Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Daywalker #9 üzenetére

    Persze igaz. :K

    Én sem azt mondtam, hogy nem örülnék nagyobb felbontásnak hanem hogy ott még elmegy. Persze 27"-on is jó lenne az 1920x1200-nál nagyobb felbontás, de ott nem annyira szembetűnő, mint a tv-nél. Egyértelmű okok miatt (68 cm vs.102 cm).

    Ha már van egy ilyen monitorom amit akkor vettem amikor még nem is volt WQHD és társai, akkor csak a nagyobb felbontás miatt nem fogom kidobni. Most ugyan szervizben van, de azt mondták 3k a javítása (bekapcsoló gomb meghalt) így marad továbbra is ez, amíg meg nem hal teljesen, pixelhiba sincs pedig már 6 éves. Ráadásul TN-es, szóval használtan sem éri meg eladni, mert jó ha 30-35-öt kapnék érte, annál meg többet ér második monitornak vagy műhelyes gép mellé, hogy jó nagyok legyenek a tervek, tehát marad (főleg mivel nagyon jók a betekintési szögei, még az IPS-es LED-es tv mellett is). ;)

    De most, hogy rá vagyok szorulva a 40-es tv-re monitorként, most látszik igazán, hogy mennyire kevés már az FHD felbontás ekkora méretre, pedig jó egy/másfél méterről nézem ha játszok, vagy szerkesztek és jó 3-4 méterről ha filmezek, vagy képeket nézegetek. Jó-jó és nagyon szeretem is, de a betűkön "nagyon" látszik, hogy kevés neki a felbontás.

    Érdekesség, hogy ez elsősorban nekem tűnik csak fel a családban és az ismerősi körömben. Aki először meglátja a tv-met monitorként és nem ért hozzá de leül elé (ismerőseim java része a szó legszigorúbb értelmében "bölcsész", tehát abszolút átlagos felhasználó :D ), azt sokként érik a tv méretei és a színei (IPS) és mind azt mondja, hogy "hú de gyönyörű", meg "jaj de csodaszép képe van", és senki sem kifogásolta a szöveg minőségét, vagy hogy kicsi lenne a felbontás. Szóval szerintem ez inkább akkor szembetűnő ha van összehasonlítási alapod (mellette egy jó monitor, vagy benne vagy a témában és van szemed hozzá), akkor azonnal látod a hibákat. Én például láttam egy CinemaDisplay mellett a tv-met, hát azt hittem sírva fakadok ( ;] ), míg mindeközben egymagában tök jól elvagyok vele otthon.

Új hozzászólás Aktív témák