Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    A finn gyártó közleménye szerint az üzem bezárása elkerülhetetlen ahhoz, hogy a gyártó hosszútávon is versenyképes maradjon.

    Milyen egy szöveg ez!

    Ezt kellett volna írni inkább:
    A finn gyártó közleménye szerint a az üzem bezárása elkerülhetetlen ahhoz, hogy a részvényesek az eddigi hozamgyarapodás előnyeit továbbra is élvezzék.

    Egy kicsit a Nokia "versenyképességéről"
    Tavaly a harmadik negyedévig az éves (előző év 3. negyedévétől számított) bevételük 12,87 milliárd euró, nyereségük 2,83 milliárd euró volt, a részvényenkénti hozam 0,21 euróról 0,4 euróra nőtt.
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezek a kapitalista mocskok hogy kihasználják a kisembert (ezt úgyis tudja mindenki). Ha én lennék a cég vezetője, én is bezártam volna a gyárat, mivel nem volt nyereséges és a gazdaságossági számítások alapján - amikról olvastam - jobb profitrátájú volt a végkielégítéseket kifizetni és Magyarországon bővíteni, mint helyben átszervezni, ami amúgy is leépítésekkel járt volna. Így egy füst alatt mindent letudtak. Csak az a bosszantó, ahogy mindezt kommentálják: "elengedhetetlen volt"
    Persze hozzánk hozzák át a termelést, ez nekünk jó - egy ideig, míg más nem lesz olcsóbb. De ez a piac.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák