Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya84

    őstag

    válasz nihill #42 üzenetére

    Nem jó. Nem WinXp van a képen, hanem 7... Az már túl modern az állami szférának... Vagy az emlegetett Kiméknek... :D

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz hunluki #46 üzenetére

    Akkor nekem mázlim volt a diákéveimben eltöltött építőipari nyarakkal, meg az egyetem mellettivel. Annyira kitanultam mindent, hogy a vizen és a villanyon kívül szinte mindent egyedül csináltam meg egy teljes felújítás során. Na jó, a járólapot nem én raktam le, de a villanyszerelőnek annyi volt csak a dolga, hogy a csöveket, dobozokat rakja be és kösse meg a vezetékeket, a többit én csináltam: villanyterv, vezetékkel, kapcsolótábla-tervvel, dobozok helyének kialakítása, csövek helyének horonymarása, vésése...

    A vizessel meg barteroltam, így mindenki jól járt, és ide is ért nagyjából a megbeszélt időpontokban. Mondjuk adtam neki kulcsot, hogy ne kelljen ott lennem, és ez nem okozott gondot. Igaz a villanyász is saját kulccsal érkezett.

    A konyhaszekrényt a nem szakmájában dolgozó asztalos öcsémmel megterveztük, megírta a szabásjegyzéket, kiszabattam, összeraktuk, és pont olyan lett, mint szerettem volna. Mindezt kevesebb, mint feleárból ahhoz képest, amit az azóta sem jelentkező asztalos adott.

    Így egy év alatt, meló mellett egyedül megcsináltam az egészet, napi 1-3 órákban, meg hétvégéken.

    Szóval ja, nem sok szaki maradt itthon. Mikor az első villanyász szintén nem jelengetett meg, hogy megbeszéljük a dolgokat, akkor találtam azt aki végül megcsinálta, mert a másik, akit kerestem, az szeptember elején májust mondott, hogy akkor fog ráérni. Ő meg elvállalta olyan feltétellel, hogy amikorra tudja, bezsúfolja, és kész lett november közepére...

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz Chaser #50 üzenetére

    Egyértelmű, hogy hatalmas segítség volt, hogy ott, akkor megismerkedtem sok anyaggal, eszközzel, folyamattal. ;)

    #51) Ixion77: "Csak így meg nekem megy rengeteg szabadidőm rá." Én sem élveztem, hogy hogy az idei Balaton-átúszásra úgy mentem, hogy emiatt az előző sporttevékenységem a tavalyi volt... :D

    #53) hunluki: Nekem annyi mázlim volt, hogy a munkahelyemtől 8 percre laktam, miközben onnan 3 percre csináltam a műveletet. De így is csak akkor tudtam haladni, amikor hamarabb meg tudtam lógni csúszóval. (Hogy mennyire szerethettek a szomszédok, mikor 18-20h között fúrtam fel a gipszkarton álmennyezet szerkezetét a plafonba, 3 napon át... Bár szerencsére senki sem utált meg érte.) Amúgy, ha van akár egy ember, aki tud segíteni a kezed alá dolgozni (anyagkeverés, -szállítás, stb), akkor rengeteget tudsz haladni, mert mondjuk nem kell úgy járnod, mint nekem a CD profilok felfűzésekor: létra fel, méret levesz, létra le, profil jelölése, vágása, egyik oldalon UD fölé illeszt, létra fel, másik oldalon profilba illesztés, létra le, szoba túloldalán létra fel, majd ott is beillesztés. És közben odafigyelni, hogy a bordákra időben fel legyen fűzve a gerinc. Aztán ugyanez elölről... :D

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz T J #74 üzenetére

    Bocs, hogy csak most, csak kicsit kimaradtam... Ööö... Nem. Ugyanarra az anyagra az asztalos adott 260-as árat, meg 240-es munkadíjat. Nekem került ~145-be a lapszabászat, meg még ~35-be a csetreszek. Meg még adtam neki a jó szakmunkáért zsét, és még úgy is kevesebbe került az egész, mint az asztalos féle anyagár — amit egyébként az asztalos ugyanott gyártatott volna le (találkoztam vele, mikor elhoztuk.)
    Szóval a képleted saját anyagár+munkadíj<asztalos anyagár formában lett helyes.

    Valóban, a kevés itthonmaradt jó szaki a pofátlanságig emelt árat. Nem elveszett ember nem is dolgoztat velük, ha nem muszáj.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák