Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #65 üzenetére

    Ne haragudj, de ez olyan "csak azért is nekem legyen igazam" szagú. Azért mert a routerem linux fut én linuxot használok? :) Szó szerinti értelemben igen, de ha úgy nézem, hogy ki linux-felhasználó, én semmiképp nem lennék annak nevezhető. Vagy ha mégis, akkor ilyen alapon én assembly programozó is vagyok, mivel a vga driverem abban lett írva.
    Reálisan nézve nagyon minimális azon cégek száma, akik csak linuxot használnának a gépeiken, s ha az IT szektorbeli cégeket nem nézzük, akkor pedig gyakorlatilag 0 a tényleges linux használat.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz dabadab #71 üzenetére

    Kicsit OFF, de nincs kedved, illetve lehetőséged erről egy logoutos írást írni? Csak jó lenne egy pozitív példa, hogy igen van ilyen és lehet ilyet :) Mert eléggé elterjedt az a nézet, hogy ez elvi megoldás, gyakorlati példa meg nincs rá. Hogy őszinte legyek, engem is meglepett :B

  • Cathfaern

    nagyúr

    rii:
    Folyamatosan ellentmondasz magadnak.Többek közt, amit vladi is írt, hogy XP-nél előnyként hozod fel, hogy megcsinál mindent helyetted, utána (UHU) linuxnál ez hátrány (pl. XP nem "mountolja" be alapból az összes partíciót? :U).
    Azt írod, XP-hez nem kell szakérteni, linuxhoz igen. Utána leírsz egy XP telepítés módszert 20 sorban, majd később linux telepítési módszer 2 sorban. Akkor most melyikhez is kell több szakértelem? (had tegyem hozzá, az általad triviálisnak tartott "next" nyomkodás és driver telepítés, egy számítógépet nem ismerő embernek nagyon nem az)
    Vagy amit korábban írtal, cron daemon, linux telepítés úgy, hogy ne menjen minden fel...Win alatt se foglalkozik senki ilyennel, az is feldob mindent...s ha nem tökölsz ezekkel akkor is teljesen használható linuxod lesz.

    Debian: nem tudom, te az alatt a 2 hét alatt, amíg telepítetted a Debiant mit csináltál, de hogy nem ismerted meg az biztos. A Debiant telepíteni nehéz, viszont utána az egyik legkönnyebben használható és buherálható rendszer az összes linux közül (alapfeltétel: azt csinálja, amit mondasz neki. Ezt nálam se a SuSe-nak, se Mandriva-nak, se Redhat-nak nem sikerült teljesítenie. Debiannak, Gentoonak,Ubuntunak igen). Nem véletlen, hogy nagyon sok user-friendly linux (Uhu, Ubuntu, Knoppix, stb) Debian alapú.

    Azt a réteget, aki annyira nem ért Windowshoz, hogy mi az a start menü, a legkönnyebb átszoktatni linuxra, hisz linux alatt is kiraksz az asztalra egy ikont, ráírod Word, s pontosan ugyanolyan könnyen fogja tudni kezelni...linuxhoz szakértelem csak akkor kell(het, lásd az újabb linuxok sokszor több mindent aládtolnak, mint egy Windows), amikor be akarod állítani, először felrakni a rendszert. Használathoz semmivel se kell több, mint Winhez (használat alatt azt értem, hogy céges környezetben vagyunk, ahol neked nincs jogod telepítéshez, se a rendszerbe belenyúláshoz, de ugyebár szükséged sincs rá).
    Arról már nem is szólva, hogy linux szakértővé sokkal könnyebb válni, mint Windows szakértővé. Előbbihez ugyanis elég, ha képes az ember a google-t és a "man" parancsot használni, s szinte mindent megtalál, amire szüksége van.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #108 üzenetére

    Utolsó mondatodban van a lényeg. Kár hogy a legtöbb linux/mac/windows felhasználó nem úgy gondolkozik ahogy te :(

Új hozzászólás Aktív témák