Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #73495296

    törölt tag

    válasz Tapsi #111 üzenetére

    "A példáid rosszak/valóságtól elrugaszkodottak. Amikor pedig egy valós helyzet kerül elő, akkor annyit mondasz, hogy azt simán csak kivonod az egyenletből, és a tömegközlekedésre testálod:"

    Nem a tömegközlekedésre testálom, hanem feljebb írtam, hogy az önvezető carsharing és a tömegközlekedés kombinacióját találom optimalisnak, csak még mindig nem voltal hajlandó azt elolvasni, ahogy lathatóan a tovabbi kommentjeimet is csak felületesen átfutottad.

    "A tömegközlekedés ebben a vetületben nem valódi alternatívája az automobilitásnak. Ha ez így lenne, akkor már ma sem lenne dugó az M7-esen, hanem mindenki vonattal járna."

    Mint szintén említettem korábban azért nem, mert a tömegközlekedés nem visz a célodhoz, főleg nem vidéken. Ezért írtam arról, hogy gyors, nagy kapacitású fővonalak kellenének a tömegközlekedésben, önvezető car sharing a célig, és ez amellett, hogy sokkal hatékonyabb a hagyomanyos autózásnál, a nagyobb fővonali sebességgel már eljutási időben és kényelemben is versenyben van.

    "Pont erről beszélünk, hogy nem lenne. Városon belül talán igen, de semmilyen más esetben. Az üres fuvarok elvinnék az önvezetés hasznát. Próbálj meg szimulálni néhány valós felhasználási esetet, és rögtön bukik az egész!"

    Írtam rá valószerű példákat, amelyek mindenképpen növelik a kihasználtságot a sajat autóhoz képest. A worst case scenario lenne az azonos kihasználtság, ehhez képest egy rakás szituációt említettem, ami növeli a kihasználtságot. Emellett a hagyományos autózás nem kombinálható a tömegközlekedéssel, a car sharing igen, ez meg kevesebb autó használatot jelent.

    De elegem van már belőle, hogy automatikusan ignorálod az érveimet, majd ugyanazokat a baromságokat újra és újra felhozod. Részemről mostantól ignore on, sajnos sokszor tapasztaltam már a tiedéhez hasonló csípőből lehurrogós vitakultúrával, úgyhogy itt fejezem be, mielőtt még személyeskedés lesz belőle.

Új hozzászólás Aktív témák