Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • decoati

    aktív tag

    Nem látom okát hogy miért ne lehetne normálisan bekalibrálni egy samoled+ kijelzőt. Az meg hogy színprofil nélküli (sRGB) képek a jóval szélesebb gamuttal rendelkező kijelzőn konverzió nélkül túlszaturáltak, az egy teljesen normális dolog. Ráadásul a samoled fényerő vezérlése (megfigyelésem szerint) már az SGS-ben is 10 bites, így (a gamuttal együtt) elméletileg sokkal nagyobb színpontosságra képes (bizonyos fényerő fölött) mint az ellenfelei.
    Gondolom én.

    család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

  • decoati

    aktív tag

    válasz ROBOTER #33 üzenetére

    Nagyon jó, komplex meglátás.
    Supercurio most kezdett fejleszteni egy alkalmazást, ami samoled kijelzős telók minimum fényerejét tudja tovább csökkenteni úgy, hogy a színek nem csúsznak össze-vissza. Várós.

    család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

  • decoati

    aktív tag

    Samoled túlszaturáltság: mivel a samoled a "színpatkóban" jóval nagyobb területet fed le az átlagnál, de egy adott színérték a lefedett terület relatív pontja, ezért egy sRGB(255,0,0) nem ugyanazt a színt jelöli mint egy wide gamut (vagy Adobe RGB, stb.)(255,0,0). Erre vannak kitalálva a színprofilok (ICC), de mivel az Android nem kezeli rendszer szinten a színprofilokat (pedig a samoled gamutja nagyon elüt a többitől), ezért minden átlagos (sRGB) fotó túlszaturált lesz. Sztem nem nehéz ezt megérteni. Lásd: http://regex.info/blog/2009-11-24/1369 (és continued az utolsó kép alatt): samoleden ragyogó, dinamikus színek, és pl. a bőrszínek egyáltalán nem túlszaturáltak, teljesen természetes hatásúak (szemben egy kommersz lcd-vel, amin helyenként elég moslék az összhatás) (nincs ips monitorom). A szerző az elején ajánlja a wide gamut kijelzőket. (oké, az SGS-nek stock 2.3.4 alatt olyan 1.7 a gamma értéke a szokásos 2.2 helyett, be sem lehet állítani, azért ez bezavarhat a "műélvezetbe".)
    white point: kézügyesség kérdése, sgs stock 2.3.4-en már helyrerakták, 2.1-nél még moslék szar volt. :)
    élettartam: tudtommal a samolednek kisebb, sőt, mintha olyat is olvastam volna az xda-n, hogy a white point idővel elmászik (konkrétan sgs2).
    hogy az a 24 bit ne lenne 24: hát, ezt alá kéne támasztani, a www.lagom.nl tesztképein semmilyen sávosodást nem látok...
    beégés: igen, tapasztalok egy lassan (2-3sec) eltűnő szellemképet pl. a fekete taskbar helyén ha valami szürkét rárakok, és igen, tapasztalok valami 1-2sec alatt eltűnő, alig látható, nagyon gyenge sárgás foltosodást, ha teljes képtartalmat hófehérre cserélek.
    Az ips sztem kiforrottabb, és sokkal könnyebb jól beállítani. Samoled: nem rossz az. :)

    család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

  • decoati

    aktív tag

    válasz ROBOTER #61 üzenetére

    Ezen az alapon majd ha az OLED montironak is beállítják a szaturációját normálisra, akkor az is alulszaturált lesz a mai mobiltelefonokhoz képest. Persze. Engem is sokszor zavar a túlszaturáltsága. De a teló saját képei a telón megjelenítve: jók. A homescreen témám b/w. :)
    Akinek az a jó ha minden vivid, vibrál és kiüti a szemét: egészségére. :) Hogy a samoled ettől lenne űberkirály: baromság. :)

    [ Szerkesztve ]

    család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

Új hozzászólás Aktív témák