Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #16 üzenetére

    Na igen, azt azért számításba vetted, hogy Kína 30 évvel ezelőtt hol állt technológiával, és hol áll most. Szerinted azért áll ott mert kifejlesztették vagy azért mert ellopták a 80 %-ékát? Persze-persze lehet jönni a világ csendőre demagóg szöveggel, meg lehet jönni ez elszipkázták a tudósokat szöveggel, és honnan tudták elszipkázni ahonnan elüldözték azokat, mert inkább ellopták a pénzt amit fejlesztésekre kellett volna költeni.
    Vagy van a másik megoldás, hogy az embereket diktatúrában tartja, ellop mindent és a gyártáskapacitásának köszönhetően, amit szintén ellopott, azzal elkezd gyártani, mert megteheti.
    No Offense, de a csak rózsaszín szemüvegen látok mindent, mert hát azzal szimpatizálok a történelmi adottságokból adódóan, vannak a tények is.

    Igen nagy eséllyel a nyugati világ bedőlne, ha nem lenne a kínai bérgyártás. És azok az országok lennének a legnagyobb vesztesek, ahol a legkevesebben vannak, és hozzászoktak a jóléthez. pl: Kelet-Európa, kisebb országai. Nem pl: egy kis Közép-Amerikában lévő banánköztársaság, mert ott hozzászoktak a szegénységhez, és a napi munka kényszeréhez, ha meg akar élni.

    Ebbe belegondoltál? Gondolom a pofátlanság részbe ezt is beleszámoltad...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tetsuo #21 üzenetére

    Ne is mond, most nem tudsz belekötni a nem létező nacionalizmusba másra meg csak annyit tudsz mondani hogy félrebeszélés. Na akkor ki itt a nacionalista?

    Mindenki lopott MINDIG. Erről szól a "fejlődés".

    Na igen. A középkorban ez még elment volna. De ma már nem illik. Szerintem.

    Amerika 2. vh. utáni technikai fejlődése leginkább a náci tudósoknak köszönhető, a szovjeteké pedig az eltulajdonított vagonok tízezreinek, tele minden jóval.

    pl: Dennis M. Ritchie, Ken Thompson és sokan mások! Akik között mennyi német is volt, csak azért mert kb az Operációs rendszerek fejlődése ma erre épül. Az IBM tudósai akinek a programozási nyelvek mai formáját köszönhetjük, előtte is programoztak, csak nem így.
    Ha csak az informatikára korlátozzuk, nem a rakétákra amit nem tudom honnan vettél elő ismét...

    Ki is beszél félre, meg terel folyamatosan. Sajnos vannak tények.

    Ha lehetne választani akkor: Én ha egy nyugati civilizációban élnék, nem egy poszt szoci diktatúrában. De ahogy érzed.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Tetsuo #57 üzenetére

    Bocsánat! Neked van? Én sokat tanultam ezeket különböző egyetemeken, sokat olvastam róluk és éppen ezért sosem gondolnám ma már, hogy eleget tudok róluk. Mármint az idézett tudományokról. :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Tetsuo #60 üzenetére

    Nem kötekedés volt a cél. Ezért is kezdtem úgy a hsz.-t ahogy. Lehet félreérthető volt. Ne vedd személyeskedésnek utólag sem. Én ugrok az ilyesmire, mert nagyon sok nagyarcúval dolgoztam együtt az elmúlt lassan 30 évben, akiről aztán kiderült, hogy maximum a passzát szél fújásában nagyágyú. No meg közben rám is ragadt szépen a por és megtanultam, hogy sosem lehetsz elég okos, mert mindig lehet valaki nálad is okosabb, vagy jöhet olyan helyzet, ahol megáll a tudomány, bármiről is legyen szó.
    Nem mennék vissza az általánosba. Ahhoz igencsak túlkoros vagyok már. :DDD Csak szöveges kommunikációban nagyon könnyű félreérteni a másikat, bővebb kifejtés nélkül. Na pontosan így történt ez velem is, amikor olvastam a hsz-edet.

    ***
    Kína lop. Dél-Korea lopott. Japán lopott.
    *
    Kína elnyomó, kommunista rendszer a szabadság enyhe kifelé mutatott látszatával.
    Dél-Korea piacgazdaság és nagyjából élheted az életed, ahogyan szeretnéd, nem ugatnak bele.
    Japán dettó.
    *
    Kína és a technológiát ellopó cégek az esetek elenyésző részében vállalják a jogi fellelősségrevonást vagy fizetnek kártérítést, pláne liszenszdíjat.
    Dél-Korea és az ottani cégek ismerik a licenc szerepét fogalmát, fizetnek a cégek, vagy pereskednek oda-vissza, ha valamilyen aggály felmerül. Amikor még lopták a technikát akkor nem, de később bőven volt rá példa, hogy fizettek ilyesmi miatt.
    Japán dettó.
    *
    Kína aktuális, legfrissebb technológiákat lop el a repüléstől, a szoftvereken és hadiiparon keresztül, az űrkutatásig.
    Dél-Korea (80-as évek) és Japán (60-as évek) az autóiparral és a szórakoztató elektronikával tette ugyanezt, de akkor sem a legfrissebbeket lopták el (akkor még talán a technológia miatt és az internet hiányában sem ment volna így) és onnan fejlesztettek tovább. Ez egy picivel más fényben tünteti fel őket számomra.
    ***

    Az ázsiai emberek általában iszonyat milyen munkabírásúak és a diákok elképesztő ahogyan és amennyit tanulnak. Ez mindenképpen példaértékű és saját tapasztalatból beszélek. Onnan kellene építkezni és nem a lopásból, de a másik része az, hogy legjobb tudomásom szerint a kínai társadalomban a tudás vagy technológia lopásának van egy olyan mélyebb jelentésű rétege, hogy ezzel elismerésüket és tiszteletüket is kifejezik az eredeti iránt. Ez sem egy nyugati ésszel könnyen emészthető dolog. Ugyanakkor egészen biztos vagyok benne, hogy éppen ez az, amivel a Japánok, majd a Dél-Koreaiak oda jutottak, ahol most vannak. Más kérdés, hogy ez a Kínaiak esetében számomra inkább ijesztő. Hangsúlyoznám, hogy nem a Kínai emberek, hanem a politikájuk és vezetőik miatt.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • beyruth82

    veterán

    válasz Tetsuo #79 üzenetére

    Mi a bolsevik gyökerű pontosan?Az usa amely megalakulása óta a kapitalizmus fellegvára és az antikommunizmus élharcosa volt amíg a szovjetunió létezett?Vagy melyik bármely európai országra gondolsz amelyik bolsevik gyökerű?Tényleg nem értem.....

  • beyruth82

    veterán

    válasz Tetsuo #81 üzenetére

    Ja igen bocsi igazad van félre érthető volt :R
    Azt hittem megint egy ember akinek el kell magyarazni hogy a liberalista az nem kommunista mert a két vilagnézet homlokegyenest szemben áll egymással még akkor is ha a magyar miniszterelnök azt mondta:
    "A liberális nem más mint diplomás kommunista"
    😂😂😂
    Hát ekkora ökörséget politikus szájából még soha nem hallottam.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Tetsuo #79 üzenetére

    Ha egyetértenék az úgynevezett illiberalizmussal, vagy a hőn szeretett Főnökkel, akkor ma nem élnék Dániában. Nem vagyok liberális és nem vagyok konzervatív sem. Ember vagyok, aki mindenfajta elnyomással képtelen azonosulni és nem akar uniformizált tömeg lenni. Egyik államot sem imádom, egyik eszmét sem imádom, egyik rendszert sem imádom és nem hiszek (!) feltétel nélkül egy társadalmi rendszerben sem, mert az bizony hitbeliségbe visz érvek, érdemi vita és más érdekek, emberek figyelembe vétele nélkül. :U Ezért éreztem magam otthon ellenségnek. Most épp "diplomás kommunista" lettem, ahogy olvasom például és ettől minimum forr a vérem, mert rohadtul nem csak nem narancs színű szemüvegen keresztül lopom azt, amit lehet és ezért már ellenség vagyok. Ugye érted mire célzok? Az illiberalizmus is kicsapja nálam a biztosítékot, de legalább ennyire az ultrakonzervativizmus. Párbeszéd kéne, ami nincs és egyre kevésbé van a különböző felek (amik legtöbbször inkább társadalmi szakadékot jelentenek és nem politikai meggyőződést – hosszú, nem fejtem ki most, így is text of wall) között. Sajnos nem csak otthon. Itt még szerencsére megfigyelhető, de a hősies populizmus majd itt is felüti fejét szépen. Ebben sajna biztos vagyok... :(
    A kontinentális Kína abszolút bolsevik gyökerű. Tajvan nem. Voltak ott is komoly bajok, amikor kialakult (népírtás), de legalább ebben különbözik és most valóban egészen elfogadható államalakulat, amit ugye Kína miatt nem ismernek csak el önálló államként. Nagyon messze jársz a valóságtól, ha azt gondolod, hogy Kína tradícióellenes. Nagyon durván a saját tradícióikra és a saját, 6000 éves kultúrájukra büszkék. Ugyan joggal, de mindeközben olyan eszméletlenül leszarják a többi kultúrát, hogy az minimum megdöbbentő, amikor ezzel első kézből szembesülsz. A felsőbbrendűség legrosszabb formáit láttam. A saját tradícióikat látnák szívesen a világon mindenhol. ....és ahogy mondtam; kulturálisan iszonyatosan más világ. Olyannyira, hogy a gesztusnyelv sem működik náluk, tehát sokszor a mutogatással sem tudod magad megértetni, ami a világ sok más pontján megy.
    Nem akarlak meggyőzni téged sem. Nem is foglak. Soraidból sejtésem van (lehet tévedek), hogy merre húzol és az nem az én világom. Off. Tényleg.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • Samott

    addikt

    válasz Tetsuo #112 üzenetére

    Ez nagyon "okos" de en nem ezt mondtam. Az emberek azt hiszik hogy ok a vilag kozepe, pedig altalaban erdektelen senkik. Arra sem erdemesek, hogy lehallgassak oket. :)

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • Samott

    addikt

    válasz Tetsuo #114 üzenetére

    Semmifele titkoszszolgalattal szemben nem vagy vedve, ez csak hamis biztonsagerzet. Nyilvan vedi az ember a kartyaadatait, de az esetleg a bunozok ellen er valamit a szolgalatok - ha akarnak - hozzafernek mindenhez. Ha "fontos" ember vagy megkeresnek es kenytelen leszel egyutt mukodni veluk. Azt meg lattuk mit tesznek az ellenzekiekkel. Nacikat meg leszarom.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Tetsuo #105 üzenetére

    "te mást értesz tradíción, mint én."
    Ezt se te, sem pedig én nem tudhatjuk biztosan egymásról. Simán lehetnek azonos értékeink attól, hogy bizonyos dolgokban nem értünk egyet. :K

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák