Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz Gh0sT #550 üzenetére

    Gh0sT Egy 6 éves alap plazmám volt (TH-42PX8) Abban az időben a legolcsóbb és a legkisebb Pana típus volt, nagyon szerettem és sok örömöt okozott, de sajnos eljárt felette az idő, s bár nem vagyok egy konzumrabszolga, megérett egy cserére. A főbb okok:
    - már nem voltak működőképesek a HDMI portok (ez az én hülyeségemnek volt köszönhető, véletlenül kihúzhattam/kihúzódhatott a HDMI csati miközben ment a TV és a laptop el is szállt a HDMI interfész) Itt hívnám fel mindenkinek a figyelmét, hogy bekapcsolt állapotban nem húzogatunk ki és be kábeleket a TV-ből -főleg nem a HDMI-t-, mert úgy járhattok, ahogy én. Ez a hiba a szervizek egyik vezető meghibásodási tényezője szokott lenni.
    - egyszerű HD felbontása volt (pontosabban valami elcseszett 4:3 -16:9-es arány közötti, mert 1024x768-as volt a panel) Nem néztem túl közelről, de azért néha lehetett látni a felbontásból adódóan a recés éleket a betűknél.
    - nem volt feketéje. Ez még nem abból a korból származott, amikor a mélyfekete volt a PDP-kre jellemző. A "KURO" alkalmazása előtti időkből származik és ott sem az akkori csúcstechnológiákkal megtámogatott felső-kategóriás modellek közül való volt.
    - no okosság (vannak olyan pillanatok, amikor egy Smart TV nagyon hasznos, pld, ha csak a pillanatnyi időjárásra van szükséged. Megőszülnék, ha most erre megvárnám, amíg a Win bebootol)
    - Nem volt benne IFC (ez az egyik legfontosabb számomra)
    - Nem lehetett olyan dolgokat vele csinálni, mint a hálózatban láthatás (csak filmeket nézek a TV-immel, egyetlen egy adó sem volt a régi plazmámon beállítva, itt sem fogom szétnézni az agyamat a "csodás" kereskedelmi adásokkal)
    - Bár nagyon vigyáztam rá (a TV-t soha nem néztem "retinaszaggató" dinamikus üzemmódban) mégis egy idő után beleégett a "szélesvásznúság" a panelbe.

    Hát, nagyjából ezek miatt volt a csere. Elismerem, a plazmának még mindig természetesebbek a színei, de már egy halott technológia és normális minőséget már nyár óta nem lehetett kapni (most hagyjuk a két kis tigris által még kapható PDP-ket, azoknak szörnyűek a képei és ők is leálltak már ezzel a technológiával) Vásárlás előtt összehasonlítottam az utolsó nagy óriással (TH-42GT60) és eléggé szépen helytállt (a nappal szemben való működésben pld a plazma -természetesen- elvérzett) Több modellt megnéztem és ennek volt a legszebb a feketéje. Fontosabb műszaki cuccok vásárlásnál nem egy kapkodós fajta vagyok, ezt a vásárlást is vagy fél év alatt szültem meg.

Új hozzászólás Aktív témák