Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kumite

    aktív tag

    válasz dabadab #5 üzenetére

    A világ számítógépeinek ~90%-án az ő oprendszerük fut?
    Kiválóan teljesít az XBox részleg?
    Elhozták az egyszerű hétköznapi embernek, elérhető áron a Kinect technológiáját?
    Felfutóban van és a jövő egyik meghatározó mobilos oprendszere a WP7?
    További ezer olyan terület, amibe egy átlag, de még egy szakember sem lát bele 90% / fele mélységig sem?

    [ Szerkesztve ]

  • Kumite

    aktív tag

    válasz dabadab #13 üzenetére

    Ha annyira rossz lenne a technológia, akkor hidd el, elég gyorsan bukna a dolog. Lsd. témábavágóan: az emberek nagyon nagy százalékának rossz a Nokia technológiája. Hogy ez most a UI hiányosságait takarja-e egyeseknél, másoknál az alkalmazás bolt / zenebolt kínálatát, megint másoknál a Google szolgáltatások kisebb mértékű integrációját, az teljesen mind1. A számok szerint hatalmas részesedés-vesztésbe tart és van a Nokia.

    Ha nem megfelelő a technikai színvonal, nem megfelelőek az eladások sem, és ez gyorsan kiütközik. Lsd.: Vistából mennyit adtak el. Szerencséjük, hogy volt előtte egy Xp, ami ki tudta húzni a Vista bukását és technikailag olyan színvonalat mutatott, ami kellett a vásárlóknak. Ha nem lett volna, az a részesedési mutató ma legalább 70% alatti értéket mutatna.

    "a sikereit altalaban az uzleti manovereinek koszonheti"
    Ez így ebben a formában nem igaz és teljesen túlzó. Én nem mondom, hogy nem kell üzleti manőverezés és hogy a Microsoft a 90-es évek Google-je volt visszataszítóságot nézve, de a termékek minősége is megvolt, ahogy a Google-nek is megvan. Jó termékek nélkül alig ér valamit a jó marketing és a jó üzleti érzék, és ugyanez visszafelé is.

    "nem pedig a hihetetlenul fejlett technologiajanak koszonheti "
    Bár a win95 megjelenésekor én még a C64-embe rugtam az utolsókat és alig vártam, hogy leselejtezzék anyukám céges 286-osát narancssárga Hercules monitorral és 20 megás vinyóval, de nem tudok mondani az általam olvasott cikkekből és történetekből olyat mondani, ami versenyezni is tudott volna a win95-tel átfogóan nézve a dolgot. Persze biztos volt rendszer, ami jobb volt bizonyos szempontból, de az biztos, hogy nem csak az üzleti érzék miatt lett világelső.

Új hozzászólás Aktív témák