Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CirrMee

    addikt

    válasz 1tom #156 üzenetére

    Az megvan, hogy mi is a PiStorm, de pont az tetszik benne, amiért a WinUAE nem - a Pi+A500 videókon nem látok olyan "anomáliákat", amiket a WinUAE nem tud rendesen kezelni, és ott kvázi hibázik (saccra Agnus féle az emulációs hibák nagy része). Tetszik az a sor plusz dolog is, amit a CPU emu mellé kapunk (RTG, hang, hdf, LAN, választható CPU emu és Kick verziók). A megkötéseit, hátulütőit nem ismerem még eléggé, részben ezért sem mertem bevállalni.

    A1200 mellé én sem gondolkodnék turbó A500 -on, de A1200 már nincs a háznál, a hőskorszak végén eladtam - pedig toronyba volt már zárva, plusz 'fészfájvezerkettőharmincpernégy volt egy combosabb memcsi modullal (mekkora öröm volt, amikor sikerült átlépni vele a 10Mips eredményt a Sysinfo alatt). :)
    A500 van most kettő (inkább másfél), azokat sikerült jó áron szerezni, A1200 anyagi okok miatt nem jött még össze, illetve ahogy szállnak el az áraik, nem is reménykedek már abban, hogy lesz nekem. Retró vonalon nálam több vas is van a tűzben (Fiat 126 BIS, Sony hifi torony, stb), azok is igénylik a törődést, meg persze az anyagiakat. :))
    Ez a két A500 vas is vár a recapre (Rev5 és Rev6), egyikben nincs üzemképes meghajtó (mivel kettőből lett egy üzemképes fabrikálva), egyikhez nincs táp, 0.5Mb bővítés, egy modulátor és egér van. Innen jött az az ötlet, hogy a Rev6 megy "tuningra", a Rev5 meg megmarad gyári (lásd: 0.5Mb Chip + 0.5Mb trapdoor Fast) állapotában. Ide is kell majd egy Agnus+kvarc csere, mert perpill a dolgok állása szerint valami angol billentyűs NTSC konfig került a kezembe. Rev6 meg ugrik majd 1Mb Chip RAM -ra, a többi tervezetet meg leírtam. :)

    Perpill a pucolás van meg, mert úgy néztek ki, mint ha belehánytak volna. Illetve a Rev6 számára kellett üzemképes billentyűt szerezni, mert jó sem volt, de legalább nem is a gyárival kaptam. :) Jött egy "kityrákotty" GoTek meghajtó, amit segítséggel is alig bírtam valamiféle elfogadhatónak nevezhető működésre bírni. Plusz van egy külső FDD, azzal meg használható lemezt gyártottam, hogy a belső FDD javítás teszteléséhez legyen alapanyag. :) Tévével szórakoztam még sokáig, mert a modulátoros képtől leginkább a hányinger kerülget, az első scart csatis tévéről meg utólag derült ki, hogy az sz*r, és nem a gép/kábel. Egy szemétre vágott Orion LCD tévét sikerült végül befogni, miután (némi javítást követően) visszapofoztam az élők sorába. :)

    Szóval a terv valahol az, hogy a régi A500+ gépemre hajazó valamit akarok összehozni, aminek volt HDD kontrollere, plusz 3.0kick, némi (4*1Mb) "Real" Fast RAM. Mondjuk a 2Mb Chip RAM szerintem nem lesz meg, mert ha jól láttam, akkor az ehhez kellő Agnus kicsit húzós árban van. :) Viszont nagyon szerettem benne, hogy nem kellett annyit szórakozni a floppy lemezekkel, csak a kontroller ne lett volna olyan bugos (bizonyos HDD méret felett hajlamosabb volt egyre több hibát okozni írásnál).

    [ Szerkesztve ]

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Új hozzászólás Aktív témák