Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jojo5

    őstag

    válasz Depression #28 üzenetére

    erre akartam rávilágítani, az "úgy igazán egyik fél sem fog nyerni" résszel, hogy ez valahol mind2 félnek jó reklám :K

    http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

  • ch003067

    addikt

    válasz Depression #37 üzenetére

    Megtaláltam a hasonlóságot !

    Mind 2 / 3 telefon :Y

    Jó vagyok ? :)

    Más :

    Az tény, hogy voltak olyan Samsungok, vagy Apple-k amik hasonlítottak egymásra, és ? Mi van akkor ? már mindjárt szar a másik ? Nem értem én ezt...

  • Lirion

    addikt

    válasz Depression #37 üzenetére

    Én nem komálom az iphone-t, az apple-t meg pláne nem, de ettől függetlenül elismerem, hogy a samu pofátlanul másolja az iphonet. A képeken a hasonlóságok pl. ugyanaz a formaterv, hátul ugyanoda került a felirat, elől ugyanolyan hosszúkás a hangszóró, a főmenü gombja az összes android közül csak a samun hasonlít az iphone gombjához, a főmenü elrendezés ugyanolyan, de sok program ui-ja is megegyezik a samun és iphone-n...

  • Bendegouz

    csendes tag

    válasz Depression #90 üzenetére

    Minden samsung tulajdonosnak: <-Bocs rajongóknak. :W

    "Mert egyrészt ez nem másolat, hanem hasonlít, másrészt meg ne az alma szabja meg nekem, hogy mit vehetek, meg mit nem." Magyar törvény is tiltja szóval alma nem szab meg semmit, mert nem lőfegyverrel tartott oda a homlokodhoz, ha jól emlékszem.:)

    "Aki fogott már sgs I/II-t meg iphone-okat a kezében, az pontosan tudja, hogy semmilyen formában nem téveszthetőek össze, ezért is megy a pereskedés képek alapján, meg itt a fórumon is az apróságokon a vita" A külalak ami nagyon hasonlít súlyra meg levélnehezékre is alkalmatlan nem hogy telefonnak , ezért egyet érünk ebben. :P

    "Tehát hardverileg nem tudom, hogy hogyan képesek az emberek ezeket az alma javára írni, hisz a samu már használta ezeket az elemeket az iphone előtt is."

    Hardwerileg semmi bajom vele, de ami iphone megfogot az most is megfog. Nem azért nincs s2 , mert szar hanem ami mögötte hiányzik suport soft. Ez meg nekem tökéletes 3 évig kiszolgál, de a 3 évvel ezelötti samus hol van? Ne keverjük már a tepsit.:)

    "A touchwiz meg tényleg copy-zás, de szerencsére 2 mozdulattal le lehet gyalulni."
    Erről beszélünk, hogy csak akkor lehet ellenfele aplenak, ha saját ötleteit valósítaná meg.:)

    "Ezért is kérdeztem llaszló-tól hogy mik a másolatok. Mert én felsoroltam, hogy ami hasonló, az már megvolt előtte, a többi meg eltér."
    Erre fentebb és másolat helyet hasonlót írnék és ez is tiltja itt magyar hunban.:)

    "És ha a bíróság betiltaná a touchwiz-t nem zavarna, sőt! Meg az sem, ha a samu übermilliárdokat fizet nekik."
    Mindenki a saját gyümölcsével ékeskedjen. Ha én megdolgozott pénzeden veszek magamnak hamburgert, de mi nem is vagyunk haverok tuti verekedés. Ha a iphone samu haverok akkor meg ez csak felér egy hír értékkel.:)

    "De ne az alma pénzéhsége, meg a világuralomra való törekvése miatt ne választhassak nekem sokkal jobban megfelelő készüléket."
    Válasz feljebb megtalálható ki mi tetszik és ez már vakultságok jele, mely orvost igénnyel.xD

    [ Szerkesztve ]

