Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1tom

    tag

    válasz CirrMee #159 üzenetére

    "Szóval a terv valahol az, hogy a régi A500+ gépemre hajazó valamit akarok összehozni, aminek volt HDD kontrollere, plusz 3.0kick, némi (4*1Mb) "Real" Fast RAM. Mondjuk a 2Mb Chip RAM szerintem nem lesz meg, mert ha jól láttam, akkor az ehhez kellő Agnus kicsit húzós árban van. :) Viszont nagyon szerettem benne, hogy nem kellett annyit szórakozni a floppy lemezekkel, csak a kontroller ne lett volna olyan bugos (bizonyos HDD méret felett hajlamosabb volt egyre több hibát okozni írásnál)."

    Ha ennyit szeretnél elérni az A500-al, akkor bőven elég ami a 154. HSZ-ben leírtam. 2 mega chip ram nem is kell, nem nagyon igényli semmi sem ami nem AGA. A 3.1.4-es kickstartban benne van az a scsi.device amivel 4gb-nál nagyobb meghajtót is kezel a gép, nem kell már patch-elni a wb-t hozzá, annyi, hogy PFS3-al kell particionálni és nem FFS-el. WHDLoad-dal el lehet felejteni a lemezezést, rengeteg játék és demó megy így már, örök hála a fejlesztőinek.
    Annyi, hogy a rev.5 alaplappal az 1mb chip ram nem fog menni rendesen a 8371-es Agnus miatt, ahhoz 8372-es kell. A rev.6-ban már annak kell lennie. Ha a rev.5-ben cseréled akkor azzal is menni fog.

    "Apropó: A500 gépre csatolható turbó/HDD kontroller van valakinek eladó?"

    Sajnos ez is inkább külföldről megy. Magyar honból max fast ramot tudsz venni a Vateráról pl: [link] . Tőle szoktam még venni ezt-azt. Elvileg neki lehet eladó TF530-as kártyája, egyet tőle vettem még régen, Amiga-hoz még C64-hez gyárt kiegészítőket.

    [ Szerkesztve ]

    Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

Új hozzászólás Aktív témák