Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz stevve #10 üzenetére

    Csak az a baj, hogy a fogyasztói társadalom mást óhajt. Olcsóóóságot. Meg nem éretik meg, hogy ha valami $200 bekerülési áron, akkor mi lesz utána $700 eladásin. Nem akarja megérteni, hogy nem csak az kerül pénzbe, hogy az alkatrészeket behajigálják egy dobozba, megrázzák, és kékes-lila füstfelhő kíséretében megjelenik egy csillogó-villogó kész a tablet...

    Azért nem szeretem ezeket a híreket, mert nem számolnak olyanokkal, mint:

    Fejlesztési költség. Egy új tablet kifejlesztése - csak papírra vetve, majd az első prototípusok elkészítése sok sok millió dollárjába fájnak egy-egy cégnek.

    Ezek után kell egy gyártósor, ahol a sok megrendelt alkatrészt kicsi sárga emberkék egy használható masszává gyúrják, és kifizették a programozókat, akik jó drivereket gyártanak az adott termékhez - netalán még saját szoftvereket is.

    Ha ezzel megvolnánk, csomagolni kell, és terjeszteni. Vagy minden terméked bevezetésekor szerződést kötsz egy-egy céggel, akik importálják a szarodat, vagy fenntartasz disztribúciós hálózatot. Jah, hogy ezekben emberek dolgoznak, akik pénzért viselik a Samsungos/HTC/Apple pólót? What a suprise. . .

    Kéne némi marketing támogatás is, hogy mondjuk a Budapest nevű dzsunkán is ismerjék, és keressék a fogyasztók - mert kereslet nélkül kínálhatok én 500 Ft-ért atommeghajtású szobabiciklit, ha a kutyának nem kell - ja és nem neked kell ismerned, hanem Mari néninek, meg Józsi bácsinak, meg az apukádnak. Mert az ember bele van kockulva a Mobilarena.hu-ba, de ez a világ másik felére nem biztos hogy igaz...

    Mi van ha elromlik? Minden darabot küljünk vissza taiwanra ahol gyártják? Hát az emberek megvernék még azt is, aki kimondja adott esetben a gyártó nevét, ha három hónapot kell várnia, hogy visszakapja a drága tabletjét.
    Fent kell tartani országonként szervízközpontokat, ahol a dolgozókat fizetni kell, képezni kell, megfelelő szerszámokkal és tudással ellátni.

    Ja és nem utolsó sorban vannak még az ún. részvényesek, akik azt szeretnék látni, hogy amit befektettek pénzt, az nekik pénzecskét fial, és sok-sok ropogós zöldhasút kapnak vissza azért, mert megbíztak egy cég fejlesztésében. És ráadásul erre nem szeretnek sokat várni, mert akkor fektethetnének ingatlanba is, az mégiscsak biztonságosabb.

    Hogy mindezek együttese adja a $700-os árat? Ki nem gondolná.

    És annyiszor leírtam már hasonló post-ok esetén, hogy már én unom magam. Be is fogtam :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák