Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jetx

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ez a hangminőség kezd egyre jobban idegesíteni. Nem vagyok teljesen tisztában, hogy hogyan tárolják a BD vagy DVD lemezeken a hangot, de biztos hogy digitálisan. Namármost ha a lejátszó tudja a DTS-t meg ilyeneket, akkor ez azt jelenti hogy tudja kezeli az ilyen formátumban eltárolt hanganyagot.
    Ha optikai vagy valamilyen digitális kimeneten keresztül kötjük egy erősítőre akkor a lejátszó konvertálás nélkül küldi ki ezen a digitális kimeneten és gondolom az erősítőnek is tudnia kell kezelni azt a fajta formátumot amiben ez a lemezen tárolva volt. Ebben az esetben az erősítő csinál a digitális jelből analógot, amit aztán lehet a hangszórókra küldeni. Ezen a digitális/analóg átalakításon múlik, hogy milyen lehet a hangminőség egy adott hangszóró rendszeren.
    Ha rca-n küldjük ki a hangot akkor a lejátszó csinálja a digitális analóg átalakítást és ekkor van értelme hangminőségről beszélni a lejátszó esetében. Persze ezt is lehet erősítőre küldeni és az előbb említett hangszórókon hallgatni, csak hogy minél több eszközön megy keresztül az analóg jel annál rosszab lehet.

    Szóval ha valamit nem jól írtam akkor, bocs. Nincs se erősítőm se házimozim, csak egy Oplay-em meg egy plazma TV-m. Nem vitatkozni akarok, csak leírtam a véleményem. :)

Új hozzászólás Aktív témák