Keresés

Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Pár gondolat, jókon agyalgattok :)

    #11 űrbe lövés: Napba kellene lőni, persze sokkal több üzemanyag teljesen elszakadni a Földtől, de megoldható lenne (talán), főleg SpaceX jellegű innovátorokkal. Na azt aztán nem tudnánk beszennyezni.

    #15 erkölcsi kérdés, űrhulladék: felezési idő. A hasadóanyag fajtájától függően persze, de még a legmakacsabbaknál is millió évek már simán elegek ahhoz, hogy tökártalmatlan legyen a cucc, ha egy szomszéd bolygó magához csalogatja úgymond a gravitációjával. Sokkal inkább aggódnék azon, hogy szimplán nekimegyünk pár száz év múlva, ergo űrszemét. Egy előre kijelölt "szemét sávot" kreálnék ennek, de még mindig a Nap-ot irányoznám elő mindennek, hiszen ott aztán tényleg nem oszt nem szoroz, mivel mi lesz, eleve másodpercenként elképesztő mennyiségű sugárzás indul ki, szerintem csilliomod része lenne ennek csak a földi szennyezés, továbbá mivel helyileg a Napnál lenne ez is, teljesen vállvonós, mire ideér: mágneses mező, ózon, satöbbi, szóval ... kevesebb vizet zavarnánk a többszáz évnyi nuki hulladékunkkal a Napba lőve azt, mint amikor kint a villanydróton egy veréb elfingja magát (versus Föld teljes légköre). A Föld tömegcsökkenésétől sem kellene tartani, tekintettel arra, hogy évente többezer tonna kozmikus por hullik ránk (és forgásunk emiatt is lassul).

    Egyébként én láttam már Natgeo műsort nukleáris hulladék faló (és semlegesítő) baktériumokkal történő kísérletezésről, ez lehet "némileg" kedvezőbb megoldás lenne. És akkor felkészülhetne a mikroműanyag és a kőolaj is.

    #27 inkább pályára lőni nehéz, tehát ha a Napba lövöd ki, ráadásul nem a bolygók keringési síkjában, hanem adsz neki egy ívet ... elég csak az irányába kilőni. Tényleg. Szokták modellezni a gravitációt azzal a nagy kerek kifeszített gumi-valamivel, aminek a szélén elindítják a golyót és annak meglökésének erősségétől és irányától függően az (míg a szögsebessége olyan) beáll egy stabil körözésre, mielőtt elkezdene befele-lefele esni a lyukba. Ha meg odajön egy kisgyerek és csak úgy random megindít egy golyót (de tegyük fel, a Föld keringési sebességét is számításba vesszük és így indítjuk valami kretén irányba befele), tegy pár hülye kitérőt a golyó, de a mondat végén mindig a Nap van .. :U Hamarabb, mint gondolnánk, így, hogy nincs olyan egyensúlyközeli pályán, mint a bolygónk. Szerintem kutyát nem érdekelne, hogy most a Vénuszba, Merkúrba vagy mibe csapódik, lehetne olyan kretén pályát választani a mai szuperszámítógépekkel történő kalkulációkkal, hogy nyúúúúgodtan belelőhetnénk a Napba, vagy "csak úgy arrafele" (túlzok nyilván, de azért na), kapna egy bolygósíkokból kifele mutató vektort meg egy marék fékezőrakétát aztán annyi, az életbe nem közelíti meg újra a Földet, még akkor sem, ha beparittyázza magát a Nap körül (mert ott már a Nap "légköre" fogja). Én simán tarthatónak gondolom a Napba lövést, csak szvsz puncik vagyunk megtenni, na meg a lóvé. Évente hány tonnát kellene elküldeni oda és mennyivel növelné ez fajlagosítva 1 kilowatt költségét ? :U (+ légszennyezés, mert a jelenlegi rakéta technológiánk nem éppen környezetbarát).

    #35 hűtés az űrben, nincs légkör: lefúrok a talajba pár zárt rendszerű szondát, mint a talajszivattyúk, de mehetek mélyre is, 50 méter pl. Ha fent megfogom fúrás előtt a csövet és kézmelegen fúrom be úgy 10 méterre, majd kihúzom 10 perc múlva, az továbbra is kézmeleg lesz, mert "nincs közeg" ? :U Vagy beleengedem a vizet, mindegy is. Jó kis 18 fokos víz fent bemegy, feljönne a kör visszatérő ágában a víz vajon, vagy beragadna az első 10-15 centi után, mondván, belefagy, jónapot ? :U

    #37 állami hülyeségek, politika, cégek, pénz, satöbbi: szerintem az emberiség nem képes ilyen jellegű összefogásra. Nagyon jó sorozat (én legalábbis élveztem) a Salvation (Netflix), ahol (nem titkoltan) Musk-ról példázták az egyik főhőst. Ha annyi lóvém lenne, hogy űrcégem van és nem is milliárdos, csilliárdos vagyok, totálteljesen hibbant lennék, ha nem lenne már meg a saját bunkerem az őserdő mélyén valami kurvanagy full cutting-edge rakétával, amitől még egy NASA is ledobná az állát, mert míg ő bogarássza a garast a következő kitudja milyen kis földközeli misszióhoz, engem ez nem köt. Meg esetleg még a felső tízezret százat nem. A többi leves...

    Szerintem feleslegesen agyalunk vagy próbálunk itt a fórumon okosabbnak lenni a másiknál, vannak, akik messzebb tartanak mind a lehetőségek számában, mind a technológiai szakértelemben, mind a megvalósításban történő részvételben. Sokkal nagyobb gondok vannak ebben a mai koszfészekben, amit azzá tettünk.. jön még előbb egy kemény "világégés" szvsz, mielőtt mi tényleg kozmikus fajjá válunk.

    Érdemes ránézni a Kardashev skálára és ennek fényében agyalni tovább Marson meg minden hasonlón.

    Itt fogunk megdögleni, Srácok, amíg a földrajzi Európa szívében azon kell gondolkodni a lakosság számottevő hányadának, hogy mennyi tüzifája van és azt mibe teszi, hogy ne fagyjon meg télen. Idejönne a Marslakó a mostohámból Celeste (hozzám jöjjön! :B ) és amint látná még odakintről, hogy mi megy itt, azonnal utasítaná a szemet, hogy vagy full dara a bolygóra egy halálsugárral, vagy hátraarc, esélytelen. :DDD :(((

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák