Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Intruder2k5 #34003 üzenetére

    Köszi. Megnézem, ha jók a tapasztalatok vele.
    Linuxhoz nem értek, ill. remélem van Win alá is így 2016-ban egy valamire való szerver. :D
    Meg a legfontosabb érv, hogy HTPC is egyben, azt a funkcionalitást már nehéz lenne összevadászni linux alá.

    Egyébként fut a gépen Virtualboxban egy XPEnology is, annak tökéletes az FTP kliense, még ez is megoldás lehet hosszabb távon...

    Erről viszont egy másik probléma is eszembe jut. Win (8.1 és 10 alatt is próbáltam) SMB megosztása androidos kliensekből nagyon lassú. 6-700kB/s. Az XPEnology SMB-jére viszont 6MB/s-el másol a legtöbb droid kliens. (Ami ki is adja a max átvitelt kb. ha jól gondolom: Az n-es, 1 sávos wifi 150Mb/s kb. harmada.)
    Erre is kerestem már megoldást, vmi powershell-es min/max érték átírást találtam de az nem segített.
    Két PC között persze simán megy a gigabites átvitel is.

    szerk: Más téma, de valahol ez az alap probléma itt is. Vicc, hogy alig van jó megoldás ezekre a funkcionalitásokra. Van ami "készen" működik: 1-2 NAS sw és app-jaik, de más szempontból azok is korlátozottak nagyon, HTPC-re az összes feature-t összehozni szintén nehéz. És akkor a hab a tortán amikor bejön egy ilyen, amúgy mindenhol működő és támogatott, 1000 éves cucc, mint az SMB... és mégse megy ahogy kellene. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák