Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz KTTech #87171 üzenetére

    Lehet hogy a tv-nél kritikusabb a szemem, de nekem LCD-nél zavaróbb a betekintési szög miatti "LCD-s kép" mint a projektorok képi anomáliái. Persze nem tudom, a moziban látottakkal tudom összevetni és azok nem 1 millás vetítők, de talán más is 15m-es és 3m-es képátlóval vetíteni. Az meg nem érdekes számomra hogy veszik fel a filmet, a végeredmény a lényeg, márpedig az a nagy többségnél 2.40:1 képarány és azt is fogom visszanézni, nem adják ki a vágatlan 16:9-et.
    Engem az zavar legjobban hogy a szinemaszkóp filmeknek kellene a legnagyobbnak megjelenni, mégis a 16:9-es tv-men azok a legkisebbek. 2x akkorában látom az esti híradót mint mundjuk a Ben Hur-t. Akkor meg milyen házimoziról beszélünk?

    Dexar007: Itt megint a mozival tudok hasonlatot mondani, de egyáltalán nem érzem rosszabbnak moziban a feketét mint egy jó VA LCD-n. IPS-ről már nem is beszélve, főleg ha glow-t és egy kis felhősödést is beleveszek a képletbe. Sokkal közelebb érzem a plazmához a vetített mozis képet mint LCD-hez.
    Sötétítésre meg nyilván nem csak fekete függönyre gondoltam, hanem jelentős sötét szürkére vagy feketére festett vagy tapétázott falfelületet.
    Nyilván nem vetem el az LCD-ket, ha lenne 100"-os 2.35:1-es képarányú projektor árban akkor bizony lehet hogy azt venném.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák