Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz mefistofeles #113 üzenetére

    sokan kifelejtik az eu állásfoglalását ebben a mesében, használt licenszeket is lehet újra forgalomba helyezni
    ergo eu-ban érvényes, akkor is ha az ms a fején pörög
    másik kérdés, hogy az eu azt is kimondta, a kereskedő amennyiben mennyiségi licenszet vett, azt köteles uo. formában értékesjteni, tehát pl neked nem adhat el belőle egy darabot
    de erre neked vagy bármelyik vevőnek rálátása nyilván nincs, a kereskedő felelőssége
    nemrég volt róla cikk hogy egy nagyon okos kinyilatkozta, hogy az ebayes pár ezer ft-os licenszek nem validak, és nem csínytevésnek minősül
    csak "sanos" ha ák-n rékeresek, most is rengeteg w10 pro licensz van pár ezer ft-ért, innentől az már bolti ár, és kutyát nem érdekli az ms hivatalosan mennyiért adja. kereskedőkről beszélünk, számlát adnak, nincs miről beszélni
    a legrosszabb ami történhet, ha az ms bevonja pl a te licenszedet akkor buktad a pár ezer ft-ot - de ha korrekt a kereskedő azt sem, ha viszont nem az polgári perre nyilván nem éri meg menni, viszont jogilag te maximálisan le vagy védve -
    akkor is ha itt sokan nem tudják feldolgozni, a kereskedőtől vásárolt licensz és az aluljáróban vett pistától papírok nélkül nagyon nem ugyanaz a kategória

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mefistofeles #115 üzenetére

    pontosan, ne a vevő legyen már lassan bűnöző, mert vannak olyan szakmabeli dilettánsok is akik kb burkoltan azt mondják publikba hogy azok - nem tudom a csóka nevét aki cikkben volt, ha a főnöke lennék másnap ment volna utcát söpörni a következő 20 évre -
    legálisan pár ezer ft-ért árulnak itthon licenszeket, ha ez nem tetszik az ms-nek és hivatalos ms bandának akkor perelje be az eu-t
    ms-nél éppen bebukhat akár később is, de jogilag részedre semmi terhelő nem lehet, ennyi a lényeg, ez nem warez mert apróért adják, hanem egy orbitális kiskapu - az meg továbbra sem a vevő dolga, hogy esetleg a kereskedő a mennyiségi licenszet árulja egyesével, az a kereskedő felelőssége -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fatpingvin #117 üzenetére

    nem tudja garantálni
    ahogy azt sem, hogy nem döglik be bármelyik alkatrész a gépben bármikor
    itt 2-3e vs 40e ft-ról beszélünk, és és a 2-3e ft-os megoldás is ugyanúgy legális
    maximum fáj az ms-nek és az itthoni/eu-ban jelen levő ms licensz forgalmazóknak
    az nem a vevő dolga hogy honnan van a licensz, semmilyen jogi felelőssége nincs, nonszensz is lenne
    ha lehúzza az ms az érintett licenszet akkor 2-3e bukta van, na pffffffff
    én sem vennék most 40e-ért ha kellene, szerencsére a gépeimhez volt, desktopon még nem is aktiváltam, attól független működik és frissít, hivatalos ms-től szedett msdn

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ronroli #133 üzenetére

    eszerint nem az ms találja ki, hogy eu-ban mit lehet, ez 2012-ből van
    precedens
    és kb innentől kezdtek szállingózni az újraértékesített licenszek apróért'
    A Bíróság a mai ítéletében azt mondja ki, hogy a terjesztési jog kimerülésének elve nem csak akkor alkalmazandó, ha a jogosult anyagi adathordozón, így CD‑ROM‑on vagy DVD‑n forgalmazza a programjának példányait, hanem akkor is ha azt az internetes oldaláról történő letöltés útján terjeszti.

    Ugyanis ha a szerzői jog jogosultja a vevője rendelkezésére bocsátja a számítógépi program egyik – anyagi vagy immateriális – példányát, és egyidejűleg díjfizetés ellenében licencszerződés megkötésével vevője számára határozatlan időtartamra biztosítja az e példány használatára vonatkozó jogot, azzal ez a jogosult eladja ezt a példányt, és kimeríti a terjesztésre vonatkozó kizárólagos jogát. Az ilyen ügylet ugyanis a példány tulajdonjogának átruházásával jár. Ennélfogva a jogosult ezt követően akkor sem tiltakozhat e példány újraeladása ellen, ha a licencszerződés a további átruházást megtiltja.

    és mindegy hogy egy kulcsról van szó, vagy egy pc-vel vásárolt kulcsról, a lényegen nem változtat
    a sw készítője egyszer eladta a terméket, utána már nem rendelkezik vele, nem tilthatja meg annak újbóli értékesítését sem, és semmilyen jogosultsága nincs ellenértékre a továbbiakban

    ez pedig a kereskedőre vonatkozik:
    A Bíróság mindazonáltal hangsúlyozza, hogy ha az első megszerző személy által megszerzett licenc a szükségleteit meghaladó számú felhasználóra vonatkozik, akkor ez a megszerző a terjesztési jog kimerülésére tekintettel nem jogosult arra, hogy a licencet megossza, és annak csak egy részét adja el újra.
    de ezt egy vevő nem tudja ellenőrizni, a kereskedő dolga/felelőssége
    aprón is bőven sok vállalkozás tolja a licenszeket - és seftesek is, nyilván tőlük nem érdemes venni semmit -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tope #135 üzenetére

    új és használt az alma-körte
    legtöbb új alkatrész 3 év garos, de sok már 5 év garos is
    a tiedre ha kaptál is egy év gart, és utána megmurdel', mennyire volt olcsó?
    na ugye
    ha nem murdel meg 3-4 évig akkor mázlid volt, ez majd kiderül 3-4 év múlva - persze ha megtartod -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mefistofeles #138 üzenetére

    garanciális alaktrészt mért nem tudod eladni?
    max akkor nem, ha komplett gépként veszed az alkatrészeket
    nem mondtam, hogy megvenném ezt az új gépet
    azt mondtam használt és új az alma-körte, és az is
    ugyanakkor használtból is lehet modern, de mégis boltinál olcsóbb gépet összevadászni, de az ugye nem úgy működik hogy akkor ma estére már itt van, mint egy teljesen új
    és nyilván az a legjobb alternatíva, alkatrészenként bolti árnál garancia függvényében 10-40% minusz, és mégis sokáig garos, meg használható
    de akkor sem új

    ronroli
    pontosan, ez meg az ő meccsük, nem a vásárlóé
    bár több aprós tag is úgy hirdeti, hogy nem csak magánszemélyeknek adott már el sok licenszt - aztán vagy igaz vagy nem -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mefistofeles #143 üzenetére

    persze, arra
    a komplett gépet meg sem néztem, tudom mit lehet újan összedobni 70-150e közt, sok köszönet nincs benne
    részemről ha garanciás biztos többet ér, ha nem garanciás lehet az top vga, én marék aprónál többet nem adok érte
    nálam nem döglött meg olyan gar után, nem is fog, még bőven garosan mindent eladok, de max gar lejárta előtt pár hónappal, rizikózzon vele aki akar
    1-2 üzleti notebook van amikben valamennyire megbízom, de azt is tudom kakukkolhatnak azok is bármikor, csak kisebb az esélye
    ezért jobb a komplett új gép és sok éves gar nélküli/kevés garos közt lavírozni sztem
    de ez nem mindenkinek opció, ha vkinek új kell akkor új kell, akármiért is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák