Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz powersys #40 üzenetére

    mindegy mivel hasonlítod, az Apple messze a leghosszabb támogatást nyújtja.
    iPad 2 :
    megjelenés: 2011 március
    utolsó frissítés: 2016 augusztus
    támogatás: 65 hónap
    Nexus 7 (2012):
    megjelenés: 2012 július
    utolsó frissítés: 2015 március
    támogatás: 28 hónap
    mindezt úgy, hogy az 5.1 Lolli 2014 novemberében jelent meg, rá 4 hónapra kapta meg a Nexus 7 (2012), az iPad meg akkor amikor megjelent...
    Nexus 7 (2013) még ennél is rövidebb volt Wiki Nexus 7 (2013)
    Telefonok esetén is ugyanez a helyzet sajnos

  • joey04

    titán

    válasz powersys #40 üzenetére

    Ez nehéz kérdés és sok vitára ad okot, mert valóban, a nexus/pixel vonal az, amivel össze kell hasonlítani, de viszont sok dolog először a gyártók saját rendszereiben jelenik meg, ami aztán ios-ben, végül a nyers droidban. Ilyenkor meg az adott galaxy-val, egyébbel van összemérve, hogy bezzeg onnan lopták. legyen az hw (dupla kamera pl), vagy sw (osztott képernyő). Így baromi nehéz objektíven mérni, meg igazából nem is lehet. Másban jó a 2 rendszer és más a filozófia is, így aztán a célcsoport is. Hiába mondod egy android használónak, hogy (nem nexuson/pixelen) gyorsabban és tovább jönnek a frissítéssek, ha elintézi annyival, hogy ha kell ott a főzött rom, és hiába mondod egy ios usernek, hogy nem tud torrentezni, vagy bt-n fájlt küldeni, ha elüti azzal, hogy a torrent csak illegális tartalmakra jó, átküldeni meg átküld bármit emailen, üzenetküldőn. Nekem az ios fekszik jobban, de valóban sok felhasználási mód van, amire az android jobb. Én mondjuk ott is a gyártók egyedi megoldásai alapján döntök ha azt használom, mert nem akarok launcherek meg kiegészítők között keresgélni, szeretem ha készen kapom meg a rendszert. Ahogy árban is hiába magyarázod az olcsóbb (nem dzsunka) kínai telefont használónak, hogy bizony nem fölösleges pénzkidobás és rossz döntés egy Galaxy S7 vagy iPhone, mert úgyis elüti azzal, hogy a Xiaomi, stb is megcsinál mindent és megbízható. Ami önmagában persze igaz, i7 plus előtt nekem is Redmi Note 3 volt és szerettem, azon áron bitang jó készülék és ha úgy döntök, hogy kicsit ölök megint a PC gamingbe, akkor spórolni kell valahol és megint Xiaomi lesz. Az meg, hogy nem éri meg a felárat egy olyan dolog, hogy ha már PC, ott is megvan az optimális konfig (cpu, vga, stb) aminél ha többet költesz, akkor jobb, erősebb gépet kapsz, de nem annyival, mint amennyivel drágább. De elég unalmas lenne, ha mindenki a legjobb ár/érték arányú cuccokat használná mindenből. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy plusz 15 -20 fps megér-e neki plusz 40k-t, amennyibe egy erősebb VGA kerül...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák