Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D013

    aktív tag

    válasz pengwin #46 üzenetére

    Jah, amikor végre elhittük hogy eljött a jóvilág, 1080p Ultra gaming 75-80 alatt, szétcseszték a bányászok a piacot, még szerencsre hogy 62-ért bezsákoltam egy RX470-est (4GB).

  • Geller72

    veterán

    válasz pengwin #46 üzenetére

    Sőt. 50 k alatt is volt 1050 4gb ti is bőven. A 3gb-s 1060 ára reálban kb 50k felett egy kicsivel és a 6 gb-os 1060 ára 60 felett 75-ig lenne max reális. Én az előző hullámban bányásztam is (vagy 4 éve, de inkább több). Akkor a 7950 7970-ek feleltek meg kb a mostani 1050/1060-ak. És akkor is ez az 50-70k volt a reális ár. :U Irreális, hogy 130 felett kérnek boltban 1060-ért. Mondanám, hogy vicc, de nem az. Főleg, ha én is egy normális 1060-ra várok és ez az egész azért csúszik, mert az árak az egekben. Én mondjuk ahogy nézem a piacot a nyárra, nyár végére talán nagyjából helyreáll a rend. Amint omlik a miner dolog, abban a pillanatban beszakadnak a vga árak, mert leöntik (már most is) a piacot a használt kártyákkal és az újakat ha el akarják majd adni, és nem akarják, hogy a hirtelen hegyekbe feltorlódott raktárkészletek rájuk rohadjanak, beejtik a gyártók is az árakat. Ha minden jól megy, júliusra ez már látszani fog. :D. A generációváltást meg kartellgyanúsan halogatják, mindegyik oldalon.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz pengwin #60 üzenetére

    A feszeken én is vettem lejjebb anno, a melegedés miatt. Az, hog ymit akarnak, most még valóban rajtuk múlik, de ez nem számít, mert abban a pillanatban, ahol borul a piac (akkor is ez történt) mindenki azonnal meg akar szabadulni a kártyáktól és ez mindenkinek nem fog sokerülni. Ezért bezuhannak majd az árak is és senkit nem érdekel, hogy egy miner mit szeretne kapni a kártyáiért, az számít majd, hogy mennyiért viszik el tőle. Mert most nagyon sok kártya van kint bányászatra (anno közel nem volt ennyi, mert a hullám nem tartott eddig)

    Ami azt jelenti, hogy ha bedől a budi, akkor itt derékig leszünk ak ártyákba, ami nekünk lesz jó. Mert a gamer scéna közel nem tud felvenni ennyi karit és nem beszélve arról, hogy akkor pont ez a közönség sem fog használt karit venni, ha talajmenti árak alakulnak ki az új kártyák piacán. Akkor a gyártók úgy oldották meg a dolgot, hogy adtak új számot az új sorozatnak, alig feljlesztettek valamit - szal ahogy szokták. Csak hogy tartani tudják valamennyire az árakat. Most viszont annyi kártya van minereknél, hogy ha ezt megint eljátsszák gyártói oldalról, akkor azért az igény beesik az új karikra. Nekünk mindenképpen jó lesz. :D

Új hozzászólás Aktív témák