Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mostly Harmless

    tag

    Sziasztok.

    Bonyolult kérdésem van a routerrel kapcsolatban, amire ti talán tudtok egyszerű választ. :)
    Tehát, van egy ilyen routerem, amin FreshTomato 2020.2 firmware van. (jelenleg ez a legfrissebb.)
    A routerre van dugva egy usb3-as vinyó, helyi fájlmegosztás (samba), dlna, meg torrent fut rajta.
    A net 100 megabites Digi, a 90-95-öt stabilan tartani szokta.
    A gép (asztali pc) eddig 100 megabites kábellel volt rádugva a routerre, ez felújításkor lett behúzva a falba. Ez samba megosztásról másolva stabilan megy.

    Nemrég cimbivel kihúztunk egy gigabites kábelt a router meg a gép közé, de mint kiderült, azon közel sem ilyen stabil a kapcsolat. Sőt, néha le is dobja.

    Ezt látva leszedtem a routert a helyéről, és az itthon talált gigabites rövid kábelekkel elkezdtem próbálgatni. Az eredmény ugyanilyen, tehát nem kábelhiba.

    A kérdésem az volna, mi okozhatja ezt? Ennyit tud a router hardvere? Az egymagos cpu?
    Néztem a router cpu terheltséget másolás közben, és nem mutatott kiugró értékeket. (kép erről is van)

    Terveztem a Diginél sebességet emeltetni, de nincs értelme, ha a lakáson belüli szakaszon elakad a dolog. Milyen irányba induljak el? Ismét új kábel? Vagy kezdjek el router cserén gondolkodni? Köszi a válaszokat.

    (the cake is a lie)

Új hozzászólás Aktív témák