Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • limpi

    aktív tag

    válasz Flam #8046 üzenetére

    Én azt hívom fagyásnak, amikor úgy megáll, hogy soha többé nem válaszol semmire sem, se RPC-n keresztül, sem máshogy. Ilyenkor csak a Download Master-en a disable, majd enable kiadása segít (a router Asus-os web-es felületén).

    Amíg hashing-el, addig a korábbi verziókban is látszólag megfagyott, de az nem volt igazi fagyás, csak addig nem válaszolt, amíg kész nem lett vele.
    A legújabb, Transmission 2.92-re épülő Download Master viszont, ha kicsit melegebbé válik a helyzet, akkor nem azt csinája, hogy egy ideig nem válaszol, aztán később magához tér és folytatja, hanem az utóbbit elfelejti. J-)

    Jelenleg úgy használom, hogy a Download Queue méretét 1-re vettem, valamint amikor új torrent-eket adok hozzá (Transmission Remote GUI-val), akkor szépen lassan csinálom. Csak mert, ha gyorsan, akkor abba is jó eséllyel belefagy. Így használva ritkán fagy meg. Amikor csak felfelé seed-el, az hosszú ideig stabil tud lenni. Bár azért akkor is meg tud fagyni (gondolom akkor, amikor nagyon sok felé kéne töltenie viszonylag gyorsan). Az upload nekem 150 KB/sec-re van limitálva, a download meg 3000 KB/sec-re (de ez korábban is így volt nálam). (A net csomagom lefelé nem is tud sokkal többet.)

    Mindenesetre így már nem kell napjában többször újraindítanom (a Download Master-t), hanem "csak" néhány naponta. Ez még nálam belefér. :) A router egyéb működése szerencsére stabil, azt sosem kell újraindítanom (az USB-n csatlakoztatott HDD nehézkes újrafelismertetése miatt az nagy gáz is lenne).

    Most megvárom a köv. Download Master verziót, hátha javítják valahogy a hibát (bár ezzel kapcs. sok reményem nincsen). Írtam az Asus-nak is, de egyelőre még nem válaszoltak (mondjuk még a két munkanap sem telt le ;)). A levélben azt kérdeztem főleg, hogy hogyan tudnám visszatenni az egyel korábbi Download Master verziót anélkül, hogy teljesen újra kéne húznom a router-t, mert tulajdonképpen azt szeretném tenni leginkább...

    [ Szerkesztve ]

    <:v)

Új hozzászólás Aktív témák