Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz .tnm #2 üzenetére

    Ez hulyeseg, nem kell elmosni, csak van amit nem szabad - ragadvanykent sem - beledobni. Egyebkent a kornyezetvedelem szempontjabol az a probl, ha tisztitott csapvizzel mosod, egy "egyseg" szemetet legfeljebb 2 dl hideg vizzel mosva vagyunk me'g a "jo" oldalon. Persze ahol van szurkeviz, eso es/vagy kut es/vagy kevesbe szennyezett hasznalt, ott ez nem problema, csak altalaban nincs.

    Egyebkent munkatarsaim szoktak engem kerdezni, hogy mit hol lehet leadni... (volt kinevezett zold-ize), de mivel nem lakok bent a "Nagyfaluban", altalaban nem tudtam mit mondani. Na majd ezzel.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz .tnm #2 üzenetére

    Lehet hülyén hangzik, de én el szoktam mosni. Palackot, konzervet, még a Mozzarella sajt zacskóját is (amit ugye folyadékkal árulnak). Egészen egyszerű okból, pl. melegben elég 1 vagy 2 nap, hogy tele legyen muslicával és különböző frankó kis figurával, ami elég zavaró a lakásban. Aztán a meleg után ez megszokás lett és nem tartom nagy munkának. Persze az is tény, hogy nálam max. 2 ember (velem együtt) szokott lakni, az is változó, tehát nem cserélődik olyan gyorsan a szemét.

    Azért is jó nálam a több kuka, mert pl. van külön egy kisebb, a gyorsan romló élelmiszer hulladékra (pl. zöldség héja), amit sűrűbben ürítek, mint a nagy kukákat. Az ember megoszkja, akkor nem kerül különösebben nagy erőfeszítésbe, hiszen mást is el kell mosni. Nagybátyám is megteszi (illetve a felesége) két pici lánnyal, akiknek 2 év a korkülönbségük, munka mellett.

  • #86973952

    törölt tag

    válasz .tnm #23 üzenetére

    Már látom magam előtt a sok "jószándékú" embert, akik azzal szórakoznak, hogy lövögetnék ki a TELE VAN gombot mindenhova :D A kukán lenne kihelyezve elektronika (vagy benne), azt meg ellopkodnák :D

    Próbálkoznak itthon is ezzel a szabadtéren kirakott kis "póznával", aminek az aljából inni és enni tudnának a kutyák (nagy meleg miatt, kóbor kutyák...stb.). Azzal is az a legnagyobb baj, ha már patkánymérget szórnak ki kutyakajába nyomkodva, meg szegecseket szúrnak az eldobott zsömlébe, akkor ezek után mégis hogy innoválódjunk ilyen téren? Jelzem egyébként, hogy ez sok országban normálisan működik.

Új hozzászólás Aktív témák