Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dt451

    csendes tag

    válasz emvy #251 üzenetére

    Nem ezekre az alkatrészekre gondoltam, de nevetséges dolognak tartom, hogy nem lehet kicserélni egy egyszerű fogaslécet, vagy menetes tengelyt, és az egész meghajtó mehet a kukába, egy filléres, gyenge minőségű műanyagalkatrész miatt. Visszatérve pl. Az Epson nyomtatómhoz... egy évig a gari lejártáig és még talán pár hétig nem volt vele gondom, Céges forrásból gyári patronokkal használtam végig ez idő alatt. Majd a fej néhány fúvókája kezdte megadni magát, a cián színnél. Szerviz... Fejcserére szorul. A nyomtatófej ára annyi lett volna mint amennyi egy új nyomtató. Indokolatlanul magas az alkatrészek ára, és nem létezik valós raktárkészlet. Hozzáteszem gari lejárt, stb... szétszereltem a nyomtatót. A fej, két csavar, és egy patent, meg egy szalagkábel kioldásával szerelhető, és kb. 10 perc melóval megoldható a csere. Moduláris felépítésű a cucc, és az egyes modellek csak a vezérlőchipben, memóriában, és a fejben térnek el. Maga a nyomtatófej felépítése pedig nem indokol magas előállítási költségeket. Az az üzletpolitika következménye. Annyi alkatrészt gyártsunk ami a garanciális javításokra elég lesz, a további support pedig zéró. Az üzletpolitika pedig a fogyasztói társadalom hozadéka. Egy langyos vizes fürdő, és fecskendővel történő átmosás megoldotta a problémámat pár óra munka, és kutatás árán. Ha a szervizest oktatnák, és nem arra tanítanák be, hogy vetessen újat, javítható volna sok hasonló termék. Manapság az ember nyilván nem fog nekiállni forrasztgatni, vagy az alaplapon kondenzátorokat cserélni... de tíz éve még volt ahol megcsinálták, és mindenkinek megérte. Viszont az ilyen egyszerűbb javításokat már csak a fenntarthatóság jegyében támogathatnák a gyártók... javulna a megítélésük.

Új hozzászólás Aktív témák