Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz sepsi0 #18 üzenetére

    "Amúgy sok értelmét én sem látom a cafeteriának, főleg azért, mert a munkáltatóm velem fizetteti meg az adót is, ami 3x %. Nem igazán kedvező nekem, ennyi erővel hozzáadhatná a fizetésemhez...."

    Ha hozzáadnák a fizetésedhez, akkor kb 50% lenne a levonás, tehát még így is nyersz 20%-ot.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz sepsi0 #21 üzenetére

    "kb. 100eft-ot kell másik zsebbe elhasználnom (netto). Na most ebből egy 5 tagú család 2 napra nem tud elmenni sehová..... Vicc az egész, nesze semmi, fogd meg jól."

    1. De el lehet menni, a Balatonra akár egy hétre is. Találtam 10 helyet, ami elfogad szép kártyát és egy hétre 2 felnőtt 3 gyerek kombiációban és még 100k alatt maradsz 120k-nál már az első oldalra fel sem fért a lehetőségek száma. Nyilván nem szálloda és az étkezésről magatoknak kell gondoskodni, de nem két nap.
    2. Nem muszáj csak ebből finanszírozni. Ha úgyis mennél nyaralni, akkor ennyivel olcsóbb a dolog.

    Természetesen, ha olyan anyagi helyzetben vagy, hogy egyáltalán nem mész nyaralni, akkor még így is jobb lenne a kp.
    Állami szférában ennyire rugalmatlanok, hogy nem lehet inkább pénzben kérni? Én eddig ahol dolgoztam (versenyszférában), mindenhol választható volt kp is, de sose válaszottam. Idén talán részben fogom, mert annyiért nem szoktunk nyaralni, mint a keret maximuma.

    "Részemről remélem megszüntetik az egészet."

    Azért ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" dolog.

    (#22) Redneck

    A sok zseb elvileg arra szolgál, hogy csak korlátozottan támogassák az ehhez kapcsolódó iparágakat. Nem akarják senkinek sem a többszázezres biciklijét finanszírozni.
    Viszont szállást hivatalosan is fizethetsz bármelyik zsebből.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Redneck #24 üzenetére

    "Ha béren kívüli juttatás, a dolgozó szabadon dönthesse el mire költi."

    Nem egészen így van. Azért kevesebb rajta az adó, hogy az állam támogasson olyan területet, amit akar. Jelen esetben a turizmus. Ezt kezdték el kicsit bővítgetni és belekerültek a sport és egyéb rekreációs dolgok. Viszont az állam úgy gondolta, hogy ilyen mértékben ez utóbbit továbbiakban nem akarja támogatni, de teljesen megszüntetni sem akarta. Ezért lett egy kisebb kerettel más adózási szabályokkal létrehozva a másik zseb.

    "De miért kell elköltenem olyan helyen ahol alapvetően nem akarom?"

    1. A neve béren kívüli juttatás. Ha a cég úgy gondolja, hogy neked kultúrára van szükséged, akkor kultúra utalványt ad. Ha nyaralásra, akkor szép kártyát ad. Ezzel célzott juttatást ad, így természetes, hogy nem teljes a szabadságod az elköltésével kapcsolatban.
    2. Normálisabb helyeken te választod ki, hogy milyen jellegű béren kívüli juttatást választasz. Ebben az esetben meg a különböző keretek fogják meghatározni, hogy milyen jellegű juttatást kérsz. Ha te nyaralás alatt sokat akarsz kajálni, akkor kérsz vendéglátást, ha biciklit akarsz bérelni, akkor szabadidőt. Ha biztos vagy benne, hogy csak szállás kell, akkor meg szállást választasz. De mivel ez adókedvezmény miatt olcsóbb, mintha bért kapnál ezért az állam határozza meg, hogy mennyit szán erre, így beállítva a keretet.

    "Azért hogy gipszjakab húsboltjának/színházának/szállodájának jó legyen?"

    A húsboltja valószínűleg csal vagy talált egy kiskaput. A másik kettő meg igen, pontosan ez a célja, csak nincs megnevezve gipszjakab. Csak az a lényeg, hogy az adott iparágban csapódjon le extra jövedelem. Ezáltal fejlődjön. Tehát teljesen mindegy, hogy egyén szintjén valahogy trükközöl a célját el fogja érni, mert a végén abban az iparágban fog lecsapódni, ahova szánják. Persze ha túl nagy kiskapukat találnak és nem megfelelő arány jut el a célba, akkor beszántják majd az egészet.

    Persze én is örülnék egy zsebnek, mert egyszerűbb lenne, de értem, hogy miért nem így van. A cél eléréséhez eszembe jutó alternatívák mind rosszabbak, mint ez a több zsebes dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Gézengúz #26 üzenetére

    Bármennyire is nem szeretem a jelenlegi garnitúrát, ha valamilyen támogatást akarnak adni, akkor ez pont a legkevésbé korrumpálható.
    Rengeteg ember kap kis támogatást. Ők ott fogják elkölteni, ahol a számukra legkedvezőbb ajánlatot kapják. Ha a zsírdisznók ebből részesedni akarnak, akkor muszáj megfelelő szolgáltatást nyújtaniuk, mert különben nem tudnak ebből részesülni.

    Persze vannak nálam liberálisabb nézetű emberek is, akik szerint még ennyire se kéne az államnak beleszólnia a dolgokba. Meg Magyarországon a turizmus nem éppen egy támogatásra szoruló szektor, hanem már régóta stabilan működő szóval nem igazán szerencsés pont ezt támogatni, de ha már így van, akkor kihasználom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák