Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz ddekany #49 üzenetére

    Nem ismerem a pontos jogi hátteret, de elvileg ha feltöltesz valamit youtube-ra, az saját szellemi tulajdon, a youtube nem nyúlhat bele, nem módosíthatja a tartalmat. Tehát csak megszakítva mehet közé külön a reklám.

  • llax

    senior tag

    válasz ddekany #49 üzenetére

    "Talán mert még az is jobb nekik annál, mintha totál ott hagyod a platformot."

    Ezt megtettem a hagyományos médiumokkal, a neten is egyre több dologtól fordulok el, vagy a használatát minimalizálom. Ahol a fizetnivaló nem többszázszorosa annak, amit reklám után kapnának (miattam), ott még hajlandó vagyok fizetni.

    Discord... Nekem egyre jobban tetszik a platform. Ahogy észrevettem másoknak is. Az alapszolgáltatás ingyenes és reklámmentes, a támogatók kapnak extrákat.

    "Egy felől nem akarják, hogy blokkolj, de másfelöl olyan, mintha direkt nyitva hagynák a kiskaput."

    A népszerűség fenntartásához kellenek a "potyautasok" is (kb. mindenki). Volt idő, amikor nagyon sok site nem engedett hozzáférni a tartalmakhoz, amíg a blokkolót ki nem kapcsolod. Érdekes módon egyre többen elengedik ezt. Ilyenfajta nyomsásgyakorlás esetén nem csak egyének, hanem kisebb-nagyobb közösségek is elvonulnak máshova.
    A YouTube várhatóan nem is fog változtatni a blokkolóhoz való hozzáállásán, mert azzal más platformok malmára hajtaná a vizet. (Nem csak a nézők mennek a tartalomkészítők után, hanem a tartalomkészítők is a nézők után.)

    Van egy olyan érzésem, hogy a zenebotok ügyében a YouTube lazít a mostani hozzáállásán, ha a botkészítők találnak valami más/másik platformra épülő megoldást. Ingyen használat ide vagy oda, az egy jó reklám lesz annak a platformnak. (Akár a "földből is kinőhet" egy új, ami elviszi a eddigiek piacának egy részét...)

  • FistXL

    aktív tag

    válasz ddekany #49 üzenetére

    Már erre is van megoldás: SponsorBlock bővítmény

    Csak a nagyobb csatornákon működik, de ott nagyon kellemes cucc :DD

    Nem is értem azokat akik telefonon a sima YT appot használják. A Vanced még a YT prémiumnál is sokkal többet tud. Pl.:

    - VP9-et támogató telóknál akár 4k 60fps playback
    - pontosan beállítható, hogy milyen minőségben induljon a videók wifin vagy mobilneten (nem a digitális analfabétáknak kitalált módon mint a sima YT appban, hanem 1080p, 1440p, 2160p stb.)
    - teljesen testreszabható az UI (Pl. kommentek régi helyre visszarakása, a bazi nagy plusz jel középről eltűntetése, stb)
    - integrált SponsorBlock bővítmény (bár picit kevesebbet tud mint a böngészős bővítmény, de a nullánál sokkal jobb)
    - teljesen fekete téma OLED telókra
    - a vezérlőket testre lehet szabni (telefonos VLC-hez hasonló fényerő - és hangállítás)
    -stb

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák