Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Shadows #11 üzenetére

    Hát ez az, de lényegében nem a kiskertől veszed, hanem a nagytól a kiskeren át, a nagyker meg a gyártótól, ha meg a gyártó élettartam garit ad nem értem mért kavarnak...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ariadne

    őstag

    válasz Shadows #11 üzenetére

    Ez nem így van, a kötelező jótállásról szóló 151/2003. kormányrendelet szerint a kisker köteles továbbadni a gyártói ''garanciát'', mese nincs.

    ''Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra.''

    Pl. a Magicomp még mindig 1 év garival adja az Asus videokártyákat, holott ezekre 3 évet vállal a gyártó, ott van feketén fehéren a honlapjukon. Ha gáz van az egy év után, ugyanúgy verni lehet az asztalt, mert hiába nem szeretnék, a jogszabályok minden cégre érvényesek...

    Annyi viszont esetleg lehet élettartam garancia esetén, hogy ha letelt a szavatosság 3 éve, akkor már a gyártónál vagy a magyar importőrnél érdemes intézned a dolgot (bár hivatalosan akkor is a kisker köteles eljárni). És kiköthet olyat is, hogy mondjuk csak az első tulajdonosnak vállalja, szóval érdemes elolvasni az ilyen spec garik értelmezését is, mert az első év jótállásának és a következő két év szavatosságának minimuma jogszabályban van rögzítve, de ha ennél többet is vállal egy cég, akkor azt már a saját kénye-kedve és feltételei szerint teheti.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák