Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolee001

    őstag

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Valoszinü nem a sarki boltban akarják megvenni hanem egyedi megállapodás szerint,ennek ennyi a másiknak annyi

  • VirsLee

    őstag

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Ahogy elfogadott, hogy ha többet keresel, akkor többet adózol, ha több pénz van az értékpapír számládon több állományi díjat fizetsz.
    Egy terméknél, ahol a fejlesztési költség jóval meghaladja a több évre vetített gyártási költséget, ott szerintem az egyik legfairebb megoldás a piacon, ha abban arányban fizetnek érte, amilyen arányban hasznot tudnak húzni belőle.

  • Zanik

    addikt

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Olvass már vissza, pl. Cifu hozzászólásait!
    A Qualcomm a telefon árát veszi alapul a licenszdíj kiszámításánál, nem pedig a SoC árát!
    Le kell szögeznem, hogy ezzel én magam sem értek egyet, mert szerintem visszás a végtermék árát alapul venni, amihez annyi minden hozzájárul (R&D költség, marketing, alkatrészárak, stb.). Tehát egy aranybevonatú, swarowski kritsályokkal kirakott készülék után miért kéne többet fizetni ugyanazon SoC+licensz kombóért?

    A másik dolog viszont, hogy az Apple eleve kapott egy kedvezményt ($12-20 helyett $7.5), tehát elvileg elfogadta ezeket a szabályokat. Ezek után egy $1-os emelés miatt ekkora patáliát csapni, miközben ők maguk jelentős áremelést hajtottak végre a 2018-as modelleknél, több mint érdekes! Tehát az Apple simán megtehette volna, hogy a +$1-os bekerülési költséget simán áthárítja a vevőkre (tehát a $799-os készülék került volna $800-ba!).

    @janeszgol Veszem észre! :((( Visszi őket a lendület, meg az évek alatt kiépített vevőkör. Csak aztán lassan nekimennek a falnak, és hirtelen majd rájönnek, hogy a prémium anyaghasználat, az excluzivitást sugalló magas ár, és az iOS kiforrottsága 2019-ben nem jelent semmilyen versenyelőnyt már.

    @nuke7 Hol írtam, hogy ezen költségeket nem kell fedezni? De az Apple-nek még így is baromi nagy a profitrátája. Nem hinném hogy pont $1 licenszdíj emelés rontaná le annyira, hogy a részvényesek jajveszékelni kezdenének. De akkor meg csesszék meg, dobják rá a végfelhasználói árra. A vevők észre se veszik.

    @Reggie0 De ugyanaz a SoC + a hozzátartozó licensz a $200-os telefonban is ugyanazt nyújta, meg a $1000-osban is. A különbség a két telefon között pont nem a 4G-s modemben van, hanem a többi alkatrészben (készülékház, kijelző, stb.).

    Sárkányvölgy Értem én, de ez így nagyon sarkos, mert nyilván nem ugyanolyan minőségű légszűrő kerül a két eltérő árkategóriájú autóba. Amúgy bizonyos autógyártók tényleg pofátlanul árazzák a szervizeknek/vevőknek(!) az alkatrészeket, pedig ha tudnád mennyiért veszik a beszállítóktól (autóipari beszállítónál dolgozom, és tudom mennyiért adjuk, meg hogy mennyi az ára az UNIX-nál).

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • nyisziati

    veterán

    válasz #54625216 #74 üzenetére

    "Szvsz túlárazásról max. akkor lehet beszélni, ha a piaci verseny feltételei nem adottak, azaz valaki vagy visszaél a monopol helyzetével, "

    A bankszektorban 50% vagy afölötti kamat uzsorának minősül.
    Steve Jobs azt mondta, amikor az alkalmazott profitrátáról kérdezték, hogy "55% vagy semmi". Mostanában már ezt túl is teljesítik, hiszen 60-70% környéki a profit az iPhone-okon.

  • Zanik

    addikt

    válasz #54625216 #74 üzenetére

    Nem érted.
    A Qualcomm gyakorlata, hogy a telefon árához igazítja a licensz-díjat valóban szokatlan. Sőt, szerintem kifejezetten indokolatlan is, hisz a hozzáadott értéke (funkció, költség) a készülék árától független kéne hogy legyen.

    Ha mégis elfogadjuk a Qualcomm gyakorlatát, hogy így szabja meg a licenszdíjat, akkor a CNET cikkje alapján iPhone-ok után $12-20 kellett volna fizetnie az Apple-nek. Ehhez képest $7.5-ban állapodtak meg, tehát a Qualcomm az eredeti árképzéséhez képest kedvezményt adott az Apple-nek. Ha így nézem, akkor az Apple elfogadta a Qualcomm licensz-árképzési gyakorlatát, illetve a felkínált kedvezményt.

    Azonban a Qualcomm később emelni akart ezen a díjon $1-t. Ami annak fényében irreálisnak tűnhet, hogy a Qualcomm más gyártók készülékei után csak $1.5-t kér a licenszért. Viszont annak fényében, hogy az árképzési gyakorlat alapján 12-20$ kellett volna fizetnie az Apple-nek eredetileg, ez az $1-os emelés már-már röhejesen kevés. És mindezen egy olyan cég problémázik amelyik az egyik legmagasabb profitrátával dolgozik a telefongyártók közül. Az Apple helyében fogtam volna és az $1-os licenszdíj emelés után $2-t emeltem volna a telefonjaim árán, amivel még növelték is volna a profitrátájukat.

    Sarkított számolással ha $7.5 licenszdíj után mondjuk 1$ volt a profitjuk, $8.5 dollár után meg $2 lett volna, akkor 13.3% helyett 23.5%-os profitjuk lett volna azon hogy a Qualcomm-tól veszik a modemet. Nyilván ez nem ilyen egyszerű, nem így számolják, meg nincs $1-os profit a licenszen, de a lényeget érted. Az Apple akár azt is megtehette volna, hogy simán áthárítja a költséget a vásárlókra. De nem tette. Inkább a Qualcomm-ot támadja (jogosan/nem jogosan - ezt a bíróság tisztje eldönteni).

    Ezért is tűnik az, hogy ez a balhé inkább az elvekről szól az Apple részéről, semmint ténylegesen a +$1-os költségnövekedésen.

    Nem mentegetem sem a Qualcomm-ot, sem az Apple-t. Csupán azt mondom, hogy az Apple simán kezelhette volna másképp is ezt a szituációt. De hát nem véletlenül ők azok akik a legnagyobb likvid tőkét halmozták fel az elmúlt évek alatt. Illetve érdemes azért kicsit utánaolvasni mi történt anno a GT Advanced Technologies-zal...

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • stellaz

    addikt

    válasz #54625216 #41 üzenetére

    Sok helyen így fizetsz, vegyük csak példának az ingatlan közvetítést, vagy az egyes sikerdíjakat,hitelbírálati díj, átutalási díj vagy ügyvédi, tervezési díjakat. Ezek esetében sem biztos, hogy közvetlen kapcsolatban van az elvégzett munka mértéke az elkészült produktum árával.

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • Reggie0

    félisten

    válasz #54625216 #90 üzenetére

    50%-os piaci reszesedessel hogyan lenne monopolhelyzetben?

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz #54625216 #90 üzenetére

    Sok teszt eredménye az lett, hogy több tekintetben is jobb a Qualcomm modulja, mint az Intelé, ráadásul nem is kis különbségekről van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz #54625216 #74 üzenetére

    "De ha apple, akkor mindent szabad, mert az túlárazott."

    Nagyon röviden: nem, igen.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz #54625216 #75 üzenetére

    "Szóval Te személy szerint jobban tudod, hogy mi lenne a jó a több százmillió apple usernek, mint saját maguk?"

    Bár nagyon szomorú, de egyébként elég jó eséllyel igen ;]. (Komolyan, és ehhez nem kell feleslegesen nagy arc se.) Amúgy bocs, hogy én nem vagyok Apple fanboy :(. Egy szóval se mondtam, hogy rosszak lennének a cuccaik, de se az árazásuk, se a rajongóik, se a cég nem valami szimpatikus (és egyre kevésbé azok). Volt már pár szifon a kezemben, nekem nem annyira bejövősek. Ingyen, vagy max. nagyon kevés pénzért kellene/kipróbálnám, de alapvetően beérem az Androiddal is.

    Az amúgy engem egyáltalán nem érdekel, hogy ezt épp az Apple csinálja, nem azért nem szeretem, mert Apple. Ha a Samu vagy az LG lenne ilyen, akkor őket se szeretném. A racionalitás független a márkáktól.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • azbest

    félisten

    válasz #54625216 #96 üzenetére

    Ez általában így megy. Ha valaki venni akar valamit, akkor virítani kell a lóvét. Ha valaki részt akar vállalni egy ügyfele kockázatából, akkor bele fektet és tőzsdézni kezd. De általában a terméket áruló cégek nem kockázatot keresnek, hanem a saját fejlesztéseik kockázatait próbálják finanszírozni, kitermelni a saját működési költségeiket és azon felül profitot, hogy az ő részvényeseik se hisztizzenek.

    Ráadásul most ha jól értem a modemeik fejlesztésekor elért és szabványosított megoldásaikról beszélsz. Ahhoz meg nem sok köze van az apple-nek, mert nem az apple akar licenszelni tőle alapvető technológiákat, hanem a konkurensei. Persze azok is két gombbért akarnák a kész eredményt felhasználni. Ebből is volt pereskedés.

    De most arról van szó, hogy az apple nem fizeti ki készülékekben felhasznált alkatrészt, mert beépítés után ők kevesebbre gondoltak, mint ami a szerződésben van. Erre válaszul persze pereskedés lett.

    Valamint az apple olyan intel chipekkel szereli mostmár a készülékeit, ami licenszelés helyett lopott technológiára épülhet, mivel az apple a qualcomm fejlesztőkészletét átadta az intelnek, amikor még a qualcommos eszközökhöz megkapták tesztelésre.

    A qualcomm elleni koreai eljárást meg mintha olyan politikus indította volna, akit a samsung fizetett le, miután az apple erre biztatta. Az többféle jogi és ipari szabályt is megsért. [link]

    Mindegyik cég megéri a maga pénzét. Amikor itt centekről meg dollárokról megy a nagy vita, az nekik millió dolláros plusz profitról szól. Abból lehet venni kokót meg ferrárit, a partnerek kifizetése és szabályos licenszelés helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • stellaz

    addikt

    válasz #54625216 #96 üzenetére

    Ez maximum a sikerdijakra érvényes, de egy tervezésre, vagy banki költségre, vagy az étteremben a szervíz díjat egyáltalán nem. De a szabadalmi dijat is legyártott/eladott termékek után fizetik ha jól értem.

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • azbest

    félisten

    válasz #54625216 #99 üzenetére

    A poén, hogy ha jól értem, a qualcommot azért büntették meg nemrég, mert az apple-nek árangedményt adott, ez lehet gondolom az a blődség, hogy a qualcomm fizet azért, hogy az apple-be építsék a chipeket. Miközben az apple sír, hogy sokat fizet a qualcomm számára :D

    Közben, hogy az intel chipjei nem hozták azt a szintet, amit a qualcommé. Szóval nem egyszerű ez. Már lassan a különböző országok hatósági sem tudják, hogy mit találjanak ki.

    Még Jobs egyezett meg velük az árazásról 2007-ben, csak a mostani vezetésnek büdös az, hogy a százmilliós készülékeladások után ez szép nagy summa. Most meg az apple a qualcomm mérnököket próbálja összeszedni, biztosan nem a qualcomm technológiája miatt :D

    A sárdobálásozás kapcsán, ez nem magyarország. Egy évet konkrétan sitten ült a samsung első embere korrupció miatt. Ő gyorsan szabadult, a miniszter 24 évet kapott. Tim Cook pedig publikusan biztatta a samsungot, hogy támadja a quacommot. De linkeltem összeszedettebb magyarázatot erre. Talán esetleg neki pontosabb ismeretei vannak arról, hogy milyen játékot játszik az apple, mivel többek közt az ő cégét is próbálja tönkretenni.

    Neked is ugyanannyi információd van a háttérről, mint bármi másnak. Ellenben gyártod a teóriákat hogy mi jár az applenek :)

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz #54625216 #98 üzenetére

    "De kell, mert azt feltételezed, hogy a saját igényeid és szempontjaid érvényesek felhasználók százmillióira is, különben nem állítanál olyat, hogy jobban tudod mi a jó neki, mint ők maguk."

    Maradjunk leegyszerűsítve annyiban, hogy megalapozottan írom azt, amit, mert az átlagnál jóval értelmesebb vagyok, ezáltal pedig a legtöbb Apple usernél is. (Persze akár hazudhatnék is, de nem. Mindenesetre nem fogok ide semmit feltölteni, hogy bizonygassam, igazoljam, hogy nem alaptalanul írom azt, amit. Különösebben nem szempont, hogy te, vagy más fórumtárs elhiszi-e, hogy így van, elég, ha én tudom, hogy igazam van ;).)

    Egy jó ideje már a fenntarthatóság és a valós emberi értékek nagyon foglalkoztatnak, ezért nem igazán tetszik az a rohanó, baromi felszínes világ, amiben élünk, és amit a konzumeridióta hozzáállásunkkal megdöbbentően gyorsan fogunk tönkretenni. De ezek már nagyon messzire vezetnének, úgyhogy inkább abbahagyom. Szóval még egyszer, röviden: de, jobban tudom.

    "Van, akinek az ár/teljesítmény nem elsődleges szempont"

    Aki kellően hülye, és igazi életérzés kell neki, az a tucatszifon helyett (ami minden szembejövő prolinál ott van, mert nagyon raj, és attól a szartól érzi magát valakinek) inkább vegyen Vertut 5-10-szer annyiért, jóval szarabb hardverrel. Ha már nem számít az ár/érték :). Amúgy itt még nem is pusztán az ár/értékről van szó (bár van jelentősége), hanem inkább arról, hogy milyen körítést, felhajtást bírnak keríteni egy szaros telefon köré, ami szerintük (meg a legtöbb használójuk szerint) sokkal jobb, mint bármi más, holott ez tulajdonképp nem így van.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák