Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #73495296

    törölt tag

    válasz Tapsi #107 üzenetére

    "Milyen dolgára? Asszimmetrikus igényekről beszélünk, reggel kiáramlanak az emberek a "városból", este meg vissza."

    Ezt magyarázom régóta, hogy ez nem teljesen igaz, példákkal, hétvégi utakkal, stb., stb.

    "Már ha az egyébként munkába járó userek nem akarják hétvégén is használni a carsharinget, mert akkor rögtön megdől az elméleted."

    Erről is írtam, ez sem egybites, mint ahogy beállítod, sok a csak munkába járós, illetve csak hétvégi autó, egyes csaladokban több autó is van eltérő funkciókkal.

    "És igen, az egyéni igények eltérőek, de mégsem véletlen, hogy az M7-esen megvan a "bedugult" intervallum, és az, amikor szuperül lehet rajta közlekedni."

    Igen, de az M7-es bedugulása péntek estétől kifelé szombat délig tart nagyjaból, ez idő alatt több fuvar is meglehet. Emellett korábban írtam, az ilyen igényeket inkabb vonattal kellene megoldani, mert azzal jó szervezés mellett nagyobb kapacitást lehet átvinni, a carsharig pont a speciálisabb igényekre jelentene megoldást.

    Ami az árakat illeti, igen, kurva drága a carsharing egész hétvégére, csak ez épp abból fakad, hogy mint írtam, külön rendszerben van a bérautóktól, valamint mert nincs még önvezető autó. Már csak ez a két tényező jóval olcsóbbá tenné, hiszen magasabb lenne a kihasználtsága.

Új hozzászólás Aktív témák