési rendszer meg a pontrendszer kikalkulálja, hogy nem vagy jó elvtárs, utána már véged is van, mert biztos, hogy nem fogsz tudni disszidálni az arcfelismerő cuccok miatt. Elkapnak és véged. Szerintem nem mindegy, hogy van-e arcfelismerés, vagy nincs. Enélkül sokkal nehezebb a diktátornak kontroll alatt tartani azt az 1400 millió embert.

    Nem a kés a rossz. De ha tehetjük, egyes helyekről ki kell, hogy tiltsuk a késeket. Úgy, ahogy most is ki vannak tiltva. Pl. a parlamentbe és az általános iskolába nem viheted be a méteres recés kenyérvágódat. Nem véletlenül. Szerintem a késes példához hasonlóan meg kell tiltani a kormányoknak, hogy ilyen visszás technológiát használjanak. Ne használjanak ilyet semmilyen központosított szervezetnél (főleg ne állami szerveknél), mert 100%, hogy már a bevezetés is a tervezett visszaélésekre fókuszálva fog történni. A titkosszolgálatok (vagy a kenyérvágó kés esetében a jónép otthon a konyhában) meg úgyis használják, nekik mindegy is, hogy be van-e tiltva...

    Ha pl. a munkahelyemen a beléptetőrendszer nem kártyát kérne, hanem az arcomat, azzal nem lenne semmi problémám. De egy központi akárkinek megadni a lehetőséget, hogy köztéren monitorozza mindenki mozgását és minden tevékenységét, ennek már a gondolatát is felháborítónak tartom.

    A témaadó íráshoz visszatérve: feltételezésem alapján az EU-nak is kb az lehet ezzel a gondja, mint nekem. Nem véletlen, hogy nyilvános helyekre vonatkozik a tervezett szabályozás.

    Remélem a pár év alatt jól fogják felmérni az adatvédelmi kockázatokat. Én úgy gondolom, hogy ez a kockázat hatalmas. Egyáltalán nem áll arányban a technológia hasznával.

Új hozzászólás Aktív témák