Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Magnat #80 üzenetére

    Az elmúlt pár hsz-edből ítélve vagy nem értetted meg a felét sem annak amit írtam, vagy nem akarod megérteni.
    Szerinted a kormányzatok, főleg usákia, milyen eszközökkel gyűjt adatot az állampolgárairól, illetve most már globálisan mindenkiről? Az elmúlt 9 évben ébren voltál egyáltalán?

    Nem csak reklámcélból gyűjtenek adatokat ártatlan civilekről is indokolatlanul.
    Mindez pedig nem démonizálás, hanem tények. Bármilyen nehéz is elfogadni, valójában ez történik a világban, ha tetszik, ha nem. A struccpolitikáddal semmire sem mész.

    Másrészt de, ki tudod kerülni, ha nem is teljesen, de tudod minimalizálni a neten hagyott footprinteket. Vannak alternatívák szinte minden szolgáltatásra, amik nem lopnak adatokat. Bár ahhoz ki kell lépned a komfortzónádból, amit jól láthatóan még elméletben sem vagy hajlandó megtenni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • válasz Magnat #80 üzenetére

    A lényeget sajnos nem sikerült megfognod a példából. 1930-ban az sem népirtási célú adatrögzítés volt. 60 évvel később viszont arra is alkalmas lett.
    Az amerikai techcégek is számos célból gyűjtenek adatokat. Lehet, hogy ez most az Ő olvasatukban "csak" hirdetési cél, de közben ott van a FISA, az Executive order 12333, a PRISM, UPSTREAM stb. már jelenleg is (kormányzati megfigyelések), amikhet ezek a cégek kötelesek adatokat szolgáltatni, és ennek kapcsán sem látjuk még a jövőt, ahogy a példában sem látták. (Szóval nincs itt semmi ferdítés.)
    Nem mondom, hogy nem csinálja az adatgyűjtést minden cég. Azt sem mondom, hogy meg tudnánk akadályozni. DE nem paranoia, ha tudatosan figyel az ember az adataira és nem bagatelizálja el a lehetséges következményeket.
    Abban egyetértünk, hogy nem kell egyiket sem démonizálni, de szerintem ez le is jön abból, hogy nem emlegettem egyik techcéget sem konkrétan.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Magnat #80 üzenetére

    Félreérted, egyrészt említettem többször is, hogy nem tartom tisztességesnek, de
    -minden cég ezt csinálja
    Akkor ne is relativizáljunk. Az, hogy más is ezt csinálja, nem menti fel a FB-ot. Ahogy a Google-t, vagy a Microsoftot, egyéb cégeket SEM.
    csak itt most a FB a topik témája, ezért van az górcső alá véve.
    -nem tudod megakadályozni
    Sajnos így van. Csökkenteni lehet a footprintet, de mint ahogy már szó volt róla, FB account se kell, hogy lekövessenek. Név nélküli ID-ként is meglesz rólunk a profil, aztán majd egyszer valami más kapcsán össze fogják kötni az ID-t a névvel is előbb-utóbb.
    A reklámcélú felhasználáshoz úgyis csak maga a profil kell, egy akármilyen user, nem kell név.Csak be lehessen találni reklámmal a szokások alapján.
    A beazonosítás majd később lesz aggályos, amikor ott lesz a kockázat, hogy ezt az adatot már nem csak reklámokhoz használják. És előbb-utóbb eljön ez a pont is, és baromi hatékony eszköz lesz a kezükben.

Új hozzászólás Aktív témák