Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #6 üzenetére

    "én még nem ettem lósz@rt, nem is tervezem, bár ha belegondolok annyira nem lehet rossz, nem panaszkodott róla még senki"

    Gondolatébresztő gondolat.

    Halottnak lenni sem lehet rossz. Még soha senki sem panaszkodott a halála miatt. Bár némi hátránya bizonyosan van. Aki korábban hunyt el, az hosszabban lesz halott.

    Valaki írta, hogy a haláltól kell félni. Szerintem nem kell, mindenki meg fog halni egyszer. Ha majd meghalunk, következmények nélkül lehet kipróbálni a halált. Akkor már úgy is mindegy.

    Egyesek azt állítják, van mennyország és pokol. Ezt nem gondolom létezni.
    Mert mi van akkor ha egyszerre hal meg egy buszvezető és egy pap.
    Ugye a papnak szabad jegye van mennyországba, a sofőr meg mindig idegbeteg módjára vezetett.
    A nagy szétválasztó központban a buszvezető szabad utat kap a paradicsomba. A papot viszont visszafordítják. Megkérdezte ő miért nem léphet be, a buszos meg miért igen,
    A válasz egyszerű volt.
    Te pap, te egész életedben úgy prédikáltál a templomban, hogy minden mindenki aludt alatta.
    A buszos meg úgy vezetett, hogy a nem hívők is folyamatosan imádkoztak.

    Van egy, a halálnál sokkal fenyegetőbb probléma. Miért írják ki a temető bejáratára, hogy Feltámadunk?
    Ez fenyegetőbben hangzik, mint The Walking Dead legdurvább részei. A még inkább aggasztó, hogy ezt csak a magyar temetők bejárata fölött olvasható. Mi vagyunk a kiválasztott nép vagy mi?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FLATRONW #14 üzenetére

    "Mennyire lehet fájdalmas egy egyszerű békés halál?
    Mindenki azt hiszi, hogy ez csak egy sima elalvás, de erre sincs semmi bizonyíték."

    Nyilván a "természetes" halálról beszélgethetünk.
    Én azt gondolom, ez egy hosszú folyamat. Napokig tarthat amíg az agy levezényli a belső szervek és funkciók lekapcsolását. Ha van mennyország vagy pokol akkor ebben az időszakban érezheted magad ott. Attól függően, hogy akarod, elfogadod vagy ellenállsz a folyamatnak.

    Az első alkalom amikor rájöttem, hogy a halál nem az ismert klisék szerint történik, a szomszéd néni este volt.
    Időnként segítettem neki vásárolni ezt-azt. Felvittem a postáját, ... Egyszer csak azt mondta, nincs értelme tovább élnie. Már nem lát (jól), mozogni nehéz és több baja is van amivel nem tudnak mit kezdeni az orvosok.
    Minden nap hoztak neki ebédet. Aznap azt mondta, nem kell kicsomagolni, Ő már nem eszik többet. A házi gondozó mentőt hívott, mert biztosan beteg. Másnap a kórházban már nem is ivott. A harmadik napon elaludt.
    A kívánságának megfelelően nem próbálták életben tartani. Ő a mennyországon keresztül jutott a halálba.
    Tavaly halt meg 94 évesen egy rokonunk. Érdekes életet élt, de ez egy másik történek.
    Az élete utolsó éveit zárt osztályon töltötte. Egyszerűen megbolondult. Azóta van van fogalmam a szó valódi jelentéséről. Az utolsó látogatásunkkor már tudtuk, nem sok ideje maradt már neki. Ő sem evett már. Haragos volt. Neki a poklon keresztül kellett eljutnia a halálba. Az utolsó három éve gyakorlatilag pokol lehetett, amit saját magának teremtett.

    Ha félek valamitől az nem a halál. Éveket tölteni ágyhoz kötve betegen sokkal félelmetesebbnek hangzik.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz UnA #20 üzenetére

    '...és akkor még nem beszéltünk az orvosilag éveken át életben (?) tartott emberekről. "

    Én igen, csak nem mondtam ki. A 60+ korban az egészségügy fejőstehenei az idősek. Addig lehet operálni őket, amíg bele nem halnak. A németeknél 10-16 simán belefér. Gyomorszondás etetéssel még 1-2 évig félholt állapotban lehet tarthatóak. Egészen addig amíg a szív izomzata már képtelen a következő adag vért továbbítani. Ekkor már már a legmagasabb gondozási szinten vannak. Havi 4-5 ezer euró költséget jelent, luxus ellátás nélkül. Miután nem elég a nyugdíj, a maradék megtakarításokat felélve, az állam fizeti a költséget.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #90088192 #42 üzenetére

    "A cél nem lehet a létfenntartás, mert ugye az önmagába torkollik, de pont ezt verik mindenki fejébe..."

    Valóban nem cél.

    Az élet, evolúció szempontjából csak egyetlen cél létezik, a fajfenntartás. Mellék ágon a másodlagos cél a mutáció. Minden új egyed két felül kap genetikai alapinformációt. Kismértékben, de el fog térni az útod a szüleitől. A DNA kettős spirálba fűzése nem teljesen tökéletes. Ha hiba keletkezik, az utód életképtelen lesz, nagyon nagy eséllyel. Nagyon kicsi eséllyel, de lehet nagyon pozitív hatása a hibának. Az utód új tulajdonságot kap vagy valamely tulajdonsága erőteljes lesz.
    Jó példa a Neander-völgyi emberek esete. A kihalásuk csak látszólagos. Az európai emberek többségének van genetikai öröksége tőlük.

    Az, hogy veled vagy velem mi történik, senkit és semmit sem érdekel.
    Azonnali jutalmat kapunk az utódnemzési kísérletért. Ha valami nagyot alkotunk, az emlékezet jutalmát kapjuk meg. A nagy dolognak nem kell jónak lennie.

    Ennyi. Nem szabad nagy ideológiát tekerni a dolog köré.
    Ha szenvedni akarsz, szenvedj. ha élvezni akarod az életet, élvezd. Az élet végén nem szabad nagy ajándékra várni, mert nem létezik. Mint ahogyan a büntetéstől is csak a vallásosoknak kell tartania.

    Carpe diem (élvezd az életet) vagy legyél csak a jövőnek élő önmegtartóztató, pontosan ugyan úgy fogsz meghalni.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #90088192 #46 üzenetére

    "Engem zavar, az hogy latom mi történik körülöttem miattam, de nem tudok/akarok változtatni rajta"

    Az ember olyan mint számítógép, ROM-ot lehet benne cserélni. Kezdetben szinte mindenki az AKAROM-ot használja. De ez drága. Sokan az olcsó LESZAROM-ra váltanak idővel. A problémák elemzését és a megoldás keresését az önkéntesekre hagyják.
    A világ legtutibb vallása a ZAZEN. Ki kellene próbálnod.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Because #73 üzenetére

    Logikai hiba van gondolatban. A gyilkos az aki elveszi az életet. A szülők meg adják, nem felelősek azért, hogy egyszer meg fog halni a gyermekük.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #92 üzenetére

    Magyarul, szükséges de nem elégséges feltétel a szabadság.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák