Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    Nagyon halkan szeretném kiegészíteni a külföldről memóriakártyát rendelgető és ennek árát mintegy örök igazságként fennen hirdető fórumtársak beszámolóit egy jelenleg hatályban levő dokumentum linkjével, amely a kiváló Artisjus nevű gittegylet sarcait tartalmazza. KLIKK.
    Kéretik nem elfelejteni, hogy a külföldi rendeléshez képest egy hazai forgalmazónak nem csupán ezt, hanem a világszerte híresen frankó sávban mozgó hazai áfát is meg kell fizetnie.

    Disclaimer: ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem lehet beszerezni SD-t ügyesen máshonnan legálisan kedvezőbben, hanem azt, hogy mielőtt óriásfikatenger zúdul egy hazai üzletre azért nem árt tisztában lenni azzal, hogy miért annyi, amennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Lomha 8V #40 üzenetére

    Nagyon messzire vezethetne egy ilyen eszmecsere és nyilván minden irányból lenne benne rengeteg igazság. Te is, én is, többen is tisztában vagyunk vele, hogy igen, netről rendelni, akár külföldről sokszor olcsóbb, legális, működik, ha nem is prompt, mert várni kell a termékre (ez még mindig egy érv a raktárkészletet tartó boltok mellett). Tudatos fogyasztóként én is igyekszem előre gondolkodni és nem zavar, ha egy ledes izzóra három hétig várok, ahogyan az sem, ha egy hűtőgépre kell várnom mondjuk egy hónapot, mert nekem ráér, de ha instant kéne, akkor én is mennék be valami hyperbe.
    Egy vállalkozás, egy kereskedelmi cég nyilván megpróbálja sokkal inkább azokat az embereket célozni, akik nem akarnak vesződni a külföldi rendelgetéssel. Fenntart supportot, ami jobb, mint a kínai, fenntart hűségprogramot, foglalkozik a marketinggel etc, etc, etc. Nyilván számos módja van annak, hogy annak ellenére is versenyképes legyen hosszútávon, hogy árban mindenféle szabályozási és egyéb okok miatt nehezen tud versenyezni kínai webshopokkal. De ez tényleg messzire vezet. Én - mint általában - csupán szerettem volna gátat vetni annak a szerintem értelmetlen és szűklátókörű kommenthalomnak, ami egy mondatos fikkantásban manifesztálódik. Minden éremnek legalább két oldala van.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák