Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz hunluki #10 üzenetére

    Na látod, a helyi hálós update osztás is egy plusz teher, mert ahoz minimum kell egy extra listening port, meg broadcastolt beacon/discovery csomagok.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • copass

    veterán

    válasz hunluki #184 üzenetére

    látom nem érted...
    egyik win se volt jó alap telepítés után. mindíg tweakelni kellett valamit rajta, mert attól még gyorsabb lett.
    itt most nem a szaggatt a passziánszos, szaggat a filmes felhasználásról beszélek...
    win10-en már egyre kevesebbett kell piszkálni, a telepítésről nem is beszélve hogy sokkal egyszerűbb és gyorsabb lett.
    win95-ön az se volt mindegy hogy milyen sorrendbe tetted fel a drivereket, most meg telepítés után használhatod azonnal!:D
    vérpistike szokásai semmit nem jelentenek itt speciel, de az 1-2 év az egy nagyon jó idő.
    1-2 havonta raktam újra ismerősök gépét, mert annyira telepakolta minden szarsággal a gépét hogy használhatatlanra lassult...a szülők nem akarták hogy korlátozzam a jogokat, ahogy azt egy munkaállomáson szokás. így hát fizettek.
    céges gépen ha nincs megvonva rendszergazdai jog, akkor 1 hónap alatt használhatatlanra lassult. mert mindenki szakértőre guglizza magát és telepítgetnek minden vackot.
    miután megvontam a jogokat hamarább kidöglött a rendszervinyó(~2 év) mint hogy az oprendszer összeomlott volna. és nézd már hát tudtak dolgozni rajta, mert nem rakhattak fel minden szart és nem nyúlkálhattak ahhoz amihez nem értettek!:D
    márpedig egy cégnél/vállalatnál nagyon nem mindegy hogy mennyi időre esik ki a munkából a dolgozó.
    arról nem is beszélve hogy folyamatosan fejleszteni kell, mert ha nem fejlesztesz akkor lemaradsz.
    nero? mivan?!:D
    10 év rengeteg idő, aki a múltban akar élni hajrá. használjon csak win7-et, de akkor ne lepődjön meg ha pár év múlva már nem talál hozzá új alaplapot vagy egyébb hardvert. mert már win10driverrel lesz minden csak. szoftverekről nem is beszélve, a fejlesztők tapsikolnak örömükben hogy csak egy oprendszerre kell megírni mindent ezután!:D
    az igények is nőttek, ma már nem elég az ami 10 éve kellett.
    ezt hívják fejlődésnek amúgy, mert ez viszi előre a dógokat!:D
    de biztos igazad van...

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • copass

    veterán

    válasz hunluki #189 üzenetére

    túloztam picit, de lehet gyorsítani rajta picikét. mint anno amikor winxp alatt első dolgom volt teljesítményre állítani és akkor lekapcsolt minden grafikai csicsamicsát.
    most win10 alatt speciel a telemetria ami visszafogja egy pötyet!:D de szerencsére azt lehet tiltani.
    webkamerával én is szívtam, mire megtaláltam hogy a frissítésben belekerült az adatvédelmi opció ami tiltja a webkamerát alapból.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • copass

    veterán

    válasz hunluki #192 üzenetére

    nem méricskéltem igazán, mert elég feltünő volt a lassúság.
    én portableapps-ot használok, elég sok progi van benne.
    kikapcsolt telemetriával nem látni a "csíkot" amíg betölti az összes progit a menübe.
    bekapcsolt telemetriával viszont súlyos másodpercek eltelnek mire végig mászik a csík...érezhető hogy valami visszafogja, én ezért tweakelek.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák