Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz opr #10 üzenetére

    Soha nem értettem miért gond ha van valamire kényelesebb megoldás. Mert nyilván ezt is ki lehet váltani de épp azért integrálják mert ennek is vannak előnyei.
    Hogy ne kelljen messzire menni, chromecast-al megoldod a kép kirakását, de a kamerát hogy használod?
    - Fogod a kezedben a telefont továbbra is?
    - Közben a TV-t nézed és nem a kamerába?
    - Ugyanez a torna közben? :D :D
    Vagy tudom a megoldást: felcelluxozzuk a telefont a TV tetjére és egyből nem kell kamera a TV-re. :D :D

    Érezzük azért, hogy ez így necces... ahogy egy tablet is tök ugyanazt tudja... csak nagyobb képernyőn. Mégis lehet, hogy pont ez az érv ami miatt azon videóchatelsz és nem 5.5"-on.

    Gyerek rohangál a szobában, nagymamával videózik, itt sem gond ha nagyobb a kamera befogása a TV előtt.
    De folytathatnánk a monitorokkal, ott sem hátrány ha lenne kamera, aki HO-ban volt vélhetően tudja.

    Ezek a sztorik két helyen siklanak ki szerintem:
    1. Drága lesz. Abban igazad van, hogy nagymami nem fogja prémium TV áron megvenni. De ha egy belépő modellbe kerülne be és normális áron akkor selling point is lehet simán egy hasznos funkció.
    2. Szar az egész. Ezt is hozzák a gyártók sokszor. De erre nem az a jó válasz ami itt a ph-n sláger, hogy "csak kijelző legyen, se hangcucc, se más, még HDMI se kell rá, 40 eres szalagkábellel meghajtom... De a fekete legyen 0.0001cd/m2" F*szt. Az emberek 99.99999%-a működő funkciót akar. Nem képernyődrivert írni a meghajtáshoz amihez az asm-ben kódolt saját felskálázós izéje fut a 28 magos "HTPC"-n, mer' csak adja ki a képet jól. 12.1 hanggal.
    Ezért került be az autókba a légkondi meg az ablakemelő is, pedig rohadtul nem kell ahhoz, hogy menjen az autó. Meg ezért vesznek pl. kisautót második autónak. Mert rohadtul nem optimális... másra. De arra amire veszik meg pont jó lesz. Mint a tablet telefon mellé, vagy a kamerás TV.
    Az más kérdés, hogy a gyártóknak tényleg össze kéne rakni a rendszereket normálisan. Főleg sw-n véreznek el és már 10+ éve.

    Mondom ezt úgy, hogy droidos meg épített HTPC-t használok ill. NAS_nak is ez megy. De korántsem volt izzadságmentes, hogy működjön és ugyanúgy belefut az ember félévente vmi szarságba ami semmivel sem jobb mint a supporthiányos/fagyogató gyári okosTV rendszer.
    Sajnos.

    szerk: Az adatvédelem más kérdés. Amiatt én is meggondolnám jó párszor a kamerákat. De az meg hw-tól (TV-től ) független.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák