Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #34 üzenetére

    persze, meg ha kell az autóra kell költeni fél millát' akkor kell, ettől független a lakás nm árai mellett továbbra is eltörpül egy 400e-s tv ára - ez független attól ki mennyit keres és milyen anyagi helyzetben van -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #38 üzenetére

    pontosan

    Balika911
    én nem beszéltem arról sok vagy kevés, egy elég alap dologhoz viszonyítottam, a lakhatáshoz nagyfaluban, ahhoz képest semmi az a 400e ft
    többi tv-hez lehet hasonlítani majd ha azok is hozzák ezt a szintet, addig kis túlzással alma-körte :)
    személy szerint pedig drágának gondolom a 200e ft-ot is, de amíg egy lcd sem kerül negyedébe _nagyon közelítő_ paraméterekkel, addig ez van
    némi mázlival nekem 300e ft alatt volt a b8 újan, annyit simán megért, ha idegennek adnám el egy ft-ot sem "buknék" rajta, így hogy egy jó barátom viszi neki olcsóbb, nekem meg nem kell szenvedni az értelmesekkel'
    az biztos ha a 48-as c8 befut akkor bajban leszek, abból lehet majd gammer' monitort hackelni olyan mérettel/paraméterekkel ami nekem tökjó' :d ( :
    32" natív 16:9 1440p 92 ppi - és itt valszeg a 120hz is gond nélkül megy -
    40,5" natív 21:9 3440x1440 92 ppi - itt már lehet nem megy a 120hz, erről érdemit nem találtam -
    48" 4k ikszbox' ami bele fér, így 92 ppi-vel simán mehet 1m-en belülről is a forza, valahogy túlélem ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Ijk #48 üzenetére

    A 6000:1 sötétben filmezéshez egy nulla az OLED-hez képest. Ez játékokra is éppúgy igaz, azokban is megvannak a sötét részek.

    Nekem is VA monitorom van, egy mezei 32GK850G - de minden játéknál felmerül bennem, hogy OLED tévén ez milyen faszán nézne ki. És még eARC is lenne. De azon a falon 32" fér csak el.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #48 üzenetére

    ha a jelenlegi használattól nem égett be a tv akkor "monitorként" sem fog :)
    mint mondottam volt, bármelyik lcd bármikor megmakkanhat szintén, attól h beégés veszélye nincs ugyanúgy max reménykedni lehet abban h 5-10 évig gond nélkül megy, de alapozni nem lehet rá - ha annyira atomiztos lenne nem 2-3 év garral adnák őket, hanem 10-zel, tápoknál már nem ritka a 10 év gar, de monitoroknál? ((( : -
    először én is reménykedve indultam az olednek, jó lenne ha elketyegne 5 évet, aztán rájöttem kár hitegetni magam, tömegtermelés van, használom aztán eladom, anno montam is a barátomnak én nem tartom meg gar lejárta után az biztos, de annyiba kerülő monitort sem tartanék meg ami lcd ( :
    350 körül van ips ami nagyjából hozza a szintet, 38" körüli wide 3440x1440, talán 144hz-en, szóval pffffffff
    a va va marad, tn-nél jobb, ips-nél rosszabb, volt egy 32" lg 4k itt, 100e körüli kategória, nem estem hanyatt tőle, de ahogy láttam a okkal drágábbaktól sem kell hanyatt esni, ami egy szintet hoz a samu qledes trükkje, de abból nincs sík, és ha lenne is az is ott lenne 350 körül fentebbi kombóban, természetesen tökéletes fekete nélkül, és nem bevilágítás mentesen
    lehet ezt cifrázni, azért stornóztam le a gépet mert ugyan nagyon jó h van, csak minek ha nincs kijelző hozzá amiért pénzt adnék? ( : most majd szépen veszek egy filléres' 32" fhd-t átmenetre, aztán majd egyszer csak beesik a 48" oled
    32"-nál volt a wááób+ érzésem, alatta hiába vennék bármit, nincs wáób+ - ez nyilván szubjektív -
    34" uw még épp határeset, túl sokkal marad el a magassága a 32" 16:9-hez képest
    nekem a doom a _játék_ - mindenkinek meg kell küzdenie a démonjaival ((( : - , direkt miatta raktam össze pc-t 8-10 év után mert konzolon vicc az fps irányítása, esetleg majd az eternal esik be mellé, tehát fps egér+billzettel, mellé a forza - és ott is még talán a következő -, többi nem érdekel, ha multizni akarok akkor quake 3 ( : de ezek akkor úgy fognak menni h minden alkalommal úgy ülök oda, hogy wáób+
    ez nekem bőven megéri a rizikót, akinek meg nem de nem sajnálja pénzt hasonló árú lcd-re azt veszi, nekem melóra itt van a 14-es fhd ips notebook, igaz csak 60hz-zel, de nem sírom el magam ha az oled mellé oda kell tenni, a va-nál majdnem elsírtam, de nem az ips miatt ( :
    filmre meg meglátjuk, 65" oled/qled, de van egy érzésem h forzát 70-80cm-ről fogom tolni a 48-ason kontrollerrel :d

    Balika911
    pont erről beszélek, b8-nál nem merült fel egyszer sem h ez szebb lehet, hanem állam leesik minden alkalommal amikor forzázok rajta, te monitorod már 200e körüli kategória, és ha azon tolnám a doomot ahogy előző monitornál is volt, azon járkálna az agyam milyen lenne ez az oleden...és vagy állítok feketéhez minél közelebbit és semmit nem látok a játékból, vagy átengedem szürkésebbre h lássak is és fekete jeleneteknél nézem a szép feketét..jah nem, a szürkét ( : meg a bevilágítást, és ez pont ott van a 300-400e ft-os monitoroknál is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz Ijk #54 üzenetére

    Csak a Micro-LED elterjedéséig kell várni, bár lehet hogy az az örökkétől nem lesz távol. :)

    Sajnos minden jelenlegi panel típusnak van hátránya. A kérdés most csak az, hogy ki miben köt kompromisszumot az egyéni preferenciáit figyelembe véve.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #54 üzenetére

    A VA legnagyobb hiánya szerintem a lomha kristály. Nem tudom ezen mennyit javítottak, de már a Samsung gamer monitornál is volt probléma.

    A nem gamer meg orbitálisan visszataszító volt. Megette az apró részleteket mozgásnál.

    Ez fizikából adódik, a gamer monitornál ráraknak egy strobingot, és kevésbé látszik hogy elpusztítja a finom kontúrokat mozgásnál.

    OLED ebben a response time miatt verhetetlen.

    Picit borongósabb játékoknál meg nagyon is számít a kontraszt a VA-hoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Ijk #59 üzenetére

    €1000-ért talán érdekelne is. A most használt "tv"-m is 49 collos, nem volna nagy törés egyel kisebb méretet használni. Tévéadásokat soha nem nézek, csak filmeket és YT videokat, vagyis a beégés sem fenyegetne túlságosan. Viszont a most használt LG-n látható IPS-glow az eléggé zavaró néha.

Új hozzászólás Aktív témák