Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz BekeVon #1834 üzenetére

    Megfelelő, ha nem akarsz nagy fényerőt.
    Nem a legélesebb rajzolatú obi, amit valaha láttam. Van egy ömm.. nem épp világmárkához tartozó 50mm-es F/1,8-as fene tudja hányszáz éves manuális obim, és bizony odab.sz rajzolatban a kitobinak. Persze kompakthoz képest összehasonlíthatatlanul jobb képminőség, na meg a kitobik mezőnyében sem rossz, csak azért érezhetően van nála jobb.

    Ha mindenes objektívet akarsz lehet tényleg egy Sigma 17-70-el kéne kezdened, F/2,8 kezdő fényerő, eléggé jó makró leképzés (a legtöbb feladathoz azért eléggé jó, amíg több tapasztalatod nem lesz, és nem fogod tudni pontosan milyen makróobi kell neked, addig tökéletes lehet), 17mm kezdő gyújtótáv, és a vége is hosszabb, mint a kitobijé.
    Itt egy teszt a 17-70 Sigma és a 18-55 kitobi között: [link]
    Itt meg egy forumtársunktól leírás, hogy mik a tapasztalatai K10D-n a 17-70-essel: [link]
    Cserébe nagyon kell vigyázni vásárlásnál, hogy nehogy rossz darabot fogj ki, mert a Sigma eléggé híres az igencsak nagy gyári szórásáról és sok hibás darabjáról. Fókuszteszt kötelező. Mondjuk szvsz kitobival is, én nem mertem volna anélkül megvenni.

    Ha fényerőre hajtassz, akkor pedig egy Tamron 17-50 F/2,8 verhetetlen alapobinak. Végig F/2,8 fényerő azért igencsak ott van a szeren és rajzolatban sem épp rossz objektív.

    A Pentax 16-45 F/4 is meggondolandó, igencsak jó jalzolatú objektív, a 16mm-es kezdés nagyon durván jó, viszont igencsak nagy kromatikus abberációt tud produkálni a tesztek és a tapasztalatok szerint is.

Új hozzászólás Aktív témák