  • Bendegouz

    csendes tag

    válasz Depression #94 üzenetére

    Mért ne trollkodjak. Sokkan is járnak igenis trollkodni és én egy pláza baba vagyok, ezért ezt a jogot hagy tarthassam meg.:)

  • Bendegouz

    csendes tag

    válasz Depression #99 üzenetére

    Viszont a külalakja is voltmár olyan? Erre ne vegyél mérget. :C

  • debrejo

    senior tag

    válasz Depression #37 üzenetére

    Van az a pénz, amiért én össze tudnám őket téveszteni ;] :U

  • Bendegouz

    csendes tag

    válasz Depression #148 üzenetére

    Tisztelt mérgesméhecske szeretnék ezzekre válaszolni:

    ""-Nagy felbontasu kijelzo," öhh, mot a 320x480-as 3 gs-re gondolsz, mikor az android már réges régen 800x480-ban nyomult?" 3GS akkoriban is jobb felbontást képviselt, mint mostanság. Pölö Ha sg S8 és iphone 3GS között kéne választanom, akkor is iphone a nyerő.:) Hiába van benne atom erőmű, de nem hozzák azt a színvonalat, mely apple képvisel.
    Nomeg azért nem egy 3 éves modelt kéne össze hasonlítani. :R

    ""-Az okostelefonok szeleskorben valo elterjesztese" igaz, csak semmi köze az almához, ennek a nokia a megtestesítője a symbiannal."

    Ez igaz, de pont symbian volt a nagy terjsztő és a nagy bukó is! Iphone kezdődött el az egész és a picike cégek probálták ezt behozni iphone semmi sikerrel.:) Az hogy utánnad vágnak 20000ft ért droidot az nem siker hanem csak piac szerzés. Annyit ér az a telefon, mint egy alsó kategóriás nokia symbián, de csak pár paraszt vakítós eszközel megspékelve. Mint egy szakács lenne, de ez már semmi köze a topichoz csak érdekesség, hogy csak nekem van igazam.:)

    ""-Multitouch gesztusok elterjedese" capacitív kijelzók nem az apple érdeme
    -Normalis internetezesi kepesseg." Flash nélkül??? Opera mini 10x gyorsabb"

    Ha jól emlékszem ŐK voltak aki bele vágtak igazán. Pénzt őltek bele, mert láttak benne fantáziát és akkor a samunak hol voltak ilyen eszközei? Válasz sehol ott kockultak a pincében és várták a zsét mikor már éhesek lettek akkor jöttek fel.:) Ez is egy jó hasonlatt, mert most ébrettek fel. Ha samu lépte volna meg szerinted akkor kinek kellet volna iphone? :R Flash gyermekem arra már most mondom meg vannak számlálva a napjai és ha nem nézzel híreket ne nekünk kell egyszerű usernak téged felvílágosítani, hogy már adobe is stív jobssnak(bocs steve) adtak igazat.:) És a szabadalom van a 11 ujjasra, mely szerintem samu 2 nél tart, de ezt nem tom, mert csak egy játékszernek tartom. :Y

    "-Zart OS (biztonsagosabb)" ericsson 198 is biztonságos volt. Egyébként kösz nem, nem kell zárt OS." Ebben egyet értenék, de nincs alternatíva eszköz iphone helyet. :C

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Depression #148 üzenetére

    "Nem fényévnyi volt az, csupán több, mint 3 év. Hogy mennyi is ez? Ja, pont annyi, mint az iphone 3g és az sgs2 között."

    Latom sikerult felreertened a mondandomat. Itt arra probaltam ravilagitani, hogy az Apple ujat tudott mutatni, es nem a P800-al akartam osszehasonlitani. Sebaj...:)

    "-Felhasznalobarat UI."
    "-Tessék kopogtatni a guglinál, semmi köze a samuhoz."

    Touch Wiz felulet, valakint ha nagyon akarna a Samsung akkor hasznalhatna a sajat OS-et.
    Az Android, ahogy Jobs fogalmazott " Android is a stolen product". A Google vezetoje is elismerte, hogy iOS nelkul Android sem letezne.

