Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz ribizly #18 üzenetére

    Nekem speckó azért nem játszik az epic mert:
    1. Ha meg akarom venni a játékot akkor úgyis megveszem max várok egy leárazást
    2. Steam multiplatform és nekem cakli egy darab windowsos gépem van, az se a legcombosabb, civ6 meg cities skylines így viszont gyönyörű szépen repül linux alatt is
    3. Gépen egyre kevesebbett játszom, leginkább stratégiát vagy olyat amit előnyösebb egérbill kombóval irányítani, minden másra ott a konzol

    Amúgy nálunk elég komoly IT secu van és most HO miatt van pár irányelv kiadva, pl céges telón nem lehet tiktok (illetve privát eszközről is erősen ajánlott leszedni, nem kötelező, mondjuk engem nem érint), viszont azzal a géppel amivel fellépsz céges hálóra azon tiltott az epic store míg a steam/origin/ubi nem. Konkrétan a VPN kliens közli ha jelen van a store, ha csatlakozni akarsz akkor töröld.

    A negyedik érv meg a "mi a francnak". Amit ingyen adnak vagy már megvan, vagy már ki lett játszva és tovább lett adva (konzol, lemezes), akkor meg minek még egyszer?

    Ellenben unokaöcsémék gépén fent van és aktívan huzigálják be rajta az ingyen címeket, mondjuk azon a gépen max yt meg néha egy kis iskolai office van, semmi fontos. De ők is úgy vannak vele hogy kipróbálják aztán otthagyják. GTA V is két hétig volt sláger, utána törölve lett mert "sok helyet eszik", pedig 750 giga helyük van játékra (rendszer 120as ssd-n).

  • hunluki

    senior tag

    válasz Create. #27 üzenetére

    Én inkább nem kockáztatok, sok secu vizsgával és papírral körülbélelt hálózatos van nálunk akik értik a dolgukat, ha ők azt mondják hogy nem kívánatos adatmozgás látható a tűzfalon/loadbalanceren az epic kliens hatására én hiszek nekik.

    Persze ettől függetlenül semmi bajom az epic-el (mármint mások használják nyugodtan, lelkük rajta), nyomják csak magukat, a konkurencia sose árt. Ellenben a steam-epic kombó kb úgy hasonul egymáshoz mint a ferrari és a lada. Mindkettő elvisz A-ból B-be, de ha kicsit többet akarsz (workshop, fórumok, nagyságrendekkel nagyobb felhozatal, stb) akkor jön a kopp. És jelen esetben nekem már van egy ferrarim, akkor mi a francnak legyen mellé egy ladám is? Még ha ingyen is van csak a helyet foglalja. És akkor még ott az első pont hogy a lada tele van pakolva szép nagy mikrofonokkal :D

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz Create. #32 üzenetére

    Ízlések és pofonok. Ha olyan gépen van a kliens amit csak és kizárólag játékra használnék akkor én is rezzenéstelen arccal telepíteném, így viszont nem ér annyit.

    Steames akciókkal várni kell, wishlist aztán ha beér a lélektani alá akkor lehet rámenni. Nekem a tropico 6 van megjelenése előtt óta wishlisten de még mindig nem tart ott hogy rányomtam volna.

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #36 üzenetére

    Amúgy jópofa ez az adatlopós marhaság, mintha bárkit is érdekelnének az adataitok.

    Azért ezzel illik vigyázni. Persze nem paranoid módon hogy a gyíkemberek elviszik és ez alapján állítják össze hogy mehetsz-e a megtisztulás űrhajóján ha jön a végzet szinten, de az információ ma a legnagyobb kincs. Nyilván egy olyan gépen amin csak játékok vannak meg torrentezett filmek a tört windózon ott a kiskutya fülét nem érdekli hogy mit visznek, az ilyen gépekért nem is kár, de nem is ilyenekről van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz floatr #39 üzenetére

    Lásd lenti kommentem, én azt az infót kaptam hogy az EGS elég komoly mennyiségű adatot küld kifele, sokszorosát mint a steam. Aztán hogy én is fals infót kaptam-e azt nem tudom, bár furcsa lenne mert elég komoly cégnél lévő elég komoly szakiktól jött közvetlenül akik közül egyik se nagy gémer és jóval idősebb generáció szóval meglepődnék ha elfogultak lennének bármelyik irányba.

    De ahogy írtam aki csak játszik a gépén annak hajrá, olcsóbb játékok, juhúú. Engem nem érint, mindenki más meg azt kezd a gépével/adataival amit jónak lát.

    Én csak a linux miatt vagyok steam mátyás, 90% konzolozok, maradék időben meg stratégiázok gépen (cities skylines, civ6 és társaik azok pedig csodaszépen elpörögnek mint alatt is).

  • hunluki

    senior tag

    válasz Create. #41 üzenetére

    Igen, ez is jogos. De nem csak meló, ott vannak pl a saját dolgaid, nekem pl be van scannelve összes adatom és kereshető az egyszerűség kedvéért, összes számla, szerződés, illetve családi képek és videók tonnaszámra. Ezeket se szívesen engedném ki, mondjuk ezeket még a win se látja nem hogy az EGS ha lenne :P

    Illetve a mostani covid helyzet azért rendesen bekavart, nem egy ismerősnél futottak bele olyanba hogy hazaküldték HO-ba az embereket, de eszköz már nem volt elég, illetve a megrendelt eszközök azóta is állnak valahol félúton mert a beszállítót ugyanúgy tarkón vágta a korona mint mindenki mást, szóval jobb híjján a privát gépén dolgozik. És itt nem mancika és társa kft-ről beszélgetünk hanem bitang multikról és nem csak magyarországon hanem szerte európában.

    De ez már erősen off, a lényeget mindenki leszűrte belőle. Az én "random guy a netről" szavam is pont ugyanannyit ér mint a tiéd, lehet egyikőnknek sincs igaza, lehet mindkettőnknek. Majd mindenki szépen mérlegel vérmérséklettől függően.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Create. #44 üzenetére

    Persze, ahány user annyi szokás. Nekem minden szépen rendszerezve van mert utálom a papírokkal való b.szakodást, amint bejön valami egyből megy fel gépre, OCR-el felismertetve kereshetővé téve az utolsó betűig. Konkrétan egy ilyen "hol a fenébe van ez meg az" típusú dologból indult el ez a bepöccenés, először bitang sok idő ráment, azóta fél perc egy új papír és gond letudva, papír meg megy a többi közé a kupacba.

    Azóta ez az összes családi médiára igaz, régi analóg fényképek, diafilmek, VHS-ről rögzített videók, ezek szépen NAS-on el vannak tárolva redundánsan ha a gépem feladná a játékot.

    Ha én is úgy lennék vele ahogy írtam hogy csak játékok/filmek meg ilyesmi pótolható cucc lenne rajta amit újra le lehetne tölteni akkor tőlem aztán feltölthetné a teljes winyót is ha cserébe ingyen occsóé' van rajta játék. Csak nem ez van :D

Új hozzászólás Aktív témák