Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AnonymusX

    senior tag

    válasz gejala #41 üzenetére

    Pár hete fejeztem be a TR4-et, most először játszottam vele. A köteles részek tényleg borzasztók, meg kell szokni, hogy mennyire szögletesen működik a köteles mechanika, de ezt még megfejelte az, amikor kötélről kötélre kellett ugrálni: ugyanis én úgy gondoltam, hogy ugrás előtt jó irányba állítottam Larát, mert úgy látszott, de mindig a kötél mellé ugrott.

    A TR4-et nem éreztem nehezebbnek a korábbiaknál. Érdekes kettősség jellemzi, van amit a szádba rág a játék, van amiről nem is tesz említést: elég sok átvezető képsor volt azután, hogy meghúztál egy kart vagy aktiváltál valamit, így megmutatva, hogy merre is van a tovább, máskor meg egyáltalán nem mondott semmit és akár pályák között navigálhattál keresve miért nem tudsz tovább haladni. Utóbbira jó példa, hogy az előző részekben a járgányoknak alapból volt "turbo" módja a gyorsabb haladáshoz vagy az ugratáshoz, itt meg hiába volt a kézikönyvben leírva ugyanez, csak a sztori előrehaladtával működött.

    A játék nehézségét az adta, hogy egyes feladványok, továbbjutások szembementek korábbi részek logikájával, illetve volt, hogy nem kaptál semmi támpontot a feladványhoz. Maguk a feladványok nem lettek komplexebbek. Szóval inkább szemetebb lett a játék, mintsem fejlődött volna.

Új hozzászólás Aktív témák