    "-Az okostelefonok szeleskorben valo elterjesztese" igaz, csak semmi köze az almához, ennek a nokia a megtestesítője a symbiannal.

    Emlkeszem, anno amikor Meg tanultam csak nekem, volt okostelefonom, meg egy masik sracnak egy 6600-ja. Mindketto symbian volt, igaz enyem UIQ.
    Manapsag mara lassan minden fiatalnak okostelefonja van, sokuknak Androidos csodamasina. Ha gondolod keress ra neten, hogy milyen szerepe volt az iPhone-nak a smartphone-ok elterjedesenel.
    "-Nagy felbontasu kijelzo," öhh, mot a 320x480-as 3 gs-re gondolsz, mikor az android már réges régen 800x480-ban nyomult?
    Az iaphone mar akkor 320x480-ban "nyomult", amikor meg Android sem letezett. Tovabba szinhusegben a 800x480-as Samsungokat siman lenyomta, mert emlekszem, akkoriban volt a tulszaturalt Samsungoknak az a reklamja, hogy super amoled kijelzos telefonjaikkal elenekbbek a szinek. Igen, valoban elenkebbek voltak a szinek. A neonzold falevel, a rikito naracs katicabogarral valoban elenkebb. Csak a kerdes, hogy mennyire szinhuek. Mikor lattal utoljara neonzold falevelet? A katicabogar szine miota rikito naracs?
    Szoval ennyit a felbontasukrol. Ha alap dolgokat rosszul alitanak be, akkor szerintem nincs mirol beszelnunk.

    "-Multitouch gesztusok elterjedese" capacitív kijelzók nem az apple érdeme
    Kerdesem: Miert nem hasznalta oket senki? Raadasul a 2000-es evek elejen Jobs szeretett volna letrehozni egy tabletet, ugyanis elsokent tabletet akartak, emiatt dolgoztak a multitouch-on. Aztan rajottek, hogy kicsiben is elo tudjak alitani, es Jobs szamara fontosabb volt egy telefon. Igy a tablet projectet feltettek a polcra, es igy lett az iaphone. Ezt a sajat szavaival mondta.

    -Normalis internetezesi kepesseg." Flash nélkül??? Opera mini 10x gyorsabb"

    Flash nelkul, bizony. A flash-t nem az Apple, hanem az Adobe fejleszti, es mivel nem tudtak normalis flash-t megirni iOS ala, de meg OSX azl sem, emiatt nem is kellett. Szinte majdnem minden fontos oldalnak van iPad vagy iPhone verzioja. Az opera gyorsabb lenne? Nemtudom.
    Tovabba ezt szinten sikerult felre ertened, mivel en azokat irtam le, amikkel nagyot alkotott az Apple 2007-ben.

    "-Design" fentebb írtam már, a design elemek a samunál nem változtak, a hangszóró, az egy gomb már megvolt.

    Nem valtoznak? Nezd meg a 3g/s es a sgs kombot, majd keress ra az iPhone4 es a galaxy Ace design-ra. IPhone4 elobb volt mint Ace.

    "-Normal OS" go to gugli!"
    Az Apple mar akkor sajat OS-t futtatott, es irt, amikor Google meg vagy nem letezett, vagy eppen kezdo vallalkozas volt. Igy Apple-nek van jelenleg a legnagyobb tapasztalata OS iras teren. Nagyobb mint a MS-nak.
    Ide is ideznem azt a mondatot amit a Google vezetoje mondott: " iOS nelkul Android sem letezne" ezt hivot olyan fene nagy elonynek? A Google 3 eve foglalkozik OS gyartassal, az Apple mar az elso 1984-ben adott ki grafikus OS-t... Kicsivel tobb mint 20 ev kulonbseg van..

    "-App Store" -||-" szinten? Hmm, ertem, nem arra gondolsz, hogy a multkor is tele volt virussal a Market, es tobb ezer telefont fertozott meg? Az Apple teszteli a Store-ba kivankozo appokat, nemugy mint a Google.. Ennyit a Google-rol. Mellesleg az otletet szinten az Apple-tol leste el.

    "-Zart OS (biztonsagosabb)" ericsson 198 is biztonságos volt. Egyébként kösz nem, nem kell zárt OS.

    Ericsson 198 milyen OS-t futtatott????

    Leirnam megegyszer, hatha vegigolvasod, hogy en azokat irtam le, amiket az Apple ujitott, es nem azokat amiket az Android lenyult. Amikor az iPhone-t bemutattak, meg Android sem letezett.

  • llaszlo

    veterán

    válasz Depression #155 üzenetére

    A symbian sosem volt annyira népszerű, mint az iOS aztán meg a droid, persze ha nincs az iOS akkor ilyen droid sincs.
    És mára már a symbian sem a második.

    [ Szerkesztve ]

  • Bendegouz

    csendes tag

    válasz Depression #184 üzenetére

    Hát nem tudom, de azért jobb lenne ha saját fejlesztés is lenne benne. :))

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Depression #219 üzenetére

    Nem meggyozni akarlak, csak tudod, nagyon erdekesnek talalom, hogy van ket ceg, az egyik innovativ a masik bzonyos teruleteken csak masolasra kepes, es ezen teruletek fanjai, ugy allitjak be a dolgokat, mintha nem tortent volna masolas. Ez azert valjuk be eleg zavaro.

    `az androidos mobillal rendelkezők élvezik a telefonjukat, bennük a sokféleség miatt nem alakult ki az a fanatizmus, hogy mindig egyetlen készülék legyen a tökéletes, és elismerik, hogy másoknak mások az igényei.`

    Ehhez ket dolgot engedj hozzafuzni.
    Ha olvasom interneten, akkor biztos talalkoztal azzal, hogy mennyire elvezik az android tulajok, es mennyire az iPhone tulajok. Ime:

    http://www.sg.hu/cikkek/83430/az_apple_vezet_a_vasarloi_elegedettseg_teren

    A masik gondolatom: `elismerik, hogy masoknak masok az igenyei`
    -A Samsung fan-ok pont az ellenkezorol tesznek tanubizonysagot.

    Én hiszek a hardver és szoftver elkülönítésében, ilyen pl. a htc hd2, amin fut WM, WP7, android, és ha valaki ios-t hekkelne rá, az sem zavarna.

    Hinni hihetsz benne, de ha kulon ceg csinalja a hardware-t es a software-t, akkor ne szamits maximalis osszhangra, mint az iPhone eseteben. A Samsung inkabb eros hardware-rel probalja megzokkenomentesse tenni az Android futasat, mikozben az Apple gondolkodassal.
    Ergo erovel vs gondolkodassal.
    Az Apple-t nem nagyon erdekli a konkurencia, abban a tekintetben, hogy ok nem a tobbiek utan mennek, hanem ujat tudnak alkotni. Eleg sok mindenben sikerult ez nekik az elmult kb. 25 evben. A Samsung innovaciojarol, meg...

    PS: A WP7 tetszik, csak kar adni kell meg nekik idot. Fogalmam sincs mennyit, de latod, OK pl, uj dolgot talaltak ki, nem pedig az iOS utan mentek. Ezt kellene a Samsung-nak is csinalnia. Jah, Bada...

  • llaszlo

    veterán

    válasz Depression #238 üzenetére

    Csak azért nem engedem, mert tudom, hogy gúnyolódásból csinálod. Azt inkább nem írom le, hogy mit gondolok azokól akiknek ez örömet okoz. Nem mellesleg hány olyan hszt linkeljek amiben leírom, hogy az apple hülyeséget csinált? Na ezt fordítva még nem láttam, fõleg tõled nem. Azt bõven, hogy az applet szapulod, de ha valami rosszat szólnak a droidról ami még jogos is akkor sem ismered el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák