Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    Egy újabb sajnálatos tapasztalattal kell kiegészítenem a Braun 4875-ről szóló listámat. Már akkor sem tetszett a cserélhető fej leszedése, mikor először kézbe vettem a borotvát. Oldalt kell két pöcköt benyomni, amik elég gagyi megoldással "lelökik" a szitás műanyagot. Korábbi egyszitás olcsó braunomhoz képest ez még mindig jobbnak tűnt, mert annál csak rápattintható volt az a műanyag, és "erőből" le kellett húzni, semmilyen kioldója nem volt. A 4875-öst minden használat után vízzel tisztítom, mert így a leggyorsabb, utána a fejet leszedem, és így szárítom meg (ezt írja a használati). Nos, a kis kioldó pöckök utóbbi időben már nem nyomták le a fejet, csak meglazították, ezért kézzel kellett azt lehúznom. Elég rossz fogás esik rajta, mert felfelé szűkül, és egyszer úgy sikerült megfognom (siettem volna és idegesített h megint nem jön le), h a műanyag elpattant. Nem kell vmi hatalmas szorításra gondolni! 2 v 3 ujjal fogtam, és húzni próbáltam, de annyira merev a műanyag, hogy a ~2 mm-es összenyomás / hajlítás már sok volt neki. Garanciális még a borotva, de mivel cserélhető alkatrésze, feleslegesnek találtam szervízbe küldeni, sztem nem foglalkoznának vele, szabálytalan használat, vegyek új fejet rá. Új fejet venni nagyon nem akarok, hiszen még a 18 hónapos braun által ajánlott idő sem lelt le... Dühítő. Szerencsére azért nem esett szét a műanyag, csak kb 3-4 mm-t berepedt, így meg tudtam ragasztani, és teljesen használható (nem is látszik, hol történt). Azóta extraóvatosan veszem le, nehogy összeszorítsam és megint eltörjön. A borotván a kis lelökő-pöckök a vizes lemosás miatt talán vízkövesedtek, és azért nem működtek annyira jól. Ecetes áztatás után javult a dolog, kb 4-5 borotválkozás idejére. Addig lejött a fej, mint új korában, de már megint csak nehezen.
    Összességében: vigyázzatok a fejre, mert láthatóan olyan gyengére van kiképezve, amennyire csak lehet. :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák